iCal / ICS dosyaları için webcal protokolünün varsayılan işleyicisi olarak Google Takvim

19

Google Takvim’in URI’leri Webcal (wikipedia) şemasıyla (ICS dosyalarını teslim ederek) açmasını istiyorum. Gmail'in mailto: linkleri için varsayılan işleyici olarak nasıl ayarlanabileceği.

Daha açıkçası, Google Takvim’in bunları birincil takvimime aktarmasını istiyorum. (Google Takvim’deki ICS dosyasını, Diğer takvimler’in yanındaki küçük ok’a tıklayarak, açılır listeden takvimi içe aktarıp, .ICS dosyasına gidip İçe Aktar’ı seçerek el ile içe aktarabilirsiniz.)

Bunun mümkün olup olmadığını bilmiyorum, ama birilerinin harika bir fikre sahip olmasını umuyorum.

    
sordu Rasmus 03.09.2012 20:45

3 cevap

14

Krom

Chrome tarayıcısı, Google Takvim’e ilk giriş yaptığınızda bu seçeneği sunar:

Bu soruda No ile yanlışlıkla yanıtladıysanız, Wrench araç çubuğu düğmesine basabilir ve Settings adresine gidebilirsiniz. % Co_de% öğesini tıklayın, Show advanced settings öğesini (Gizlilik başlığından hemen sonra) bulun ve Content settings... düğmesini bulun. Silmek istediğiniz yok sayılan protokolün yanındaki Manage handlers 'yi tıklayın. Alternatif olarak, Chromium ayarlarında X arama kutusunu yazabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

Firefox

Firefox'ta aynı şeyi nasıl elde edeceğinizi açıklayan bu stackexchange'de yayınladım , ama bu yok 12 ve 15 numaralı firefox için çalışıyorum: Geçmiş kaydetme seçeneğini devre dışı bırakırsam bu benim için çalışır (Özel tarama modu):

  

Google Takvim’in sitesine gidin ve protocol handlers ’e basın.

     

Bunu & gt; oturum:

     

Ctrl+Shift+K

     

Enter tuşuna basın ve araç çubuğunun altında görünmesi gereken navigator.registerProtocolHandler("webcal","https://www.google.com/calendar/render?cid=%s","Google Calendar"); düğmesini tıklayın.

Bunu denemeden önce Add application % 'si gecko.handlerService.allowRegisterFromDifferentHost ' sine geçmeniz gerekebilir (google sizi yerel bir google alan adına yönlendiriyorsa). Kötü amaçlı siteler bunu kullanabileceğinden, registerProtocolHandler işlevini çağırdıktan sonra false değerini döndürmeyi unutmayın. Ayrıntılara bakın here .

    
verilen cevap jeremija 03.09.2012 22:24
15

Chromium / Chrome'un daha yeni sürümlerinde, google takvimine giriş yapmalı ve adres çubuğundaki çakışan elmas simgesini tıklamanız gerekir.

"Google Takvim’i Kullan" ı seçin, ardından tamam’ı tıklayın. Bu, google takvimini web bağlantılarına yönelik bir işleyici olarak kaydeder.

Not:
Sitelerin varsayılan protokol işleyicileri olmasına izin vermek için Chromium'u ayarlamanız gerekebilir. Bunu aracılığıyla yapabilirsiniz:

 1. Gelişmiş ayarlar - & gt; Gizlilik, İçerik Ayarları - & gt; Eylemciler
 2. "Sitelerin protokoller için varsayılan işleyiciler olmasını istemek için izin ver" seçeneğini belirtin
verilen cevap peonicles 21.04.2014 09:28
0

OP ile aynı soruya rastladığımdan ve kabul edilen cevap gönderildikten sonra işler değiştiğinden, bulgularımı paylaşacağımı düşündüm. Aşağıdaki yönergeler esas olarak Firefox içindir, ancak küçük farklılıklar dışında Chrome'da da çalışmalıdır.

[2018-05-08] Güncelleme: yeni URL’yi yansıtın

 1. Google Takvim 'e gidin.
 2. Firefox konsolunu CTRL + SHIFT + K tuşlarına basarak açın.
 3. Komut isteminde (bindirme penceresinin alt kısmında bulunan), aşağıdaki komutu ekleyin ve ENTER tuşlarına basın (komutun kırılmasını engelleyen boşlukları eklemeyin):

  javascript:window.navigator.registerProtocolHandler("webcal","https://calendar.google.com/calendar/r?cid=%s","Google Calendar");
  
 4. Görünen bildirim çubuğunun sağındaki uygulama ekle düğmesini tıklayın ("harika çubuk" olarak da adlandırılan URL'nin hemen altında):
 5. İlgili uygulamalar için Firefox'un seçeneklerine art arda , ⚙ Seçenekler ve
verilen cevap Yoda 16.02.2016 11:56

Etiketlerdeki diğer soruları oku