Belirli bir monitörde bildirimleri nasıl görüntüleyebilirim?

19

Ubuntu 12.04'ümde iki monitörüm var: soldaki laptop ve sağ olanı harici ve büyük bir monitör. Görüşüm genellikle dizüstü bilgisayar monitörüne odaklanıyor, ancak bildirimler doğru olana göre görünüyor, bu yüzden bildirimleri kaybediyorum.

Bildirimlerin yerini değiştirmek mümkün mü? Örneğin, bildirimler dizüstü / sol monitörünün sağ üst köşesinde görünür.

    
sordu Naive Developer 02.05.2012 16:56

3 cevap

23

Eksik bir geçici çözüm için dconf-editor 'u yükleyin ( dconf-tools paketi tarafından sağlanmıştır), Uygulamalar & gt; multihead modunun değerini focus-follow olarak değiştirin ve 'i bildirin.

Bu, hacim bildirimlerini sol monitörünüzde biraz fazla yükseğe çekerek panelin üst üste binmesine neden olur - ancak en azından sol ekranınızda çekilir. E-posta / mesaj / müzik / diğer bildirimler çakışmaz ve bu yöntemi kullanarak iyi görünmez.

    
verilen cevap Ubiquitin 04.05.2012 15:56
5

Bildirimlerin yerini değiştirmek şu anda mümkün değil. Tasarımla, birincil ekranınızın sağ üst köşesinde görünmeleri gerekir, ancak bu hata nedeniyle:

İşte

Her zaman en sağdaki monitörde görünürler.

Kullanıcının bildirim davranışını değiştirmesine izin veren Romalı (Leolik) Sukochev tarafından bildirilmek üzere bir yayın yapıldı, ancak henüz 12.04'e aktarılmadı.

Şu anda yalnızca hatanın düzeltilmesi için veya Leolik'in yamaunun yeni sürümü için bekleyebilir veya dizüstü bilgisayarınızın monitörünü sağ tarafta olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

AYRICA: eğer bu durumda monitörünüzün 'dizüstü bilgisayar' veya harici olması fark etmez, bu nedenle sorunuz şu şekilde kopyalanır: bildirim-osd ve çift monitörler .

    
verilen cevap Mateusz Szczepańczyk 02.05.2012 20:23
1

12.04 tarihinde yukarıda bahsedilen düzeltme ekinin yüklenmesine ilişkin talimatlar bu başlıkta bulunabilir: Ekran bildirimleri nasıl özelleştirilir? ve Bu sorunu tespit ettiğim etiketli "dinamik" konumlandırma için bir ayar var. Bununla birlikte, renklerin ve bildirimlerin stilini değiştiren yolu beğenmedim, bu yüzden bu değişiklikleri geri aldım ve sonra bu iş parçasındaki bir yorumda bahsedilen dconf çözümünü kullandım. Konumlandırmadaki küçük farklılıklar olsa da biraz can sıkıcıdır. Umarım bunu biraz düzeltebilirler, çünkü oldukça sinir bozucu.

    
verilen cevap Edub Kendo 17.05.2012 11:49

Etiketlerdeki diğer soruları oku