VLC ile durdurulduğu noktadan video oynatmaya nasıl devam edebilirim?

21

Son kez durdurulduğu noktadan başlayarak nasıl video oynatabilirim?

Bu, uzun videoları izlemek için kullanışlıdır.

Ubuntu 12.04 LTS ve VLC media player kullanıyorum.

    
sordu DUKE 16.07.2012 14:24

6 cevap

7
  

Not: Aşağıdaki Totem'in son sürümlerinde ne yazık ki kaldırıldı.

Totem

Varsayılan Ubuntu film oynatıcısı Totem'in de oynatmaya devam etme seçeneği vardır. Bu, "Düzenle - & gt; Tercihler - & gt; Genel" menüsünden erişilebilir. "Son konumdan dosya oynatmaya başla " seçeneğini işaretleyin:

    
verilen cevap Takkat 16.07.2012 23:01
6

VLC'de böyle bir özellik olduğunu düşünmüyorum. Bu özellik için başka bir medya oynatıcısına geçiş yapmaya istekliyseniz, bunu smplayer deneyebilirsiniz. Sourceforge'daki proje sayfasından:

  

SMPlayer’ın en ilginç özelliklerinden biri:   oynadığınız tüm dosyaların ayarları. Yani bir film izlemeye başladın ama sen   Gitmene gerek yok ... Endişelenme, o filmi açtığınızda tekrar olacak   bıraktığınız aynı noktada ve aynı ayarlarla devam edin:   ses parçası, altyazı, ses ...

    
verilen cevap binW 16.07.2012 14:35
4

Evet, VLC ile yapabilirsiniz.

Videoyu VLC'de görüntüleyin. Yer işaretlerini yönetmek için Ctrl-B tuşlarına basın. Oluştur'a tıklayın. Ardından videoda o belirli noktada bir yer işareti yapar. X üzerine tıklayın veya diyalog kutusunu kapatın. Sonra çalma listesini dosyaya kaydetmek için Ctrl-Y tuşlarına basın. Çalma listesinin adını yazabilirsiniz. Oynatma listesini video ile aynı klasörde kaydeder. Yer imi oynatma listesi dosyasına kaydedilecek.

Çalma listesini bir sonraki oynattığınızda, yer imi bozulmamış. Oynatma listesini dosyaya kaydetmediyseniz, aynı videoyu tekrar oynattığınızda yer işareti silinir.

Test etmek için VLC'den çıkın.

VLC'yi tekrar çalıştırın. Dosya Aç üzerine tıklayın. Kaydettiğiniz çalma listesinin adını tıklayın.

Video oynatılır.

Ana menüye gidin, Oynatım'a tıklayın. Aşağı kaydırma listesi belirir. Özel Yer İmleri'ne tıklayın. Bir kaydırma listesi görüntülenir. Üstte, Özel Yer İmleri - Ctrl B diyor. Ve bunun altında, videoyu izlemek için atlamak ve devam ettirmek istediğiniz kaydedilmiş Yer İmleri.

Sadece kaydettiğiniz yer imine tıklayın. Kaldığınız yer işaretli noktaya atlayacak ve görüntülemeye devam edebilirsiniz.

Özel Not:

YAPILMAYIN Kaydedilmiş Yer İşaretini aramak için Ctrl-B tuşlarına basın. Yönetme imi iletişim kutusu gösterilir. Ama tamamen boş. Bu, birçok kullanıcının VLC'nin Yer İmlerini asla kaydetmediğini düşünmesine neden oldu.

Bu, VLC'nin bir özdeyişidir. Ctrl-B sadece "Yer İmleri Oluştur" iletişim kutusunu çağırır. Daha önce kaydedilmiş bir Yer imi göstermez.

Ancak ana menü Oynatma ve alt menü Özel Yer İmleri'ni kullanırsanız, kaydedilen Yer imi gösterilir.

Merak ediyorsanız, kayıtlı Yer İmzalı kayıtlı çalma listesi boyutu çok küçüktür. Videonun tamamını karıştırmaz. Sadece hangi videonun oynatılacağı ve kaydedilmiş Yer İmlerinin bulunduğu yerdeki talimatları kaydeder.

    
verilen cevap ricohflex 20.07.2013 09:57
3

EVET, VLC’de Mümkün , daha sonra Görüntülemek isteyebileceğiniz herhangi bir videoyu açın,

İstediğiniz videoyu bir dahaki sefere oynatmaya devam et 'i

Menü Çubuğu 'na gidin, ardından PLAYBACK & gt; & gt; Özel Favoriler & gt; & gt; NEXT zamana geçmek istediğiniz yerden ve CREATE 'i yönetin.

Ardından, Vlc oynatıcıyı kapatın, Devam Etmek istediğiniz videoya gidin, ardından yukarıda listelenen seçeneklerden aynı, Bu yerdeki Oluşturulan Yer İşaretini seçin. ve oynamaya devam edecek.

    
verilen cevap atenz 16.07.2012 14:54
1

Sadece mpv kullanın ubuntu'da mr için - sudo apt install mpv


mpv --save-position-on-quit *
Bu, tüm dosya için tüm konumu obtaininh md5 ile kaydeder

    
verilen cevap Shakiba Moshiri 02.11.2016 11:01
-1

Yer imi oluşturulduğunda, video ilk önce oynatma listesinin bir parçasıysa onu kaydeder. Bu nedenle videoyu bir oynatma listesine ekleyin, yer işaretinizi oluşturun ve ardından çıkın. Çalma listenizi yeniden başlattığınızda, oynatma menüsünde yer imini kullanabilirsiniz.

    
verilen cevap John Hinckley 14.08.2013 23:05

Etiketlerdeki diğer soruları oku