Sanal Kutu tam ekran modunda tüm masaüstünü nasıl görüntülerim?

21

Windows 7 ana bilgisayarında VirtualBox 4.2.6'da Ubuntu 12.04 çalıştırıyorum. Ubuntu'yu kurduktan sonra VB arayüzünü tam ekran olarak almak istedim. Bu nedenle, Virtual Box Manager'dan ( cihazlar & gt; konuk eklemeleri yükle - & gt; çalıştır - & gt; yeniden başlat ) misafir eklemeleri yükledim.

Ancak önyüklemeden sonra masaüstünün sadece bir kısmını menüler olmadan görebiliyorum. Ayrıca her yeniden başlatmadan sonra misafir ekleme işlemlerini tekrar yüklemem istenir (onu kaldırmamıza rağmen konuk ekleme CD'si yeniden görüntülenir).

Sistem ayarlarındaki çözünürlüğü sağ tıklama & gt; görünüm - & gt; tüm ayarlar (masaüstünü yalnızca kısmen görebildiğim için), gerçek çözünürlük değişiyor ancak tüm masaüstü hala uymuyor.

Misafir eklemeleri kaldırmak / yeniden yüklemem gerekiyor mu? Başka hangi seçeneklerim var?

    
sordu deltagreen88 25.01.2013 22:03

2 cevap

15

Ekran geometrisini ölçeklendirebilmek ve bir Sanal Kutu kullanıcısının Ubuntu'nun tam ekran modunu etkinleştirebilmek için misafir eklerini yüklememiz gerekiyor:

Bunun başarısız olması durumunda, misafir ekleme işlemlerini yeniden yüklemeyi ve bunu yaparken karşılaşabileceğimiz hatalara dikkat etmeyi deneyebiliriz. Virtual Box'ın eski sürümleri, ana bilgisayardan gelen grafik sürücüleri veya konuk Ubuntu sürümü ile uyumsuz olabilir. Daha sonra follwing'i deneyebileceğimiz aşağıdaki seçeneklere sahibiz:

  • Sanal makine ayarlarında 3D hızlandırmanın etkinleştirildiğinden ve yeterli video belleğine izin verdiğimizden emin olun:

  • VirtualBox’ı nasıl kurarım? bir uzantı paketi yüklemek için Oracle sürümünden

  • Konuk işletim sistemini komut satırından güncelleyin (sol ÜstKrkt tuşunu basılı tutun, sonra root shell ) ve sonra çalıştırın:

    apt-get update && apt-get dist-upgrade
    
  • Nadir durumlarda, eski bir Ubuntu sürümüyle veya Lubuntu veya Xubuntu gibi daha hafif bir türevle daha iyi bir performansa sahip olabiliriz.

Konuk eklemeleri yükledikten sonra, misafir işletim sisteminin yüklenecek sanal sürücü için bir yeniden başlatılması 'na ihtiyacı vardır. Daha sonra, yeniden boyutlandırma veya ölçeklendirme yapabilmemiz gerekir. / a> misafir ekranına veya Sunucu + F ile tam ekran moduna girin.

Ayrıca bkz. Sanal makinede ekran geometrisini ayarlama? için ekran geometrisini ayarlamak için ek seçenekler.

Not: Ubuntu’nun yayın öncesi alfa sürümlerinin değil olması beklenir, ancak beklendiği gibi gerçekleşir.

    
verilen cevap Takkat 26.01.2013 09:30
-1

Yukarıdaki cevaba eklemek istiyorum. Kök kabuğa giriş yaparken, DNS sunucusu ayarları eksik olabilir. Bu durumda, apt-get update 'den önce bir DNS sunucusu ayarlarını manuel olarak eklemeniz gerekir. Ayrıntılar buradan fazladır. Bunu yapmazsanız, depoları / paketleri güncelleyemezsiniz.

Bundan sonra apt-get dist-upgrade ile yeni sürüme geçebilirsiniz. Umarım yardımcı olur!

    
verilen cevap Fuxiang Chen 25.05.2016 02:54

Etiketlerdeki diğer soruları oku