SYSLINUX: DEFAULT veya UI yapılandırma yönergesi bulunamadı! [çift]

19

Linux Live USB yaratıcı ile oluşturulmuş bir USB canlı anahtarım var. Tüm varsayılanları kullandım ve Ubuntu'nun standart bir versiyonunu aldım. Ben önyüklemeye çalıştığımda, yukarıdaki hatayı alıyorum. İşe kalanların hiçbirini boşuna bıraktım.

Denediğim şeyler:

  • Dosyaları yeniden adlandırma (dosyalarım zaten syslinux.cfg, vb.)
  • mboot.c32 -c boot.cfg 'sini boot içine yazmak: __ prompt

Herhangi bir yardım takdir edilecektir!

    
sordu Carpetfizz 07.08.2013 14:14

5 cevap

19

Genel yanıt

Genellikle CD / DVD'den yakılması ve önyüklenmesi amaçlanan iso görüntüsünün, isolinux klasöründe önyükleme için gereken tüm dosyalar vardır. USB'den çalıştırılmak istenen ISO imgeleri, syslinux klasöründe önyükleme için gereken tüm dosyalara sahiptir. Bu nedenle, bir CD / DVD ISO'yu USB'den yazmayı ve önyüklemeyi denediğinizde, syslinux klasörüne sahip olmayacağı için önyükleme ortamının türünü tanıyamaz, yalnızca Boot failure : No DEFAULT or UI configuration directive found! değerini verir.

Hata için genel çözüm

USB yükleme medyasını açın, ardından aşağıdakileri yeniden adlandırın:

isolinux –> syslinux (folder)
isolinux.bin –> syslinux.bin
isolinux.cfg –> syslinux.cfg

Sistem, aygıtın kök dizinindeki syslinux klasöründeki iki dosyayı (.bin & amp; .cfg) arar. Bu nedenle, bu dosyaları syslinux klasöründe olduğundan emin olun.

verilen cevap Rinzwind 07.08.2013 14:20
7

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Aynı hata hatası ile YUMI ve Unebootin ile USB Live yapmayı denedim:

SYSLINUX: DEFAULT veya UI yapılandırma yönergesi bulunamadı!

Denedim

  1. syslinux'e isolinux vb. değiştir (kopyala yapıştır, dolayısıyla yazım hatası yok)
  2. USB'yi FAT32 yerine FAT16'ya biçimlendir
  3. FAT32 yerine FAT16 için USB'yi biçimlendirin ve bu dosyaları yeniden adlandırın (kopyala yapıştır)

hepsi başarısız oldu.

Ardından Evrensel USB Oluşturucu’yu kullanmayı denedim (aynı YUMI ama Windows sürümü olarak çalışır ve çalışır!

Sadece denediyseniz, alternatif önerilerde bulunun!

    
verilen cevap user207927 26.10.2013 15:11
4

Herkesin farklı bir çözümü olduğu görünüyor, benim için çözüm, Flash sürücümü FAT dosya sistemiyle biçimlendirmek ve Universal USB yükleyici ve voila ile bir önyükleme sürücüsü yapmaktı, çekicilik gibi çalıştı.

    
verilen cevap iffitheking 30.01.2014 02:11
1

Bozuk bir yükleme benim için bu soruna neden oldu. İşte 'de sağlanan torrentleri kullanarak daha fazla indirme yapın

    
verilen cevap Luke 12.12.2013 07:30
0

Bunun çok geç olduğunu biliyorum, ancak başka birinin aynı problemi olması durumunda. USB flaş sürücümde de aynı sorun vardı. Anladığım kadarıyla, flash sürücümden her şeyi sildim ve ISO'yu ve yükleyiciyi diske geri götürdüm. (Sadece hepsini sildim çünkü aynı USB'ye iki farklı işletim sistemi yüklemeyi denedim ve Ubuntu'yu karıştırıyordum ve Ubuntu'nun ne olmadığını anlayamadım, böylece her şeyi sildim.)

Sorun şu ki, sadece bu iki dosyayı usb çubuğuna kaydettim ve geri aldım ve geri dönene kadar ben de çalışmaya devam etmedim ve yükleyiciyi daha önce olduğu gibi çalıştırdım (Universal USB'yi kullandım ) ve tüm diski ve her şeyi yeniden adlandırmaya gidecektir. Sonra bittiğinde, sildiğim tüm dosyaları fark ettim. Bundan sonra hepsi normale döndü.

Ayrıca hem Ubuntu'yu hem de yükleyiciyi yeniden yükledim (ancak orijinal yüklemelerle ilgili bir sorun olmadığından emin oldum).

Yani bu hatayı alırsanız, önce Ubuntu dosyalarınızdan herhangi birini yanlışlıkla flash sürücünüzden sildiyseniz geri düşünün. Bu, muhtemelen orijinal poster için geçerli değildir, ancak bu seçenekleri deneyen, bu iş parçacığı boyunca gerçekleşen herkes için belki bu size yardımcı olacaktır.

    
verilen cevap Heather M. 18.12.2013 16:03

Etiketlerdeki diğer soruları oku