html5 videoları nasıl indirilir?

21

ubuntu’da html5 videolarını nasıl indirebilirim?

    
sordu Lincity 09.04.2011 16:29

3 cevap

21

Siteye bağlı. Firefox, html5 videosunu kaydetmek için içerik menülerine sahiptir, ancak site özelleştirilmiş bir oynatıcı kullanıyorsa çalışmazlar. Örneğin, İşte adresini ziyaret ederseniz, sağ tıklayıp "Kaydet" i seçebileceksiniz. video "seçenek.

YouTube’da bu işe yaramaz. Bu durumda, adres çubuğundaki YouTube logosunu tıklayın, ardından mini açılır pencerede "Daha fazla bilgi" yi tıklayın, ardından büyük açılır iletişim kutusundaki "Medya" sekmesini tıklayın, ardından videoyu bulun ve seçin, ardından "Farklı Kaydet" i tıklayın. ". Kaydetmeden önce uzantıyı webm olarak değiştirin. Alternatif olarak, adresi kopyalayabilir ve DownThemAll veya wget yoluyla indirme yöneticisine yükleyebilirsiniz. Terminal.

Ancak, YouTube'da Video İndirme Yardımcıları 'nı kullanmak daha basittir.

    
verilen cevap lovinglinux 09.04.2011 18:28
1

En Basit Yol:

Videonun oynatıldığı Video karesini sağ tıklayıp "Video URL'yi Kopyala" yı (kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak) seçin ve bağlantıyı adres çubuğuna yapıştırın; tarayıcı dosyayı kaydetmenizi ister.

Daha Fazla Tercih Edilen Yol:

Gördüğünüz videoyu (YouTube’da (çoğunlukla Flash’a dayalı) veya başka bir sitede (HTML5 videoları söz konusu olduğunda) indirmek istediğinizi düşünüyorsanız, iki seçeneğiniz vardır

  1. İndirme yöneticisini kullanarak ve video URL'leri ekleyin (HTML 5 Videolar size doğrudan URL'ler verecektir).
  2. YouTube'da gördüğünüz herhangi bir videonun altında "İndir" düğmesini ekleyeceğiniz Greasemonkey komut dosyası gibi bir şey kullanın (Doğrudan bağlantılar bulunmadığından Flash videoları için tercih edilir).

Ubuntu için indirme yöneticisi olması durumunda DownThemAll eklentisini öneririm Firefox için (Ubuntu için varsayılan web tarayıcısı.

YouTube'da "İndir" düğmesini eklemek için önce Greasemonkey ve daha sonra, YouTube'da "harika" düğmesini eklemek için bu komut dosyasını kullanın. Ve iyi olan şey, bu Greasemonkey betiğinin diğer web tarayıcıları için de mevcut olmasıdır.

Güncelle

Yukarıdaki URL’de bahsedilen Greasemonkey komut dosyası çalışmıyor, ancak şu anda bu firefox eklentisini kullanıyorum. sadece iyi çalışıyor ve video karesinin altında güzel indirme düğmesi ekleyin.

    
verilen cevap Kushal 09.04.2011 17:11
1

JDownloader ile, web’de bulunan hemen her tür içeriği indirebilirsiniz. Güncel eklenti sistemi, mevcut kaliteyi ve dosya tipini kolayca seçmenize izin verir (sadece video-ses / ses).

En kolay yol değil, ancak en etkili olanlardan biri.EDIT : youtube-dl komutunu keşfettim. GUI sürümüne ayrıca bir WebUpd8'in PPA'sı aracılığıyla da ulaşılabilir. arka ucu kadar güçlü değil. Daha önce söylediğim gibi, web’deki hemen hemen her yerden videoları indirmek için en güçlü CLI araçlarından biridir.


WebUpd8'in PPA'sından yüklenebilir:

~$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 ~$ sudo apt update ~$ sudo apt install youtube-dl


Veya bir PPA eklemek istemiyorsanız, en son sürümü yükleyin:

~$ sudo curl https://yt-dl.org/latest/youtube-dl -o /usr/local/bin/youtube-dl ~$ sudo chmod a+rx /usr/local/bin/youtube-dl


Apt olmadan paketi güncelleyin:

youtube-dl -U


El kitabını bir metin dosyasına (önerilir) tutmak istiyorsanız, şunu yazın:

~$ man youtube-dl > "youtube-dl manpage.txt"
~$ youtube-dl --help > "youtube-dl quick help.txt"

Şimdi evinizdeki (~) dizinine gidip onları alın, böylece referansla bir elinizle ve diğer taraftaki terminalle çalışabilirsiniz.

    
verilen cevap Jose Barakat 25.05.2016 23:01

Etiketlerdeki diğer soruları oku