BtrFS ve 11.10 ile mevcut durum nedir?

22

BtrFS'yi sonsuza kadar okuduğumu sanıyordum, ama her zaman onu kullanmak istemediğim bir şey oldu. Ama sanırım işler iyileşiyor, bu yüzden şu anki durumun ne olduğunu bilmek istiyorum. Bu 11.10'da demektir.

  • Bozuk bir BtrFS'yi düzeltmek için araçlarımız var mı? Bunun uzun süredir bir problem olduğunu anladım.
  • BtFS'nin klonlama, anlık görüntüler, COW, RAID vb. gibi harika özelliklerinden yararlanmak için GUI uygulamalarımız var mı?
  • Ext4'ü BtrFS'ye dönüştürmek için kullanıcı dostu araçlarımız var mı?
  • Bazı durumlarda performans sorunlarını okudum. Bu hala bir sorun mu?
  • Önemli bir soruyu kaçırdım mı?
sordu Jo-Erlend Schinstad 02.09.2011 17:01

2 cevap

14

BtrFS geliştirme aşamasındadır, kritik veriler için kullanmayın.

Bir süre için kırık FS'yi düzeltecek araçlarımız var. % Co_de%. Bu paket ayrıca ext3'ten dönüştürmek için apt-cache show btrfs-tools içerir. Ext4 hakkında bilmiyorum.

Bunun için herhangi bir GUI aracı bilmiyorum ama COW özelliği için herhangi bir GUI aracı beklemiyorum. Kaputun altında olur.

Performansla ilgili olarak bu makaleye bakın.

Ubuntu 12.04'ün, 12.04 LTS ve BtrFS'nin çok genç olması nedeniyle BtrFS'yi varsayılan bir FS olarak kullanmasını beklemiyorum.

    
verilen cevap Michał Šrajer 02.09.2011 17:24
2
  

Varsayılan olarak 12.04'te kullanılabilme ihtimali nedir? Buraya kalifiye tahminler soruyorum, çünkü açıkçası, kimsenin geleceğin ne olduğunu gerçekten bilemez.

Bu yılın başlarında bir Ubuntu Zirvesi 'nin bazı notlarına göre (Notlar ayrıca summit.ubuntu.com adresinden edinilebilir, ancak sayfa korunuyor):

  

Ubuntu'nun Btrfs'ı varsayılan Linux olarak kullanacağı sürece   Yeni kurulumlar için dosya sistemi, muhtemelen oluşmayacak   Ubuntu 12.10 Ubuntu 12.04'ün Uzun Vadeli bir destek sürümü olması nedeniyle   Canonical nerede invaziv yapmak konusunda çok daha muhafazakar   değişir.

    
verilen cevap Stefan Lasiewski 17.11.2011 03:14

Etiketlerdeki diğer soruları oku