Projemin Debian'ın bir parçası olmasını nasıl öneriyorum?

22

launchpad.net'de yeni bir projem var. Projem her ikisi için de yararlı olabilir: Ubuntu ve Debian. Ancak, projemi launchpad.net'de barındırmaya başlamak için bir belge bulamıyorum ve paketimin Debian'a geri yansıtılmasını sağlayın.

  • Projemi Debian'ın bir parçası olarak nasıl önerebilirim?
  • Ubuntu ve Debian arasındaki fark nedir?
  • Onu launchpad.net'de barındırabilir miyim, ancak bunu Debian'da çapraz barındırıldığını (ve paketlenmesini) de isteyebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

    
sordu crncosta 14.11.2010 20:23

3 cevap

19

Debian'a bir paket alma işlemi bu SSS 'de özetlenmiştir. Paketiniz Debian'da olduğunda, otomatik olarak Ubuntu'ya aktarılacaktır.

Debian ve Ubuntu aynı paketleme sistemini kullanır. Debian ve Ubuntu için ikili paketler (.deb dosyaları) mutlaka uyumlu değildir, ancak Ubuntu ve Debian için paketlediğinizde, farklı mimariler için oluşturulacak şekilde kaynak kodu yüklersiniz. İkili paketler Debian ve Ubuntu için ayrı olarak oluşturulmuştur.

Kodunuzu nerede barındırdığınız önemli değil.

    
verilen cevap dv3500ea 14.11.2010 21:18
3

Temel olarak, paketinizi Yeni Paketler için Debian yönergelerine göre önermeniz gerekir. Paketinizin istek listesinde yer alması için bir hata bildirin . Paketiniz Debian'da olduğunda Ubuntu ile yansıtılacaktır.

    
verilen cevap Takkat 14.11.2010 21:20
1

Debian'da ambalaj istemek için wnpp sayfasını okumalı ve bir sorunu RFP ile doldurmalısınız

    
verilen cevap Mahyuddin Susanto 20.02.2011 09:14

Etiketlerdeki diğer soruları oku