Firefox entegrasyonuna birlik webapps nasıl geri alınır?

19

Bunun için daha önce bir soru ya da açık bir konu olmadığına inanamıyorum.

Son zamanlarda en sevdiğim webap'larımla birlikte 14.04 ubuntu yükledim; ve ben maalesef artık firefox / chromium ile entegre olmadıklarını farkettim. Bunun yerine, ilgilenmediğim en az bir tarayıcı kullanıyorlar.

Hala birliği neden kullandığımın birkaç nedeni ve gnome ya da xfce 'e taşınmam, bu birlik-webapps. İnternetteki webapps'i bilgisayara entegre eden ve aynı zamanda web tarayıcısının gücünü ve bilgisayar kullanım tarzını koruyan başka bir OS veya Masaüstü Ortamı (DE) tanımadım.

Onlarca açılmış sekme & amp; Facebook sekmemde tek tıklamayla olmak. Ve açık penceremde kullandığım aynı pencerelerde yeni sekmeler oluşturmayı çok sevdim. Firefox'un bana sağladığı tüm yeteneklerden bahsetme ...

Yani, firefox / chromium'a entegre edilmiş birleşik-webapps'i geri almak için bir çözüm var mı? Zaten sistem ayarlarını ve birlik tweak aracını şanssız kontrol ettim.

Birlik-webapps'in ana konusu, bunlardan azıydı, daha fazla özellik ve daha fazla kararlılığa ihtiyaç duyuyorlardı. Eğer ubuntu bunu düzeltmezse, başka bir DE'ye geçmeyi düşünüyorum. Canonic, tablet kullanmıyorum, 6GB RAM'im var ve birçok uygulamayı ve aynı anda birçok sayfayı görmek istiyorum.

DÜZENLE - Bu sorun için launchpad'de bir hata bildirdim: İşte

DÜZENLEME - Çözüm önerim: Çözüm, aşağıda açıkladığım yolu izleyerek ortaya çıkmış olabilir. Sadece gösterebilirim, birinin içinden geçmesi gerekiyor.

  1. 14.04 birim webapps için kaynağı alın
  2. webapp tarayıcısının libunity-webapps içindeki birlik-webapps için varsayılan olarak değiştirildiği yeri düzenleyin.
  3. 14.04 kodunu tekrar derleyin ve çıktı paketini buraya yükleyin.

Libunity için kaynak burada barındırılıyor: İşte

    
sordu Akronix 25.04.2014 18:18

3 cevap

1

En azından krom için bu çözülebilir (bir şekilde):

satırı değiştirin

/usr/share/applications/<yourwebapp>.desktop

diyor

Exec=unity-webapps-runner ...

için:

Exec= chromium-browser --app=http://mail.google.com (for gmail)

Masaüstü dosyasını ~.local/share/applications dosyasına taşımak ve ilgili webapp'ı tamamen kaldırmak en iyisidir, çünkü masaüstü dosyası tüm web sunucusunun yaptığı her şeyi yapar ...

Firefox için benzer bir şey olduğundan eminim

    
verilen cevap wa4557 07.05.2014 00:30
1

Çözümün beni düşünmeye itti. Hatalarını düzenlemek için çok kolay olabilir. Şimdi ...

Tekzip: Webapps kullanmıyorum. Bu sorunu çözmek için Youtube'u yükledim. Bu, tüm webapps'lerle çalışmayabilir, her birini denemeniz ve yorumlarda yayınlamanız gerekir, böylece kendi başınıza yapamazsanız, birlikte çalışabiliriz. Bunu bir cevap olarak gönderiyorum çünkü yorumlar kısaca kalıyor.

En baştan başlayalım, bir webapp çalıştırmak için aradığınız komut unity-webapps-runner olarak adlandırılır. Nasıl çalıştığını bilmiyorum, nasıl düzeltileceğini bilmiyorum o . Bildiğim şey, Firefox'u başlatan bir bash betiğiyle kolayca değiştirebilmenizdir. Ben pro bash scripter değilim, ancak bu çalışır:

#!/bin/bash 
for i; do 
if [[ $URL = "1" ]]; then
firefox $i;
exit;
fi
if [[ $i = "-d" ]]; then
URL="1";
fi
done

Komut dosyası, -d bağımsız değişkeni görününceye kadar bekleyeceği ve bir sonraki argümanı Firefox için bir URL olarak alacağıdır.

Bu dosyayı ~ / dizininde unity-webapps-runner olarak kaydedin ve çalıştırılabilir duruma getirin. % Co_de% 'sında unity-webapps-runner ' yi /usr/bin/ gibi bir değere yeniden adlandırın. Bu eylemler için root izinlerine ihtiyacınız olduğunu bildiğinizi ve bu belirli prosedürlerle ilgili bilginiz olduğunu varsadığımı varsayarım. % Co_de% 'sını unity-webapps-runner-classic ' ya yapıştırın ve sizi kandırmadığımı görmek için önce bir webapp, Youtube'u başlatmayı deneyin.

