Anahtarlığımı (ssh passprases, nautilus uzak dosya sistemi, pgp parolaları içerir) ve ağ yöneticisi bağlantılarını nasıl geçiririm?

22

Dizüstü bilgisayarımdaki diski değiştirdim ve yeni diskte Ubuntu'yu kurdum. Eski disk 12.04 tarihinde 12.10'a yükseltildi. Şimdi eski şifremi, WiFi şifreleri, nautilus ve ssh anahtar şifreleri için ftp şifreleri ile kopyalamak istiyorum.

Kullanılabilir eski diskten tüm veriye sahibim (şimdi bir USB diski ve eski verileri henüz silmedim ya da onunla bir şey yapmadım - yine de dizüstü bilgisayara koyabilirim ve hiçbir şey olmamış gibi önyükleme yapabilirim) . Şu anda dizüstü bilgisayarımda bulunan yeni diskte, 12.10'u aynı parola, kullanıcı kimliği ve kullanıcı adı gibi eski diske yükledim. Daha sonra eski diskten birkaç önemli yapılandırma dosyası kopyaladım (ör.% Co_de%, ~/.firefox/ , ~/.mozilla vb.), Tüm bunlar iyi çalıştı ... anahtarlık hariç:

Yalnızca ~/.skype ve ~/.gconf/... kopyalamanın eski yöntemleri çalışmaz. Bir şey mi özledim?

1 . Düzenleme : Kullanıcıların ana dizininde bulunmayan dosyaları da kopyalaması gerekiyor. Eski ~/.gnome2/keyrings 'sini (ki bu benim ev dizinim) kopyalamak için yeni yüklemeye kopyaladım. Bu kopyanın tamamı şimdi yeni kurulumun ana dizinine geri döndü, bu yüzden /home/confus 'si yeni kurulumdan sonra oldu.

2 . Düzenleme : /home/confus dizini, WiFi şifreleri için yer olarak görünüyor. % Co_de% ssh tuşları için de önemli olabilir - bu, bir aramanın ortaya çıktığı tek mantıklı şey:

find /usr/ -name "*keyring*

3 . Düzenle : Hala anahtarlıktan ssh ve ftp şifreleri yok. Ne yaptım:

 • Eski sabit sürücüyü usb sürücüsüne dönüştürme
 • Dizüstü bilgisayara yeni bir sürücü koyun ve orada 12.10 olan yeni sürümü yükleyin (aynı kullanıcı adı, kullanıcı adı ve şifre)
 • USB aracılığıyla eski hdd'den başlatıldı ve /etc/NetworkManager/system-connections , /usr/share/keyrings ve /etc/NetwrokManager/system-connections , ~/.gconf/ 'sini yeni diske kopyaladı.
 • Eski yükleme işlemindeki tüm anahtarların
 • olduğunu onayladı
 • Yeni diskten başlatıldı

Sonuç: ssh tuşları için parola yok, anahtarlıkta ftp şifresi yok. En azından WiFi şifreleri taşınır.

4 . Düzenle : Boutny! Yakında sona erecek ...

5 . Düzenleme: Anahtar kelime şu anda ~/.gnome2/keyrings . Ayrıca ilginç ~/.ssh

    
sordu con-f-use 05.11.2012 19:52

2 cevap

12

Wifi Şifreleri

Kısmi bir çözüm olarak, wifi bağlantıları için ağ yöneticisi şifrelerinin geçişinin başarılı olduğunu onaylayabilirim. Ağ yöneticisi şifreleri prosedürü :

 1. Ağ yöneticisini durdur :

  sudo service network-manager stop
  
 2. Gerekli dosyaları /etc/NetworkManager/ kopyala:

  sudo cp -r /BACKUPDESTINATION/etc/NetworkManager/{system-connections/,VPN} /etc/
  
 3. Ağ yöneticisini yeniden başlat :

  sudo service network-manager start
  

Ve işin bitti. Hala şifrelerin anahtarlıktaki (ssh, gpg ve uzak dosya sistemlerinde) nasıl kopyalanacağını henüz anlamadım. Beni delirtiyor!

Anahtarları ve şifreleri taşı

Sonunda biliyorum, neyin yanlış olduğunu. Öncelikle, anahtarlar eski ~/.gnome2/keyrings 'sinden yeni ~/.local/share/keyrings ' ye taşındı. Muhtemelen Gnome'dan Unity'ye geçiş yüzünden. Ayrıca, her zamanki login.keyring ve user.keystore 'nin dışında ek dosyalar var gibi görünüyor. En azından orada yeni bir kurulumdan sonra benim için. Göçünü engelleyenler ve onları silmek zorunda kaldım.

Yeni sistemimde hem kullanıcı kimliği hem de kullanıcı şifresi, eski sistemdeki benzerlerini eşleştirdi. Eğer sizin için uygun değilse, eski kurulumunuzdaki parolayı boş bırakmaya (muhtemelen parolanızı parola / boş parola değiştirmeyecek şekilde) ayarlamak için işe yarayabilir. Eski sisteminizi yedeklemeden önce yapın.

Şimdi yaptığım şey buydu:

 1. Bir şeyler ters giderse

  yeni yüklemenin anahtarını yedekle :

  mv ~/.local/share/keyrings ~/.local/share/oldkeyrings
  

  Taşıma işlemini kullanmak, ~/.local/share/keyrings dosyasındaki diğer yeni dosyaların da karışmayacağından emin olur.

 2. Eski anahtarlığı yeni yüklemeye kopyalayın:

  mkdir ~/.local/share/keyrings && cp -r /BACKUPDESTINATION/home/$USER/.gnome2/keyrings/{login.keyring,user.keystore} ~/.local/share/keyrings
  

  gpg anahtarlarında, ~/.gnupg 'yi yeni yüklemeye de kopyalamanız gerekir.

 3. Yalnızca bunlara erişebildiğinizden ve bunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

  sudo chmod -R 600 ~/.local/share/keyrings/ && sudo chown -R $USER:$USER ~/.local/share/keyrings
  

  (gerekli olmayabilir)

 4. Tekrar çıkış yapın ve tekrar

verilen cevap con-f-use 06.12.2012 19:16
1

İşte

Daha önce olduğu gibi aynı giriş şifresini kullanmanız gerektiği görünüyor. Eski parola ile değiştirmek, giriş yapmak, wifi açmak ve sonra geri değiştirmek kolay olurdu. Daha sonra gelecekte çalışmalıdır. Ayrıca, gconf ayarlarınızı açıkça kopyalamanız gerekiyor.

    
verilen cevap PyRulez 09.11.2012 02:08

Etiketlerdeki diğer soruları oku