Sadece IE sitelerine erişme

21

Yine de Windows’un tek işletim sistemi olduğuna inanan ve IE’nin etrafındaki tek tarayıcı olan şirketler var. Bu onları yalnızca IE’de erişilebilen siteler yapmaya yönlendirir. Çift önyükleme sistemim olsa da, birkaç gün içinde yalnızca bir kez Windows'a önyükleme yapıyorum. Sadece internet kullanımımı kontrol etmek için Windows'a önyükleme yapmak istemiyorum (evet, bu ISP'nin sitesidir - İşte ). Site, Ubuntu'da Firefox / Chrome'da kullanıcı adımı ve şifremi girmeme izin vermiyor. Benim fare işaretçisini üstümden aldığımda, sadece dönüyor! Ve şimdi Kötü Ağ Geçidi'ni göstermeye başladı. Proxy sunucusu, bir üst sunucudan geçersiz bir yanıt aldı. Apache / 2.0.52 (Red Hat) Sunucusu gibi görünüyor. İşte Linux'a ihtiyaçları var! Windows’u bir Virtual PC’ye kurmanın dışında herhangi bir sorun var mı?

    
sordu Chethan S. 29.05.2011 01:06

6 cevap

25

Peki birkaç yolunuz var:

FIREFOX Eklentisi -

CHROME Eklentileri -

ELLE

 • CHROME - Chrome, Kullanıcı Aracısı about: ve about:labs , about:memory , about:hang , about:plugins ve diğer senin versiyonunda mevcut olabilir ya da olmayabilir. Ama eldeki soru için bu seçenek henüz bulduğum sayfaların hiçbirinde bulunmuyor. El ile kromda sahip olmak için, kullanıcı-aracı seçeneğini kullanarak kromu başlatmanız gerekir. Örneğin, Chrome'u beğeneceği gibi google-chrome --user-agent="Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)" IE6 idi. IE Kullanıcı Aracıları yukarıdaki Firefox seçeneğinden.

Çoğu (Tümü) Kullanıcı Aracılarının listesi bu sayfada bulunabilir.  (Aslında başka sayfalar var ama bulduğum en iyisi bu.)

Ayrıca, sitenin IE ile veya karşılaştırmak istediğiniz başka bir tarayıcıyla İşte gibi web sayfalarında test ederek çalıştığından da emin olabilirsiniz. İşte , her tarayıcıyla siteyle uyumluluğu test edebilir ve nasıl göründüklerine dair küçük bir ekran görüntüsü gösterebilir.

    
verilen cevap Luis Alvarado 29.05.2011 02:27
11

Firefox için user-agent-switcher uzantısını yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  

İşte

Ardından, kullanıcı aracısını Internet Explorer'a değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Yazar, tarayıcı türünü algılamanın birçok farklı yöntemi olduğundan, tüm sitelerde çalışmanın garanti edilmediğini belirtmektedir.

Ben bu tür bir sorunla karşı karşıya olduğum bir kaç sitede kendimi kullandım ve bana yardım etti.

Sorunun ikinci kısmı gelince, mesaj:

  

Bozuk Ağ Geçidi. Proxy sunucusu alındı   akış yukarı bir geçersiz yanıt   sunucusu.

, ISS'nizin sitesinde geçici bir sorun olabilir.

    
verilen cevap Pavlos G. 29.05.2011 01:54
2

Opera'yı kurun. BSNL portalına giriş yapmayı sağlar. Selamlar.

    
verilen cevap Shrinivas 29.05.2011 02:33
1

Benzer bir gereksinim vardı ve PlayOnLinux ve IE kullanmıştım. Sorunum, sitenin Chrome / Firefox / Opera'da uyumlu olmayan JScript kodu vardı. PlayOnLinux ve IE'yi bir kez kurduğumda, siteyi sorunsuz çalıştırabilirim

    
verilen cevap Max 29.05.2011 14:52
1

Başka bir tarayıcıya taklit etmenin şeklinin farkında değilim, ancak tarayıcınız için başka bir tarayıcı gibi davranacak uzantıları yükleyebilirsiniz (tarayıcının iç yapısı değişmese bile ).

Çoğu web sitesi tarayıcıyı "Kullanıcı Aracısı Dizesi" olarak bilinen bir yöntemle kontrol eder. Bu dize (veya metin) tarayıcı, renderer (web sitesini görüntüleyen şey), işletim sistemi ve sürümleri hakkında birçok ayrıntı sağlar. Örneğin, birkaç kullanıcı aracısı dizesi:

 • Firefox 16, 32-bit derleme, 64-bit bir işlemci altında çalışan, Windows 8:

    

  Mozilla / 5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv: 16.0.1) Gecko / 20121011 Firefox / 16.0.1

 • Internet Explorer 10, Windows 7'de:

    

  Mozilla / 5.0 (uyumlu; MSIE 10.0; Windows NT 6.1; Trident / 6.0)

Çoğu web sitesi ya dizeleri "ayrıştırır" (yani dizeleri kodlara dönüştürür) ya da yalnızca tarayıcı tarafından verilen dizelerin ön ayrıştırılmış sürümlerini kullanır.

Dolayısıyla Kullanıcı Aracısı Dizesi düzenlenirse (yukarıda bahsettiğim uzantılar gibi), tarayıcı web sitesini, aslında başka bir tarayıcı gibi davranarak veya başka bir işletim sisteminde çalışıyormuş gibi gösterebilir.

    
verilen cevap MiJyn 26.03.2013 23:03
0

PlayonLinux'u playonlinux.org'dan yüklemeyi deneyin ve IE'yi PlayonLinux aracılığıyla yükleyin. ve sadece bu sinir bozucu siteler için IE kullanın:)

    
verilen cevap Rahul 01.06.2011 19:18

Etiketlerdeki diğer soruları oku