php5-imap etkin değil

21

Sonra

apt-get install php5-imap

El ile hala yapmak zorundayım

php5enmod imap

Tuhaf ve tutarsız görünüyor. Bunun için belirli bir nedeni var mı?

    
sordu user294583 18.06.2014 10:20

3 cevap

33

Evet, bu biraz tuhaf. Bunu yüklemek için gerekli adımlar (sorunları olan gelecekteki kullanıcılar için aşağıdaki gibidir)

sudo apt-get install php5-imap
sudo php5enmod imap
sudo service apache2 restart
    
verilen cevap Mark Aroni 25.09.2014 11:43
5

Aynı sorunla geldim ama şimdi birkaç yıl geçti. Mark Aronis cevabı doğrudur , ancak yazılım değişti. Bunun yerine şunu kullanın:

sudo apt-get install php7.0-imap 
sudo phpenmod imap

(Sry, yorum bırakamıyorum)

    
verilen cevap Qohelet 13.03.2017 11:25
1

Bunun için belirli bir neden varsa soruyu yanıtlamak için, evet var;) Apache'yi PHP ile birkaç şekilde (mod_php, cgi, fcgi, scgi, php-fpm, cli ...) arayüzleyebilirsiniz. Aynı makinedeki birden fazla sunucu API'sini (SAPIs) paralel olarak kullanabilir ve kullanacağınız site / vhost ile karar verebilirsiniz (performans, güvenlik veya uyumluluk gibi konular göz önünde bulundurularak).

PHP modülleri sadece kurulum yoluyla etkinleştirilirse, mevcut tüm SAPI'lerde aktif hale gelirlerdi. Ama ya farklılaştırmak gerekirse? Belki de php-fpm için uygun bir modül istersiniz (çünkü orada yeterli güvenlik kontrolleri kurduğunuz için), fakat komut satırı arayüzünden değil misiniz? Veya modülü farklı SAPI'lar için farklı şekillerde yapılandırmak istersiniz. Ya da birisinin sunucunuzda bir saldırıyı çalıştırırken bir modülü geçici olarak devre dışı bırakmanız ve kurulum ve finetune bir gün çalıştığınız yapılandırmayı kaybetmek istememeniz yeterlidir.

Bunları yapmak için, /etc/php5 altındaki bir dizinler ve yapılandırma dosyaları yapısı var. Ve Apache vhost'ları için a2ensite / a2dissite ve Apache modülleri için a2enmod / a2dismod değerinin ne olduğuna oldukça benzer, PHP modülleri phpenmod / php5dismod ile yönetebilirsiniz.

    
Ubuntu 14.04 tarihinde
verilen cevap Henning Kockerbeck 06.07.2016 17:19

Etiketlerdeki diğer soruları oku

ubuntu 14.04 gelen teamviewer deb v10.0.036281 nasıl kaldırılır ___ answer507920 ___

Ayrıca, peterflynn olarak dedi

  

Bunu karşılaştıran başka birisi için not (# 8553'ten): 64-bit Linux’ta parantez yüklerken bir "libudev.so.0" hatası, kazayla 32-bitlik bir Braket sürümünü indirmiş olabilir.

    
___ answer333399 ___

Çözümü buldum bu Github sorununda .

Mevcut %code% 'i istenen %code% ile ilişkilendirmelisiniz; bunu yapmak için, komutu çalıştırın

%code%

NOT: Kök ayrıcalıklarını elde etmek için bu komutu %code% ile önceden eklemeniz gerekebilir. Bu durumda şöyle görünecektir:

%code%

    
___ answer331229 ___

Neleri deneyebilirsiniz, kurulu olan dosyaları programın aradığı dosyalara bağlamaktır:

%pre%     
___ answer532946 ___

Çözüme katılıyorum

%pre%

Ancak, %code% dizininde %code% bulmayı körü körüne taklit ediyorsanız, orada olmayabilir. % Co_de% başka bir yere yüklüyse, şunları kullanarak bulabilirsiniz:

%pre%     
___ paylaşılan kütüphaneleri yüklerken qstnhdr ___ hatası: libudev.so.0 - Brackets ___ answer532972 ___

Çözüme katılıyorum

%pre%

Bu, iki dosya arasında sembolik bir bağlantı oluşturur. Bir uygulama %code% (gerçekte mevcut değil) ararsa, bu bağlantıyı izler ve bunun yerine %code% kullanır.

Ancak, %code% dizininde %code% bulmayı körü körüne taklit ediyorsanız, orada olmayabilir. % Co_de% başka bir yere yüklüyse, şunları kullanarak bulabilirsiniz:

%pre%     
___ qstntxt ___

Lubuntu 13.04 üzerinde Parantez kurdum.

Açmak için %code% komutunu kullandığımda, hatayı alıyorum:
%code% .

Braketlerin nasıl çalışmasını sağlayabilirim?

    
___