Android akıllı telefon ile takvim ve kişileri senkronize et

20

Takvim verilerini iCalendar biçiminde depolayan Aydınlatma takvimi eklentisiyle Thunderbird'ü kullanıyorum.

Bu takvimi ve Thunderbird kişilerinizi Android tabanlı akıllı telefon (HTC Wildfire) ile nasıl senkronize edebilirim.

Google Hesabı'nı kullanabileceğimi biliyorum, ancak kablosuz bağlantı üzerinden bluetooth kullanmam veya daha iyi, yerel erişimi kullanmayı tercih ediyorum (İnternet bağlantısı yok).

Herhangi bir yerde tam bir Ubuntu akıllı telefon senkronizasyon kılavuzu var mı?

    
sordu takeshin 01.10.2010 14:42

7 cevap

4

Google Kişiler senkronizasyonu için gContactSync thunderbird eklentisini kullanın: İşte

Ve Google Takvim senkronizasyonu için, şimşek / sunbird için "Google Takvim Sağlayıcısı" nı kullanmalısınız: İşte

    
verilen cevap aim 10.10.2010 08:46
5

Korkarım ki kolay bir çözüm yok ... Android telefonların internet erişimi ile kullanılmaları ve bulutlarla senkronize edilmeleri (temelde: Google Cloud ile), ancak diğer bazı şeylerle yapabilirsiniz. bir exchange server veya UbuntuOne hesabı).

Her durumda, telefonunuzu doğrudan yerel bir bilgisayara senkronize etmek Android'in çalışma şekli değildir.

Offhand, sanırım bilgisayarınızda bilgisayarında bir takas benzeri sunucu yapabilir (Zimbra ya da Open-Xchange gibi) ve hem Thunderbird hem de Android senkronizasyonunu yapabilirsiniz. İşe yarayacağından emin değilim, ve aslında bunun aşırı olduğunu düşünüyorum, ama ... Dürüst olmak gerekirse, başka bir şey görmüyorum: - (

    
verilen cevap Little Jawa 12.10.2010 14:59
1

UbuntuOne mobil cihazlar için kişiler senkronizasyonunu destekler. Ve Thunderbird ile kişileri senkronize etmek için el kitabı bulunmaktadır. Umarım bu yardımcı olur.

    
verilen cevap PocketSam 10.10.2010 19:21
1

Mükemmel değil, ama yaptığım şey buydu:

  1. Ubuntu makinemde Windows XP'yi VirtualBox'ta bir misafir işletim sistemi olarak yüklemiştim. Sonra Windows XP'de MyPhoneExplorer'ı kurdum. Ayrıca, hem Ubuntu'dan hem de Windows'dan erişebildiğim VirtualBoxFolder adlı bir klasör oluşturmuştum.

  2. Thunderbird / Lightning'de yeni bir Takvim oluşturdum. Bu takvim Ağda ve adres "dosya: ///home/USER/VirtualBoxFolder/CALENDAR_NAME.ics" (tırnak işaretleri olmadan; Ubuntu kullanıcı adınızı ve takvim adınızı benimki yerine koymalısınız).

  3. Sonra MyPhoneExplorer'ı bu takvimle senkronize etmek için yapılandırdım. Bu yüzden HTC Wildfire'ımdan Lightning'inkiyle aynı takvime erişiyorum. İki şekilde çalışır (HTC'den PC'ye ve PC'den HTC cihazına).

  4. Takvimi VirtualBox yerine DropBox dizininde de bulabilirim, ancak ağa bağımlı olmak istemiyorum.

Bunun yardımcı olacağını umuyorum.

    
verilen cevap martin 12.09.2011 12:29
0

Kişiler için bu uygulamayı ve uzantıyı kullanıyorum İşte

    
verilen cevap chris 06.01.2012 22:44
0

Funambol kullanıyorum, şu ana kadar çalışıyor (sürüm 9) Jonas Maurus, sürümünün güncellenmesine rağmen büyük çaba sarfetmektedir. thunderbird'den müthiş sürüm sürümü

    
verilen cevap Ludide 07.02.2012 19:57
0

Thunderbird'de Zindus eklentisini kullanın. GCaontactSync'ten çok daha iyi çalışır ve birkaç yıl boyunca çok güvenilir olmuştur.

Evrim henüz olgunluğa ulaşmadı - verileri senkronize etme söz konusu olduğunda doğum günleri gibi iletişim verilerinin ele alınması açıkta kalıyor.

    
verilen cevap Reneg8or 09.02.2013 13:24

Etiketlerdeki diğer soruları oku