Uzak bağlantıda Terminal renklerini otomatik olarak değiştir?

20

SSH ile uzak bir makineye bağlandığında otomatik olarak bir terminal profili uygulamak için bir yol var mı?

Uzak bir makineye bağlandığım daha belirgin görsel ipuçlarını, her terminal hattında görüntülenen kullanıcı / ana bilgisayardan daha çok istiyorum. Günümün çoğunu birden fazla makineye bağlı olarak geçiriyorum ve kafa karıştırıcı olabilir.

    
sordu Jeremy Kauffman 17.11.2010 18:12

4 cevap

8

Ubuntu forumlarından Srigelsford şunu önerir:

  

Birkaç tane profil oluşturdum   ayarları ile gnome terminali I   istedim, daha sonra   aşağıdaki ssh için ares için. Ares   profilde kırmızı bir arka plan var.

alias -p ares='gnome-terminal --window-with-profile=Ares -x bash -c "ssh ares"; exit'
     

Bunun tuzağı, yapamamasıdır.   mevcut terminalinizde yapılmalıdır   pencere, başka bir tane başlatır. Benim takma adım   sonra var olanı kapatır   yeni olanı başlatıyorsun ama yapabilirsin   bunu kaldırarak durdurun; çıkış   son.

     

Sadece sizin kadar çok profil oluştur   her sunucuyu beğenir ve ilişkilendirir   takma addaki profil. Sadece başlatmak için   alias $ ares adını yazın

    
verilen cevap groovehunter 13.01.2011 11:49
4

Renkli komut istemlerini kullanmak için uzak sistem kabuğu profilini değiştirebilirsiniz, ayrıntılar için aşağıdaki bağlantıyı kontrol edin: İşte .

    
verilen cevap João Pinto 17.11.2010 18:21
2

Aşağıdakiler, gnome3 terminalleri için çalışır. Mevcut klavye kısayolları şu anda sınırlı olduğundan, gnome terminal menüsü ile etkileşimi otomatikleştirmek için xdotool kullanır.

İki profil oluşturdum. Terminal -> Profiles menüsündeki en üstteki varsayılan değerdir ve yerel bir makineyi gösterir. İkincisi, makineye uzaktan bağlantı için renk düzenimdir66.

Sonra aşağıdaki takma adları bashrc'ımda tanımladım:

alias first_profile="xdotool key F10 Right Right Right Right Down Right Return"
alias second_profile="xdotool key F10 Right Right Right Right Down Right Down Return"
alias go66="second_profile; ssh remotemachine66; first_profile"

İlk_profile ve second_profile sadece f10 'a (menüyü açın) girmek için xdotools' u kullanın ve sonra sağa, terminal 1 'e aşağı doğru profil seçimine ilerleyin ve sonra birinci veya ikinci profili seçin.

go66, renkleri ayarlamak için önce ikinci_profili çağırır, ssh'ler uzak makineye. Ssh first_profile uygulamasından çıkarılırken, profili yerel profile geri döndürür.

Tembel, ama işe yarıyor. İyileştirme önerilerini duyduğuma memnun oldum.

    
verilen cevap Spacemoose 27.03.2014 14:26
0

Bunu bir süre için todolistimde yaptım ve sadece denedim ve arama yaptım

Bu da kendime bir hatırlatmadır: ekranla / byobu ile deneyin

Şimdilik gnome terminal profilleri kullanıyorum. Yapılandırma dosyaları HOME / .gconf / apps xml biçimindedir ve bu yüzden 20 ila 50 ana bilgisayar için otomatik olarak oluşturulmuş renkler vb. İçin komut dizisi yoluyla onları oluşturabilir / kopyalayabilirim. Gördüğüm kadarıyla ve bunu kabul etmek zorundayım. çok sofistike bir fikir değil.

Şu an için kısa yol yazacak daha kolay bir yazıya ihtiyacım var. ALT + D R 0 ile yeni sekmeyi açmak için profil # 0 (Almanca kısayol)

    
verilen cevap groovehunter 13.01.2011 11:42

Etiketlerdeki diğer soruları oku