Şifrelenmiş bir bölüm nasıl oluşturulur?

21

Şifrelenmiş bir bölüm oluşturmaya çalışıyorum ve biçimlendirirken seçeneği seçiyorum bölüm tipini seçmek için (fat / ext2 / ext3 / ext4 / xfs / reiserfs / minix / ntfs). Bölümümün güçlü şifrelemeye sahip olmasını istiyorsanız, diğer dosyalarda bir dosya sistemi seçmenin herhangi bir yararı var mı?

Ayrıca, kullanımı kolay bir şifreleme uygulaması önerebilir ve şifrelenmiş bir bölümün nasıl oluşturulacağına dair talimatlar verebilir misiniz?

    
sordu david25 10.11.2010 23:53

8 cevap

13

Gerçekten kullanım durumunuzun ayrıntılarına girmiyorsunuz, böylece yerleşik şifreleme özelliklerini vurgulayacağım:

Ubuntu, gereksinimlerinizi karşılayabilecek bir şifreli Özel dizin için destek oluşturdu veya şifreli giriş dizinleri .

    
verilen cevap Jorge Castro 10.11.2010 23:58
12

Muhtemelen eCryptFS veya LUKS gibi yerleşik bir çözüm kullanmak en iyisidir. ECryptFS kullanımı hakkında bir açıklama için Jorge 'nin .

LUKS şifrelemenin GNOME Disk Utility ile kurulması kolaydır; "format bölüm" iletişim kutusunun altındaki şifreleme onay kutusunu işaretleyin:

Her ikisi arasındaki fark, eCryptFS dosyalarının (dosya adları dahil) şifrelenmesidir, LUKS ise dosya sistemi seviyesinin altında tam bir bölüm şifreler.

    
verilen cevap JanC 11.11.2010 11:51
7

Kullanımdan kaldırılmış cevap

, tarihi amaçlar için çevrede bırakıldı.

  

TrueCrypt artık alternatif ürünler / projeler olmasına rağmen aktif olarak sürdürülüyor ... Toz, farkında olduğum kadarıyla tam olarak yerleşmedi.

truecrypt, diğer bazı çözümlerden daha fazla işletim sistemidir. os boyunca taşınabilirliğe ihtiyacınız varsa, bu iyi bir fikirdir. dosya sistemlerine gelince, bu da taşınabilirliğe gelir. sadece linux kutularında kullanıyor musunuz? sonra luks ile ext4 ve tam hacim şifreleme tavsiye edilir ... değiştirilmemiş bir windows kutusu için taşınabilirlik? sonra ntfs ile truecrypt

    
verilen cevap RobotHumans 11.11.2010 02:29
6

/boot bölümü dışındaki tüm diski şifreleyebilen Alternatif Yükleyici'yi kullanmanızı öneririm.

    
verilen cevap Tomasz Zieliński 11.11.2010 02:11
3

Son zamanlarda harici sabit diskimde LUKS şifreli bir bölüm kurdum. Harika çalışıyor. Kubuntu 10.04 kullanıyorum. Takip ettiğim adımlar şunlardır .

    
verilen cevap EmreA 14.12.2010 06:25
2

Bir klasörü şifrelemek için çok kolay bir yol Cryptkeeper kullanmaktır. Synaptic Paket Yöneticisi kullanılarak kurulabilir. Daha sonra istediğiniz herhangi bir klasöre bir şifre / cümle atayabilirsiniz. Cryptkeeper'ı çalıştırmak, kontrol panelinde bir set-of-simgesi simgesi üretir. Simgeye tıklamak, içerdiği dosyalara erişebilmek için şifreli klasörü seçmenize ve şifreyi girmenize izin verir. Ayrıntılar şu adreste bulunabilir: İşte

    
verilen cevap CentaurusA 11.11.2010 17:34
2

Kullandığınız dosya sisteminin şifreli hacminizin güvenliği konusunda çok fazla etkisi olmaması gerektiğine inanıyorum. Şifreleme / karma algoritması gibi diğer faktörler daha doğrudan bir etkiye sahip olacaktır.

Altında bulunan dosya sistemini seçmek, şifrelendikten sonra birimi nasıl kullanmak istediğinizle ilgili daha fazla şey yapar; Sadece Ubuntu ve diğer Linux makinelerinde kullanıyorsanız, ext3 ve diğer Linux dosya sistemleri mükemmel bir seçim olacaktır.

Birden fazla platformda ses düzeyinize erişmeniz gerekiyorsa, NTFS veya FAT32 gibi bir şey muhtemelen daha iyi çalışır.

    
verilen cevap Windigo 13.11.2010 05:08
2

cryptmount daha iyi bir seçenektir. Tüm bölümü şifrelemenize izin verir veya bir dosya üzerinde şifreli bir dosya sistemi oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi, iki yıl önce yazdığım İşte adresinden bulabilirsiniz.

    
verilen cevap binW 14.12.2010 06:57

Etiketlerdeki diğer soruları oku