Cihazlar fişi çekilmeden, tekrar takıldıktan ve kapatıldıktan, yeniden başlatıldıktan sonra, xinput ayarları nasıl devam eder?

23

başarıyla izledikten sonra bu sorunun cevabı . Tek sorun, aygıtı fişten çekip yeniden taktığınızda veya kapattığınızda, yeniden başlattığınızda, vb. Sıfırlar.

    
sordu aviraldg 06.01.2011 15:02

4 cevap

23

TrackPoint'i nasıl yapılandıracağımıza (ThinkWiki'den), kullanıcı başına ayarları değiştirme yöntemi baz .xsessionrc dosyasını kullanarak, tüm xinput komutlarınızı bu dosyaya koymanızdır ve ayarlarınızı önyüklemeniz gerekir.

Ayarları çıkardıktan ve aynı cihazı tekrar yükledikten sonra belirtilmelidir . Ama eğer öyleyse, rapor edecek bir hatamız var. Giriş aygıtları algılandığında meydana gelen tüm olayları inceledim ve size gerçek bir karmaşa olduğunu söylemem. Bir B planına gitmeniz gerekiyorsa, yukarıdaki web sitesinde gösterildiği gibi seçenekleri x.conf.d dosyasına eklemeyi deneyin.

    
verilen cevap Martin Owens -doctormo- 06.01.2011 16:49
10

Bunun biraz eski olduğunu biliyorum, ancak Ubuntu 14.04 içinde .xsessionrc veya x.conf.d dosyası bulamadım, bu yüzden xinput . Bunu böyle yapıyorsun:

 1. Cihazınızın adını kontrol edin:

  xinput list
  
 2. Cihazınız için uygun seçenekleri görün:

  xinput list-props "Your Device Name"
  
 3. Ayarları düzenle (ayarları yeniden başlat / kapattıktan sonra tutarlı hale getirmek için sadece bu komutu Başlangıç ​​Uygulamaları'na ekleyin ):

  xinput set-prop "Your Device Name" "Option Name" "Value"
  

  İşte burada touchpadimde kilitli sürükleyicileri etkinleştirmek için kullandığım bir örnek komut:

  xinput set-prop "SynPS/2 Synaptics TouchPad" "Synaptics Locked Drags" 1
  

  Başka bir seçeneği etkinleştirmek / değiştirmek için sadece cihazınızın mevcut seçeneklerinde arayın ve istediğiniz sonucu elde edene kadar onlarla oynayın.

Artık hangi komutların sorunlarınızı çözdüğünü biliyorsunuz. Birden fazla olabilirler. Bir sonraki işiniz bu komutları 'Başlangıç ​​Uygulamaları'na eklemek. Bunu yapmak için:

 1. 'Başlangıç ​​Uygulamaları'nı açın.

 2. 'Ekle'yi tıklayın ve komut alanında istenen komutu yapıştırın. 'Ekle'yi tıklayın. İlk komutu eklediniz.

 3. Diğer komutları da benzer şekilde ekleyin (birden fazla komutunuz varsa). Bitirdiniz. Bir dahaki sefere bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Ubuntu, fare sorunlarını çözecek bu komutları otomatik olarak çalıştıracaktır.

verilen cevap Marco 05.05.2014 17:16
7

Sadece yeniden başlatmalar üzerinde değil askıya alma / devam etme konusunda da kalıcı olmak için onu /etc/X11/xorg.conf.d/50-mouse-map.conf (ve yeniden başlat) uyguladım.

#instead of: xinput set-button-map "2.4G Wireless Optical Mouse" 1 2 3 4 5 6 7 0 
Section "InputClass"
  Identifier "2.4G Wireless Optical Mouse"
  Option "ButtonMapping" "1 2 3 4 5 6 7 0 0 10 11 12 13 14 15 16"
EndSection

(eğer .xsession ya da benzeri içine koyarsam, yeniden başlatma / relogin üzerinde çalıştırılır, ancak askıya alındıktan / devam ettirildikten sonra varsayılanlara sıfırlanır)

    
verilen cevap Matija Nalis 21.08.2017 22:56
-1

Statup uygulama programını kullanın

terminal komutunu girin ve değerleri ayırmak için " kullanın

e.g

xinput set-button-map "12" "1 1 3" 

kaydet ve çalışır

    
verilen cevap Zak 12.10.2016 14:50

Etiketlerdeki diğer soruları oku