Alternatif ve masaüstü cd görüntüleri arasındaki fark nedir?

19

Aynı dağıtımın bu iki sürümü arasındaki farkın ne olduğunu bilmek isterim.

ubuntu-10.10-alternate-i386.iso    
ubuntu-10.10-desktop-i386.iso  

alternatif CD 'nin Canlı olmadığını düşünüyorum.
ama daha fazlası var mı?

    
sordu Peter.O 12.10.2010 00:04

2 cevap

15

Evet. Alternatif CD, tüm Ubuntu paketleriyle birlikte gelir (ve sadece apt-cdrom add çalışarak yükseltme paketi kaynağı olarak kullanılabilir). Masaüstü CD'si, squashfs resminin bir parçası olarak halihazırda yüklenmiş olan ve yeni yüklemeler yapmak için uygun olan, ancak yükseltmeler yapmak için kullanılamayan tüm bu paketlere sahiptir.

    
verilen cevap Chris Jester-Young 12.10.2010 00:09
8

Alternatif CD yükleyici canlı bir CD değildir. Ubuntu'yu denemek için kullanamazsınız, Ubuntu'nun yeniden yüklemeden bir PC / düzenleme bölümlerini çalıştırıp çalışmadığını test edin.

Alternatif CD yükleyicinin bir komut satırı (küfür veya benzer) yükleyicisi, varsayılan canlı CD'de ise kullanıcı dostu bir grafik yükleyici vardır.

Ubuntu sürümünüzü yükseltmek için alternatif CD kullanılabilir. Bu çevrimdışı bilgisayarlar için yararlıdır.

  

Burada , Alternatif CD'den Ubuntu'nun nasıl kurulacağı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Alternatif CD, Ubuntu'nun kurulması için önerilen yöntem olan standart Masaüstü CD'sinden daha gelişmiş kurulum seçenekleri sunar. Masaüstü CD'sinin nasıl kullanılacağı ile ilgili talimatlar için Ubuntu topluluğu dokümantasyon sitesinde bulunan Grafiksel Yükleme sayfasına bakın.

    
verilen cevap dv3500ea 12.10.2010 00:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku