Ubuntu'dan Windows kayıt defterini düzenlemenin bir yolu var mı?

24

Dizüstü bilgisayarım bir Windows 7 / Ubuntu 12.04 LTS çift önyükleme kurulumudur. KDE ve Kahire gibi Windows bölümümde alternatif masaüstü kabukları ile denemeler yaptım.

Kahire'yi varsayılan kabuk olarak ayarladıktan sonra, bilgisayarımı yeniden başlatmaya ve her şeyin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için tekrar Windows'a giriş yapmaya karar verdim. Ancak, giriş yaptıktan sonra, fare imleci ve varsayılan arka plan rengiyle dolu boş bir masaüstünden başka hiçbir şey kalmamı sağladım.

Windows Gezgini'ni KDE ile yaptığım önceki denemeden varsayılan kabuk olarak geri yüklemek için değiştirmem gereken kayıt defteri ayarını biliyorum, ancak çalışan bir masaüstüne yüklenemediğinde regedit kullanamıyorum. Bununla birlikte, Ubuntu bölümümü kullanmaya devam edebilirim.

Bu, Windows bölümümü Ubuntu'ya bağlayabilmem ve bir şekilde oradan kayıt defterini düzenleyebileceğimin bir yolu olup olmadığını merak ediyor. Bunu yapmak için nasıl giderim ve bunun için fazladan paketlere ihtiyacım var mı?

    
sordu Christopher Kyle Horton 11.05.2012 00:00

1 cevap

24

Aradığın şeyin bu olduğuna inanıyorum, " Çevrimdışı NT Parolası ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi " (chntpw)

Chntpw nedir?

chntpw, Windows NT, 2000, XP, Vista, 7 ve 8.1 tarafından kullanılan yerel parolaları sıfırlamak veya silmek için kullanılan bir yazılım yardımcı programıdır. Ayrıca bir kayıt defteri dosyasında yer alan bilgilerin linux / unix altında taranabildiği ve değiştirilebildiği basit bir kayıt defteri düzenleyicisi ve onaltılık editör içerir.

Nasıl yüklenir?

Bu komutu çalıştırarak terminalden yükleyebilirsiniz:

sudo apt-get install chntpw

Veya Yazılım Merkezi'nde "chntpw" yi arayın.

Ek kaynaklar:

Windows Kayıt Defterini Hack Etmek İçin Ubuntu'da chntpw Kullanımı

Windows Parolasını Değiştirin veya Sıfırla Ubuntu Canlı CD'si

    
verilen cevap Basharat Sialvi 11.05.2012 00:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku

___ answer13640 ___

Catalyst kontrol merkezi de müthiş bir yazılım değil. Yani ATI / AMD suçlayacak kadar çok. Sorun, linux kullanıcılarının ağır oyuncular olmadıkları algısı ile ilgilidir, bu yüzden grafik deneyimlerini düzeltmek için gelişmiş araçlara gerek yoktur. Gizli ayarları değiştirmek için nvidia ayarlarına bir ön uç yazarak başlayabiliriz. Bunun mümkün olup olmadığından tam olarak emin değilim, ama birçok kullanıcı gibi "Kendin yap yaklaş" seçeneğini tercih ediyorum.

    
___ qstnhd__ nvidia ayarlarını daha az korkunç bir yazılım haline getirmek için NVidia'yı nasıl bulabiliriz? ___ answer13651 ___

Disper ve Disper-applet kontrol edin. Disper nVidia sürücüsünün bir CLI ön uçudur (böylece monitör konfigürasyonunu komut satırından değiştirebilirsiniz) ve Disper-applet, monitör konfigürasyonunu anında değiştirmenizi sağlayan çok basit bir gnome-panel-applet'idir.

Disper'i yüklemek için bir .deb var ama aptal uygulamam için değil - eğer yardıma ihtiyacınız varsa, Launchpad-sayfasında bir soru gönderin.

Bağlantı: İşte

En iyi N

    
___ answer13757 ___

nvidia ayarları aracı açık kaynaklıdır ( GPLv2 + BSD ), bu nedenle herkes için daha iyi hale getirilebilir. Yamaların nVidia tarafından ne kadar kolay kabul edileceğinden emin değilim, ama en kötüsü de onu kaldırabilirsin.

Diğer seçenek, disper yazmaktır. sorular / 13636 / nasıl yapılır-n-nasıl-nvidia-to-make-nvidia-settings-a-az korkunç parça-of-software / 13651 # 13651 "> bu yanıtı bu yaklaşımı alır. / p>

Bu seçeneklerin her ikisi de ikili blob tarafından gösterilen arabirim tarafından kısıtlanır, bu nedenle ne kadarını uygulayabileceğiniz konusunda bir sınırlama olacaktır. Blob'un arayüzü oldukça iyi olsa da, nVidia'dan açık bir desteğe ihtiyaç duymadan çok fazla ilerleme kaydedebilirsiniz.

    
___ answer13669 ___

Bu sorunun cevabı, hata # 1'in cevabıdır. Topluluğun, bu şirketlerin linux'un biraz dikkat çeken bir platform olduğunu gösterecek kadar büyük olduğu anda, aniden bize yüksek kaliteli yazılımlar verecekleri an. Her ikisi de penceresi ve linux üzerinde geliştirme yapmış olan herkes, Linux'un tüm modern sistemlerde gelişmek için tüm dürüstlükte daha dürüst olduğunu bilir (birçok kişi çeşitli nedenlerden ötürü iddia edecektir, fakat biz bunu farklılıklar linux kazanır.)

Eğer linux 'un bir pazar olarak da görünmesini sağlayabilirsek, yalnızca her şey için bir ücretsiz olanın aksine, yüksek kaliteli bir yazılım akışı göreceksiniz. daha hızlı. Bunun nedeni, ATI / nVidia'yı hedefleyen ilk oyun / 3D uygulama / matematik uygulama geliştiricilerinin, linux müşterileri için iyi bir deneyim (ve aynı zamanda düzenli kullanıcılar gibi) sağlamak için dolaylı olarak baskı uygulayacağı ve Alt çizginin altından düştüğü zaman, büyük ikisi daha iyi bir deneyim kazanmak için karışabilirdi.

Umarım küçük sürtüşme / rantım mantıklıdır =), ama bence bu aradığımız çözümdür.

    
___ answer42786 ___

Hiçbir şey root ayrıcalıklarına sahip olmayan vb. Herhangi bir sudo yöntemini kullanın ve nvidia ayarlarını çalıştırın, "x yapılandırmasına kaydet" hala 11.04'te bile çalışır.

Bir takım sistemlerde büyük CRT'ler kullanıyoruz, böylece nvidia ayarları çok önemlidir. Tüm sistemlerimizde birçok meta mod kullanıyoruz. Oyunlar için düşük çözünürlük, grafikler için yüksek çözünürlük, web ve geliştirme ortamı. Birden fazla girişe sahip birden fazla monitör kullanıyoruz, bazen KVM'deki raftan sistemler için ikincil monitör kullanıyoruz. Meta modlar, tüm kurulumlar, tek, çift, üçlü, düşük çözünürlüklü, yüksek çözünürlüklü, vb. Arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. KVM'yi kullanırken, yerleşik videonun daha düşük yenileme oranlarını eşleştirmeyi tercih ederiz. Ana sistemde her iki (veya üç) monitör kullanıldığında en yüksek yenileme oranını tercih ederiz. Yeni bir sistemde kullanılan 8 ya da daha fazla meta-modunu ayarlamak bir dakikadan daha az zaman alır, ardından "X'e kaydet" e basın ve sistem yapılandırılır. Daha sonra ayarlar arasında geçiş yapmak KVM ve metamode seçimi için tuş vuruşudır. İlk kurulumdan sonra, yalnızca yapılandırma dosyasına kaydetmek için sudo gerekmez.

    
___ qstntxt ___

Bu soruyu sorduğumdan beri, baskın cevap "bir gün özgür sürücülerimiz olacak, dolayısıyla sorunu görmezden gelebilsin" etkisine bir şey oldu.

Ancak, bu arada, NVidia ayarları o kadar da kötüydü ki, son 4 yıldır kullanıcıları Ubuntu'dan korkutuyordu. Birden fazla monitörünüz varsa veya çözünürlüğü değiştirmek istiyorsanız, NVidia ayarları korkunç bir deneyim sunar. Birden çok kez, tek kullanıcı olarak, Linux'u "hazır değil" diye bir kullanıcıyı ikna ettim.

İçindeki şeylerin çoğu mantıklı bile değil - örneğin inanılmaz derecede korkutucu olan "xorg.conf'a yazılan tamamen gereksiz" bir düğme var.

Peki ne yapabiliriz?

    
___ Yeniden başlatmanın ardından her defasında Chrome'da giriş yapmam gerekiyor