Evince pdf arka plan rengini nasıl değiştirebilirim?

19

Beyaz arka plan rengi gözler için zararlıdır. Evince pdf arka plan rengini nasıl değiştirebilirim? Şimdi ubuntu 12.04 x64'de evince 3.4.0 kullanıyorum.

    
sordu waterloo2005 22.09.2012 06:26

4 cevap

23

Rengi tersine çevirebileceğinden eminim ancak seçtiğiniz bir rengi arka plan rengi olarak kullanıp kullanamayacağınızdan emin değilim.

Rengi tersine çevirmek için.

Goto: Görüntüle - & gt; Ters Renkler ( Ctrl + I )

Bunun yardımcı olacağını umuyorum.

    
verilen cevap devav2 22.09.2012 06:40
13

Şimdi bu konuyla uzun zamandır mücadele ediyordum. Geldiğim en iyi çözüm, xcalib komutunu araç / uygulama çubuğumdaki iki kolay erişilebilir uygulama başlatıcısı ile kullanmaktır. Onlara " Ekran Modu " ve " Kağıt Modu " adını verdim.

xcalib yardımıyla, iki farklı ekran konfigürasyonunu profiller ve diğer bloklar olmadan etkinleştirebilirim. % Co_de% yazılımının en küçük biti olduğunu ve konfigürasyonları ekran bağdaştırıcısına aktardığı ve çıktığı için herhangi bir yer veya bellek almayacağını unutmayın. Argyll + dispcalgui vb. Gibi ağır uzman yazılımları unutabilirsiniz.

Öncelikle xcalib değerini şununla yükleyin:

sudo apt-get install xcalib

Ardından iki başlatıcınızı şu komutlarla ayarlayın:

"Kağıt Modu" özelliğini ayarlamak için:

xcalib -red 1.7 1 64 -green 1.7 1 57 -blue 1.7 1 28 -alter

"Ekran Modu" na geri dönmek için (yeniden) kullanın:

xcalib -clear

Muhtemelen söyleyebileceğiniz gibi kanal başına parametreleri ayarlıyorum ve çabalarım Kindle benzeri bir sonuç üretmek oldu. Açıkçası, bunları tercihlerinize ve ekranlarınıza göre ayarlayabilir ve ayarlamanız gerekir. Tabii ki bu, ekranı bir bütün olarak ayarlar, fakat benim için en azından, bu tüm beyaz IDE'ler için bir nimet oldu. Buna alışmak birkaç dakika sürecek, ama asla geri dönmeyeceksin. Bu gerçek bir Eye-Saver!

Komut kullanımı xcalib ve tümü tek bir boşlukla ayrıldı. % Co_de% sinyali bağdaştırıcıya besler. % Co_de%, tüm ayarlamaları normale döndürmek için adaptöre "Clear" mesajı gönderir.

ÖNEMLİ İPUCU : Harflerin siyahlığını kaybetmemesi için, yukarıda gösterildiği gibi Parlaklık değerini her zaman 1 olarak tutun. Sadece Gamma ve Kontrast ile oynayın. Gamma daha koyu / açık bir sonuç üretecek ve kanallar arasındaki Kontrast ile oynatılacak olan renk ayarlanacak.

Başka Bir İPUCU : İlk olarak sıfırlamak için "Kağıt Modu" kısayolunu ayarlayın ve ardından rengi ayarlayın (örneğin, "xcalib -clear & amp; & amp; xcalib -red" 1.7 1 64 -yeşil 1.7 1 57 -blue 1.7 1 28 -alter "), böylece yanlışlıkla birden çok kez kullanırsanız, renk değiştirmezsiniz, rengi siyah olarak gösterir.

Umarım bu sizin birçoğunuza yardımcı olur!

    
verilen cevap GRE2608 28.10.2012 02:47
1

Evan'un davetiyesi için teşekkürler. İşte Evince 2.30.3'te açık yeşil arka plana ulaşmak için yaptığım şey.

Birkaç yıldır yayınladığı bir iş parçasında ( İşte ) bahsedildiği gibi önce kaynak kodunu, aşağıdaki kod parçacığıyla libdocument / ev-document-misc.c dosyasının 329 329 yerine):

// make sure that we just turn the near "white" back ground to light green
if ((245 <= p[0] && p[0] <= 255) &&
    (245 <= p[1] && p[1] <= 255) &&
    (245 <= p[2] && p[2] <= 255)) {
    p[0] = 204; /* cc */
    p[1] = 232; /* e8 */
    p[2] = 207; /* cf */
}

Kod konumunun Evince'nin farklı sürümleri için değişebileceğini unutmayın.

Sonra Evince'yi yeniden derleyin:

$ ./configure --prefix=/usr --enable-nls --disable-scrollkeeper --disable-dbus --disable-debug --disable-tests --disable-nautilus --disable-thumbnailer --disable-previewer --disable-comics --without-keyring --without-gconf --without-gtk-unix-print
$ make

Derleme işleminden sonra, DONOT yüklemeyi çalıştır, çünkü bu, Evince'nin yerel ayarlarınızı değiştirebilir. Sadece orijinal /usr/lib/libevdocument.so.2.0.0 dosyasını yedekleyin ve değiştirilen libdocument / .libs / libevdocument.so.2.0.0 ile değiştirin.

Sonra Evince'yi yeniden başlatın, bir .pdf dosyasını (veya diğer desteklenen formatları) açın ve arka plan rengini açık yeşil olarak değiştirmek için "Ters Çevrilmiş Renk" seçeneğini kullanın.

Bu yardımcı olabilir:)

    
verilen cevap user2023787 10.06.2015 16:10
0

Ayrıca evince'nin arka plan rengini değiştirmeye çalışıyorum ama başarısız oldum.

Muhtemelen başka bir uygulama qpdfview sizin için yararlıdır. Taranan PDF belgeleri de dahil olmak üzere tüm PDF belgelerini yeşil arka plan ile renklendirebilir, gözlerinizi rahatlatır.

Maalesef, synaptic'ten yüklenen baskı taranan PDF belgelerini renklendirmek için çalışmaz, ancak PPA ile yüklü bir sürüm bunun için iyidir. Sadece aşağıdaki komutları yapın.

sudo apt-add-repository ppa:b-eltzner/qpdfview
sudo apt-get update
sudo apt-get install qpdfview

Renk parametresini değiştirmeniz gerekiyor.

Ve taranan PDF belgeleriyle ilgili olarak, görüntüyü-kompozisyonu-koyulaştırmayı kağıt rengiyle koyulaştırmanız gerekiyor ve her şey iyi olacak.

    
verilen cevap David Wei 10.01.2018 19:27

Etiketlerdeki diğer soruları oku