Güvenilir hale getirdiğimden beri, mobil geniş bant kartım her zaman PIN sorar

21

Ubuntu'yu bir mobil geniş bant kartıyla donatılmış Thinkpad x230'umda çalıştırıyorum:

Bus 003 Device 025: ID 0bdb:1926 Ericsson Business Mobile Networks BV

Bu, Ubuntu 13.10'da (ve öncekiler) sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Trusty'ye yükselttikten sonra, giriş yaptıktan sonra, devam ettikten sonra her zaman SIM kartın PIN'ini soran bir iletişim kutusu alıyorum. Yanıtlama yardımcı olmazken "PIN'i hatırla" işaretleme - bir sonraki oturum açmada veya devamda aynı iletişim kutusu tekrar görünür.

Bu diyalogdan nasıl kurtulacağınıza ve PIN'i hatırladığına dair ipuçları var mı? PIN kullanımının SIM'in kendisinde kapanabileceğinin farkındayım, ancak PIN'in hatırlandığı bir çözümü tercih ederim.

Aşağıdaki yorumlara dayalı ek

PIN'i de içeren bir broker bağlantısı var. Bağlantı mükemmel çalışıyor. Sorun, oturum açıldıktan sonra PIN iletişim kutusunun açılmasından ve WWAN bağlantısının etkin olmasa bile devam etmesinden kaynaklanmaktadır. Varsayılan bağlantı ethernet veya Wifi'dir. Bir yan bilgi olarak: TLP kullanıyorum - ama şüphem var Bunun konuyla ilgili olduğunu.

İstenen ekran görüntüsü:

    
sordu Stefan Armbruster 29.04.2014 09:31

2 cevap

2

Lenovo ThinkPad x230 cihazımda bir kez aynı sorun vardı, ancak TLP ile 12.04 LTS yayınında. Sonra bir çözüm buldum, böylece karttaki SIM pin kodunu devre dışı bıraktım, sonra tekrar tekrar sormayı bıraktım. Bunun uygun bir çözüm olmadığını biliyorum ama belki bir çözüm.

    
verilen cevap Luckyrings 03.11.2016 12:18
0

TLP'de, makine kilitlendiğinde veya uyku moduna geçtiğinde ya da her ne ise, PCI express, USB vb. Bu ayarlarla oynayacağım ve kapağını kapattığınızda veya masaüstünü kilitlediğinizde veya kilitlediğinde veya uyku moduna aldığınızda mobil kartınızın hiçbir şey yapmaması için ayarladım.

Bu işe yaramazsa, yapılandırma dosyasının yerini bulun ve izinleri kontrol edin. Kullanıcınızın hem okuyabildiğini hem de yazabileceğinden emin olun. T-Mobile Bearbeiten aracını sudo veya root kullanıcısı ("sudo su -" ve ardından normal kullanıcı şifreniz) ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Temel olarak, hiçbir şeyin cihazı kapatmaya veya sıfırlamaya (TLP veya bazı Ubuntu güç ayarları) sahip olduğundan emin olmanız ve ayrıca şifreyi kaydetmekten sorumlu yapılandırma dosyasının oturum açtığınız kullanıcı tarafından okunabildiğinden ve yazıldığından emin olmanız gerekir. .

Eğer bu yardımcı olmazsa, bana bildirin ve bilgisayarımda da benzer bir durum kurup yeniden oluşturabilir ve düzeltip düzeltemeyeceğimi görebilirim.

    
verilen cevap d3k4y 27.09.2016 12:31

Etiketlerdeki diğer soruları oku