Nautilus dosya işlemlerini komut satırından nasıl başlatabilirim?

19

Nautilus'un "Dosya İşlemleri" GUI'sini komut satırından nasıl başlatabilirim?

Amacım bunu bir Nautilus komut dosyasına dahil etmektir.

    
sordu ændrük 07.07.2011 01:40

3 cevap

7

Kısa cevap, yapamazsın. Nautilus, bu tür bir şeye izin verecek şekilde tasarlanmamıştır ve nautilus'un kaynak kodundan geçebilir ve nasıl çalıştığını görmek için dosya kopyalama / taşıma bölümlerine bakabilirsiniz.

Bu entegrasyon eksikliğinin bir parçası, ilerleme göstergesi tasarımının ardındaki motivasyon oldu. Nautilus ilerleme penceresinin ve diğer bazı ilerlemelerin tutarsızlıklarının yerini alacak ve birden çok programın ilerlemesini kullanıcıya aynı şekilde göstermesine izin verecektir:

İşte

Bu yeni tasarımlar için daha fazla iş ve savunuculuk, her türlü aracın entegrasyonuna izin vererek yardımcı olacaktır.

    
verilen cevap Martin Owens -doctormo- 09.08.2011 14:19
3

irc: //irc.gnome.org#nautilus'taki bir tartışmadan, Nautilus'un geçerli sürümünün D-Bus üzerinde dosya işlemi için yöntemler göstermediğini söyleyebilirim, ancak sürüm 3.0 bunu yapacaktır, olmak

  

Artık yapamazsın, ama gelecekte olacaksın

    
verilen cevap enzotib 09.08.2011 16:56
2

Görünüşe göre bu şimdi destekleniyor; en azından aşağıdakiler 12.04'ün altında çalışmaktadır:

qdbus org.gnome.Nautilus /org/gnome/Nautilus org.gnome.Nautilus.FileOperations.CopyFile "file:///source/directory" "*" "file:///destination/directory" ""

/source/directory , kaynak dizininizin mutlak yolu, * , kopyalanacak dosya için glob, /destination/directory , hedef dizindir ve son "" , hedef dosya adı içindir. Metodun imzalanmasını sağlamak için burada olduğu kadar boş olsa bile orada sonuncusuna sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, bir hedef adı belirtirseniz ve birden çok kaynak dosyaya sahipseniz, bunların hepsi bir tek hedef dosyaya kopyalanırlar ve ilk dosyadan sonra her dosya için üzerine yazma isteği gönderir (bu sizin istediğiniz gibi olabilir veya olmayabilir).

    
verilen cevap Jani Uusitalo 30.06.2012 21:22

Etiketlerdeki diğer soruları oku