Neden Ubuntu veya Wubi'yi bir Windows Dinamik Diske yükleyemiyorum?

20

Bir süredir 12.04 yüklemeye çalışıyorum, Windows 7'de çalışıyorum ve zaten bölümü (dinamik) yaptım. Bir diskten ve ayrıca Windows yükleyicisinden önyükleme yapmayı denedim. Herhangi bir tamir-önyükleme programı ya da başka bir şey denemedim. Her defasında yüklemeyi denediğimde bir hata alıyorum:

command=C:\windows\sysnative\bcdedit.exe /set {03f9077f-661f-11e1-845a-d08b36406c3d} device partition=U;

retval=1

stderr=An error has occured setting the element data.
The request isn't supported

stdout=

Ardından, anlamadığım bilgiler içeren bir günlük dosyası oluşturur.

Eğer basitçe dinamik bir bölüm olmasından kaynaklanıyorsa, lütfen birileri yardım edin. Daha kapsamlıysa, mümkün çözümler veya kesin olanlarla ilgili ayrıntıları olan herkes bunları ifade eder.

    
sordu Jeffrey D Morgan 23.08.2012 03:22

5 cevap

15
  

Not: Wubi, Windows yükleyicisi aracılığıyla bir Windows sürücüsüne Ubuntu yüklenmiştir

Ne Ubuntu ne de Wubi bir dinamik diskten önyükleyemez

Ne Ubuntu'nun bootloader GRUB ne de Wubi'nin bootloader GRUB4DOS'u bir Microsoft dinamik disk / volume / partition (SFS) tanıyamaz ve bundan dolayı önyükleme yapamazlar; önyükleme yapamayacağınız zaman yükleme konusunda bir anlamı yoktur.

Üç seçeneğiniz var:

  • Dinamik diski (önce tüm verileri yedekleyin!) 'e dönüştürün, ardından Wubi'yi veya Ubuntu ile çift önyüklemeyi yükleyebilirsiniz.
  • Sisteminize başka bir sabit disk ekleyin, üzerine Ubuntu yükleyin ve sisteminizi önyükleme yapacak şekilde ayarlayın; Windows veya Ubuntu'yu başlangıçta GRUB menüsünden açmayı seçebilirsiniz
  • Diski olduğu gibi tutun ve Ubuntu'yu Virtualbox veya VMWare Player gibi sanal bir makinede çalıştırın.
verilen cevap ish 23.08.2012 09:27
3

Ubuntu'yu kurmanın en iyi yolu, Windows sisteminizle çift önyüklemede ayrı bir bölümdür. Birkaç kurulumla ilgili deneyimim: bir süre sonra hiç kimse Windows işletim sistemini kullanmıyor. Yapmanız gereken tek şey: Gparted ile bilgisayarınızda bir ext4 bölümü oluşturmak ve bu bölüme ubuntu kurmak. Gruba teşekkürler, çift önyükleme yapabileceksiniz.

    
verilen cevap Julien Chau 11.06.2012 13:50
0

Ben de aynı problemi yaşadım. Araştırma günlerinden sonra, kullandığınız sabit disk türünde bir sorun olabileceğini fark ettim. Dinamikse işe yaramıyor.

Bunu kontrol etmek için, Windows 7 kullanıyorsanız, Başlat Menüsünde bakarak Disk Yönetimi'ne gidin veya XP'de Çalıştır yardımcı programına devmgmt yazın. Disk 0'ın altına bakın - bu, önyükleme aygıtınız olmalıdır. Eğer dinamikse, elinizde çok büyük bir problem var. Disk 0 sözcüğünü sağ tıklamayı deneyin. "Temel diske dönüştürme" seçeneği mevcutsa, şanslısınız demektir. Devam et ve tıkla!

Değilse, şu bağlantıyı deneyin: İşte . Kendim denemedim ama umarım işe yarayabilir. İyi şanslar!

    
verilen cevap 98nir 08.09.2012 16:51
0

Bir Ubuntu iso görüntüsünü önyüklenebilir bir flash sürücüye pendrive yazılımı İşte. Biosunuzdaki usb'den önyükleme yapmak için pc'nizi almanız gerekiyor. Bios, Windows 7'yi ilk açtığınızda elde edilir. Siyah ekrandaki talimatlar başlangıçta.

Ayrıca, doğrudan Windows 7'den 30 GB'a kadar Ubuntu yüklemek için wubi'yi kullanabilirsiniz. İşte bir wubi kısayolu oluşturmak ve yüklemeyi kısayoldan çalıştırın.

Ubuntu iso görüntüsünü monte edebilir ve kurabilirsiniz

    
verilen cevap ladyshaw 21.02.2014 21:30
-1

Uzman değilim, ama bence komutunu çalıştırmayı engelleyen Firewall veya antivirüsünüz var,

Ayrıca, bu bağlantıyı windows installer (wubi.exe) yerine yararlı bulabilirsiniz. İşte

    
verilen cevap daniel 11.06.2012 10:18

Etiketlerdeki diğer soruları oku