Firefox'ta Amerikan İngilizce yazım denetimi nasıl kullanılır?

19

Firefox'um spellchecker bu sabahki İngiliz Komünist İngiliz tarzı ('komşu') değil, Amerikan komşuluğunu hecelediğimi şikayet ediyordu. Aynı renk (renk), analiz (analiz), vb. İçin de geçerlidir. Düzenleme & gt; tercihler & gt; içerik & gt; dil sekmesinde kontrol ettik ve en-us seçildi. Bu bağlantıyı da burada buldum:

İşte

Doğru dili bulduğumdan emin olmak için kullanabileceğim bir tür sistem paneli olduğunu öneriyorum, ancak bunun nerede olduğunu göremiyorum (sanırım bu, insanların sistem ayarlarına erişmesine izin veren eski bir Ubuntu için geçerli). .

Yani en-us için Firefox için sözlük bozuk, sadece İngiliz İngilizcesi sözlüğünün bir kopyası ya da bir şekilde ayarın düzgün bir şekilde yayılmadığı anlaşılıyor. Amerikan sözlüğünü nasıl geri alabilirim?

    
sordu mmr 22.06.2011 17:10

5 cevap

15
  1. Bir metin alanında, sağ fare çubuğuna basarak bir içerik menüsü açın.
  2. Gerekirse Yazımı Denetle 'yi seçin
  3. Diller menüsünde, İngilizce / ABD ’yi seçin

Bu işe yaramadıysa, (%) hunspell-en-us paketini yükleyin.

    
verilen cevap Lekensteyn 22.06.2011 17:54
7

Firefox için, adres çubuğuna "about: config" yazın ve oraya gidin. "Yazım" için arama yapın ve "spellchecker.dictionary" değişkenini bulun. Değeri "en_US" (benim "en_UU") dışında bir şeyse, girişi sağ tıklayın ve değeri "en_US" olarak değiştirin.

    
verilen cevap Greg 29.03.2012 07:07
0

Ubuntu’da Mozilla’ya geri izleme yapan birden çok hata var: Firefox sistem yerel ayarını takip etmiyor. İşte 'e bir görüntüleme göndermeyi düşünün.

    
verilen cevap dannyman 02.09.2014 19:13
0

Firefox, yüklü sözlüklerden herhangi birini rastgele kullanıyor gibi görünüyor. Ubuntu'da birkaç İngilizce sözlük varsayılan olarak yüklenir. Çözüm, apt-get kullanarak ABD İngilizce sözlüğünün tümünü kaldırmaktır.

Firefox'un varsayılan sözlüğünü nasıl değiştirebilirim? , < Bu kullanışlı komutu bir href="https://askubuntu.com/users/25082/insperatus"> Insperatus yayınladı.

sudo apt-get remove myspell-en-au myspell-en-gb myspell-en-za hunspell-en-ca && sudo apt-get install myspell-en-us

Önce:

Sonra:

    
verilen cevap Stephen Ostermiller 04.12.2014 19:23
0

Firefox'ta bir sözlükten diğerine "atlama" ile ilgili problemlerim vardı. Düzeltmek için, her Ubuntu kurulumundan sonra bu komutu çalıştırıyorum:

sudo rm /usr/share/hunspell/en_{GB,AU,ZA,CA}.*

Açıkçası, bu herhangi bir sözlük için düzenlenebilir.

    
verilen cevap Christopher W. 09.05.2014 22:08

Etiketlerdeki diğer soruları oku