Bir işlemin çalıştığı hızı değiştirme (Flash Game Speed ​​Hack olarak Cheat Engine alternatifi)

20

Windows'ta, Cheat Engine adlı Flash oyunlar için bir araç vardır. Bu işlem, bir işlemin X miktarına göre hızlandırılabilmesini sağlar ve böylece bir oyundaki bir görevin daha hızlı veya daha yavaş gitmesini sağlar gerçek dünyadan daha. Bu, binayı bitirmek için bir X süresinin bitmesini, bir hasatın tamamlanmasını, vs. beklemesini sağlayan zaman tabanlı oyunlar için özellikle yararlıdır. Bu, daha yavaş gitmek için ihtiyaç duyduğunuz oyunlar için de geçerlidir. çeşitli düşmanlara karşı (Zombie oyunları, vb.) ya da zorlukların bir şeyin ne kadar hızlı tamamlanabildiğine dair oynadıkları oyunlar.

Ancak bu, web tabanlı Flash oyunlarıyla sınırlı değildir. Cheat Engine ayrıca diğer oyunları da hızlandırabilir (Half-Life, Quake 3, vs ..).

Ubuntu'da bunu yapmanın bir yolu var mı?

Burada SPEED HACK seçeneği Windows'taki "Cheat Engine" aracını kullanarak atıfta bulunuyorum ve aslında Cheat Engine kullanıcılarının% 99.99'unun Cheat Engine'i şu şekilde kullanması opsiyonu:

İşlemi her milisaniyede duraklatmak için bir yöntem aramıyorum dememeliyim (Flash oyununu yavaşlatmak yerine Firefox veya Chrome'u yavaşlatmak gibi). Örneğin, Firefox'u yavaşlatmak, her şeyi yavaşlattığı için işe yaramaz. Bu nedenle, kullanıcının tüm eylemleri de dahil olmak üzere genel olarak süreci yavaşlatmak için bir Speed ​​hack olmayacaktır. Temel olarak her şey aynı, sadece daha yavaş olurdu. Aynı süreç hızlanmak için de geçerli.

Bunu, Web Tabanlı Flash oyunlarına ve / veya Şarap taklit Oyunlarına yapmanın bir yolunu arıyorum.

    
sordu Luis Alvarado 27.08.2011 23:44

3 cevap

3

Kısa cevap, hayır. Süreç zamanlaması için 2x düğmesi yoktur. Yapabileceğiniz en iyi şey, başka bir işlemin pahasına daha fazla CPU zamanı elde etmek için ilgilendiğiniz şeyleri kullanmaktır. Tahmin etmem gerekirse, speedhack'ın bile işe yaramasının sebebi, flaş çalışma zamanını manipüle ederek işini yapmak ya da sadece bir sanal makine olarak adlandırmaktır. Programı hızlandırmak değil, tüm VM'nin temel aldığı temel parametreler değişti. Aynı şeyin Java ya da Python gibi bir şeyle mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Oh, sanırım, Windows'da farmville'de hile yapmaya devam etmelisin. Yazık.

    
verilen cevap ppetraki 24.02.2012 04:26
3

Bunlar, işlemleri yavaşlatmaya yardımcı olabilir, ancak onları hızlandırmaz ...

1) SIGSTOP ve SIGCONT:

kill komutu, verilen bir pid ile bir işleme STOP ve CONT sinyal verebilir. Daha önce "duraklatma" ve "kısma" python betikleri için kullandım ve bu amaçla iyi çalışıyor.

İşte bir bash betikindeki bir örnek (ilgili işlemin PID'sini komut satırı parametresi olarak geçirin):

PID=
while true; do 
    sleep 0.5
    kill -s STOP $PID
    sleep 0.5
    kill -s CONT $PID
done

Bu uykular (saniyeler içinde) sarsıntıyı azaltmak için çok daha küçük bir miktara inmek zorundadır, ancak daha büyük aralık test için daha belirgin hale gelir.

Özel bir arayla mutlu olduğunuzda, bir değişkenle ayarlanabilir uykuların oranını yapabilirsiniz.

2) Diğer bir olasılık, kısaltma için 'cpulimit':

sudo apt-get install cpulimit

Firefox’u% 30 CPU’ya sınırlamak için:

cpulimit -e firefox -l 30
    
verilen cevap laher 24.02.2012 03:43
1

Birkaç şey öneririm. Eğer gerçekten çiftlikville / net (ppetraki'nin önerdiği gibi) oynanırsa, bir avenue'nin greasemonkey rotası üzerinden gitmesi gerektiğine inanıyorum (tüm seviyelerde daha gelişmiş düzenlemelere izin vermek için javascript tabanlı scriptlerin çalışmasına izin veren bir platformdur) tarayıcı / sayfa oluşturma.). Daha az değil, diğer tüm cevapları çok hızlı okudum ve şaşırtıcı bir şekilde Wine kimseyi bahsetmedim. İşte .

Daha özel olarak, eğer normal şarap işe yaramıyorsa (ki bunu çalışmayı başarmıştım, en iyi 32-bit'i deniyor), tüm umutlar kaybolmaz, çünkü bu şarap uzantısı için mükemmel bir aday gibi görünür. add-on'esque programı, 'Wine-Hacks', kullanıcılara belirli gereksinimleri / etc ... 'yi karşılayan çeşitli yazılım parçalarını yüklemek için bir adım atıyor ... (eğer geleneksel şarap konfigürasyonu yok ise bu çok kolay bir yoldur) Çalışıyorum. Bu ilginç bir durumdur ve linux'un genel olarak kullanıcıya her seviyedeki çeşitli süreçleri / iplikleri / etc'yi özelleştirmek ve değiştirmek için çok daha büyük bir platform sağladığını hatırlamak önemlidir ... Ancak, büyük bir miktar okuma genellikle o. Daha düşük bir perspektiften bakarsak, eğer oyun süreçler arası iletişimi kullanıyorsa, soketlerdeki hızları ayarlayabilir ('vmstat' / 'top' / 'ps' / 'ss' komutları, linux'un sunduğu küçük bir cephaneliktir) kendileri ve küçük bir öğrenme eğrisi / kullanım kolaylığı olmayacak olsa da, bu araçlar süreç düzeyinde etkinlik / bellek-mgmt analiz etmek için bir başlangıçtır.

Görüntünüze bakıp, uygulamayı kendim yükledikten sonra, uygulamanın nasıl çalıştığına dair bir anlayış kazanıyor, bellek bitlerini okuyor ve hafıza adreslerini / vb. tarayarak ... sadece bunu yaparak, bellek / süreçler arası iletişimi düşük seviyelerde ayarlayarak (ancak bu rotaya gidiyorsanız, 'Cheat-Engine'in kendi hack-versiyonunu oluşturacaksınız. Bir gdb (gcc-debugger) ile kolayca yapılabilir. Bu tür görevler gibi bir geliştirici / güvenlik aracı, geliştiricinin işinin, uygulamanın nasıl çalıştığını / genel performansını nasıl daha iyi ölçtüğünün daha iyi ölçülmesi için ortak bir parçasıdır. Daha farklı bir kapsamda benzer şekilde davranırsınız. bellek-sıralı iletişimin bellek / sıralamasını kontrol etmek için bir araç.Yavaş, Şarap senaryosu çalışacak ve kısaca denedim (ancak, hedeflediğiniz oyunun ne olduğunu bilmiyorum, lol!).

Sonuç olarak, anlaşılacağı üzere, bir yol Linux / süreç iş parçacığı (görevler) ve / veya çeşitli bellek adreslerinin yeniden konumlandırılması ve yardımcı programlar kullanılarak ara işlem / soket iletişiminde kullanılan bitlerin yeniden değerlendirilmesidir. veya hata ayıklayıcı (önceden belirtilmiş). Ardından, Wine işletim sistemine sahip olduğu için, "Cheat-engine" mantığını, Windows ile olmayan bir ortamda, Wine ile kurarak, bir başka daha basit bir şekilde kullanır. eğer program Windows'ta çalıştırılıyorsa. Şarap programı, gördüğüm tüm Ubuntu'ya özgü dağıtımlarda, "Şarap yerleştirmek için" apt-get "/" yetenek ". Ayrıca, flash tabanlı oyunların / hataların giderilmesi için bir başka araç da Flashbug'tır (tıpkı Mozilla'da Greasemonkey'in kullanıldığı gibi bir firebug varyantıdır) İyi şanslar & amp; alkış !!

    
verilen cevap William Franklin 07.03.2012 11:40

Etiketlerdeki diğer soruları oku