Adobe, Flash'ın yeni sürümlerini bırakmayı durduracak - Ubuntu'da flaş desteğine ne olacak?

22

Adobe'nin Flash indirme sayfası bir ileti görüntülüyor:

  

NOT: Adobe Flash Player 11.2, Linux'u hedefleyen son sürüm olacak   desteklenen bir platform olarak. Adobe güvenliği sağlamaya devam edecek   Linux için Flash Player 11.2 için backports.

Gelecekte Flash desteği için plan nedir?

Biraz şansla HTML5 medya desteği, web sitesi geliştiricisinin Flash'a bağımlılığını azaltacaktır.

    
sordu Jack 07.08.2012 01:35

2 cevap

9

Temelde Flash Player'ın gelecekteki sürümlerini ve güvenlik düzeltmeleri dışındaki ilgili özellikleri ve iyileştirmeleri takip etmek istiyorsak Google Chrome’a geçmeliyiz. Adobe, Linux için sürüm 11.2'nin ötesinde Flash Player'a yapılacak güncellemelerin yalnızca Google Chrome'da yayınlanacak olan ve doğrudan Adobe'den indirilen Pepper API'sı aracılığıyla kullanılabileceğini söyledi. Mozilla, bugüne kadar bildiğim herhangi bir açıklama yapmadı, bu yüzden Firefox'un gelecek yıllarda Adobe tarafından sağlanan son sürümü kullanması bekleniyor.

Ayrıca, html5'in İnternet'i ele geçirmesini de istiyorum, ancak bazı işlevler medya akışı gibi Flash oynatıcısına hala güçlü bir şekilde güveniyor ve bundan kurtulana kadar biraz zaman alacak.

bu ve this :

Ubuntu Forumlarında bu konuda da yoğun tartışmalar oldu. Şunları kontrol et: 1 2 3

    
verilen cevap Neptunno 07.08.2012 01:42
3

Sanırım Linux'ta kullanılabilen son sürüm olabilir; HTML5 sonunda nihayet ele geçirecek. Ubuntu Yazılım Merkezi'ndeki kromun bir Flash Eklentisi vardır; Flash'ın hala Chromium üzerinde çalışacağı, ancak diğer tarayıcılarda çalışmayacağı ve doğrudan Adobe'nin web sitesinden indirilemeyeceği anlamına gelebilir.

Umarım yardımcı olur.

    
verilen cevap George 07.08.2012 02:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku