Şarap ve PlayOnLinux bağlantısı

19

Yeni ubuntu 10.10 kurulumuma şarap yüklemek üzereyim, ancak Wine veya PlayOnLinux'u kurmam gerekirse caydırmam. Aşağıdaki sayfayı okudum İşte , ancak farklılıklar çok net değil ve ben sadece sahip olduğumu anlamıyorum. Şarap veya ikisini veya sadece PlayOnLinux'u yüklemek için.

Ayrıca PlayOnLinux'un şarap için bir eklenti olup olmadığını birisi de söyleyebilir mi? Eğer öyleyse, benim için kesinlikle çok şey olurdu. Ve winetricks'e ihtiyacım var mı?

    
sordu KYI 14.10.2010 21:25

3 cevap

17

PlayOnLinux, Wine Development'ın sahip olduğu bazı sorunların üstesinden gelmek için hazırlanmış ilginç bir projedir. Windows uygulamalarını destekleyen bir bilim olmadığı için, bir Windows uygulaması Wine 0.9.1'de kusursuz bir şekilde çalışabilir, ancak başka bir program çalışması yapmak için Wine'daki bir güncellemeden dolayı 0.9.2'de geçersizleşir. Genellikle, Platinum durumunun düzgün şekilde çalışmadığı programları yapmak için yapılması gereken pek çok ayar vardır. PlayOnLinux, her bir oyun için tek tek Wine sürümleri ve Önekler ayarlayarak, en iyi şarap sürümünü kullanarak ve tüm tweaks'leri uygulayarak mümkün olan en iyi şekilde çalışmasını sağlar.

Kısacası, POL ve Wine'ı sorunsuz bir şekilde sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz. POL kütüphanesinde bulunmayan öğeler, kurduğunuz Şarap ortamını kullanarak kurulacaktır.

    
verilen cevap Marco Ceppi 14.10.2010 21:35
5

POL'i sadece kişisel olarak kullanıyorum.

POL için ek olarak Şarap kullanmanıza gerek yoktur. POL, POL-Scripts tarafından henüz desteklenmeyen bir yazılımı elle eklemenin bir yolunu sunar (her bir yazılım için kurulum sürecinin konfigürasyonunu tek tek yapması gereken kurulum komut dosyaları) ve kayıt defterini düzenlemek için kayıt defteri düzenleyicisi gibi birçok aracınız vardır. yüklü herhangi bir yazılımın, winetricks ve daha birçok değeri.

Ancak, benim için en önemli kolaylık, yüklü şarap versiyonları arasında geçiş yapabilme olanağıdır (dört farklı önekle dört farklı önbellek halinde dört uygulama yüklediniz (iyi değil, - POL komut dosyaları). Herhangi bir uygulama için şarap versiyonunu "sistem" e (sistem varsayılanını kullanarak) daha önce POL tarafından kullanılan başka bir versiyona geçebilir.) Bu gerçekten uygundur.

POL'ye ek olarak sade şarap kullanmanın herhangi bir nedenini görmüyorum.

2c’m piedro

    
verilen cevap piedro 20.10.2010 10:20
0

Şarap 'ı ve ayrıca PlayOnLinux , bir şey işe yaramıyorsa, PlayOnLinux'u deneyebilir ve işe yarayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

    
verilen cevap Soldier1st 20.10.2010 06:20

Etiketlerdeki diğer soruları oku