Olmalı. Şimdi Ubuntu Tarayıcısı yerine Firefox'ta bir sekme / yeni pencere açılacaktır. Bash komut dosyasındaki ~/unity-webapps-runner 'yi /usr/bin/ veya firefox veya bunun yerine başka bir tarayıcıyla değiştirebilirsiniz.

    
verilen cevap Xweque 06.05.2014 00:43
0

Bunu Chrome / Chromium'u istemediğim gibi araştırıyorum, ancak artık Firefox ile çalışmayacak gibi görünüyor. Onu düşürdüler.

İşte

    
verilen cevap mote 04.02.2016 09:43

Etiketlerdeki diğer soruları oku

16.04'te sudo / shutdown, / sbin / reboot vb. ___ qstnhd__ ___ MAAS, farklı alt ağlarda PXE trafiğini ve IPMI trafiğini ayırmak için nasıl yapılandırılır? ___ answer641298 ___

Bu arada, ağların maas'ta nasıl düzenlendiğini ve oldukça havalı olduğunu daha iyi anladım. Yani kendi sorumu cevaplamak için: IPMI ve PXE trafiğini ayırmamaya öneriyorum. RAC trafiğini sadece eth0 üzerinde paylaşmak için daha verimli. Tüm sunucu, PXE varsayılanını eth0 üzerinde de önyükleyebilir.

Ayrıca, sadece RAC için ekstra bir ethernet portuna / anahtarına ihtiyacınız yok ve ekstra kablolar yok, böylece daha az enerji tüketimi, bu yüzden iyi! İDRAC 5+ & amp; ILO2 +, iDRAC 6 ve üstü, nio yük devretme paylaştı, ancak iLO2 içermiyor.

PXE trafiği için nic arabirimi, sunucu önyükleme seçeneklerinde normal olarak seçilebilir. Buradan maas küme denetleyicileri ağ arabirimini atarsınız. Bu arayüz, o küme ağında kontrol etmek istediğiniz makinelere bağlanır. DHCP ve hareket halindeyken önyükleme yapmak için dinamik bir aralık verin. Maas webgui menüsünün ağ sekmesinde ilk ağınızı bulacaksınız. Her makinenin bu maas ağındaki ilk arayüzü olup olmayacağını ve diğer trafiğinizi yönlendirecek yeni bir maas ağı oluşturup oluşturamayacağınızı seçebilirsiniz.

Giriş için teşekkürler!

Selamlar, Joham

    
___ answer488807 ___

Yeterli şekilde daha fazla ağ dengelemesi sağlamak için Juju GUI 'nin yüklenmesine izin verirseniz Daha sonra cevabınızı daha hızlı bulabilirsin.

Juju'yu GUI ile Kullanma

Bu gelişmiş kılavuzlar sorununuza çok yakındır:
MAAS: Küme Yapılandırması
Ek Manuel Yapılandırma

    
___ qstntxt ___

Ağımızın bir bölümünü linux kümesi olarak kurmaya çalışıyorum. Benim için biraz eğitilmesinden beri, Juju ile MAAS kullanmayı seçiyorum. Ancak aklımı bulan bazı sorular var ve ben birinin bunu benim için açıklığa kavuşturacağını umuyordum.

Kurduğum linux kümesi 10 makineden oluşuyor. Bunların yarısı Dell ve diğer HP. Her iki makinede ayrı bir 100Mb NIC'de IPMI'yı destekleyen bir ışıklandırma modülü (HP => gt2, Dell => DRAC) bulunur. İkisi de ilk onboard gigabit NIC'de PXE'yi destekliyor. Işıkların modülünü rafların fiziksel yerleşimine ve konum yüksekliğine uyan statik bir IP ile yapılandırdım. Ancak MAAS'ın kurulumu, IPMI protokolünün hangi alt ağ ve vlanın yapılandırılması gerektiğini sormadı. Bunu nasıl yaparım?

Ayrıca, yalnızca bölge denetleyicisinin paket yönetimi için internete bağlanmasını istiyorum. Sağlanan diğer düğümlerin yalnızca bölge denetleyicisindeki bir proxy üzerinden internete bağlanmasına izin verilmelidir. Yani benim durumumdaki bölge denetleyicisi 3 alt ağ ile yapılandırılmalıdır; İnternet için 1, istemci protokolü bağlantısı için 1 ve küme trafiği için 1. Bölge denetleyicinin kendisi de JuJu için bir düğüm olmalıdır.

Sonunda, JuJu içinde kullanılabilecek bir çeşit temel düzen olması gereken düğüm yapılandırması var. Görebildiğim kadarıyla küme alt ağ yapılandırması kurma olanağı yoktur. Her makinede farklı alt ağları atamak istediğim en az 4 NIC var; IPMI trafiği için 1, PXE önyükleme trafiği için 1, küme trafiği için 1 ve depolama / istemci ağı için 1. Yapmayı sevdiğim şey, tüm bu arayüzleri büyük bir trunk olarak birleştirmek ve ardından önceden provizyonu ayırmak için VLAN'ları kullanmaktır. Daha sonra bir düğümün temel hazırlığı sırasında, MAAS, ağ arayüzlerini, mizanpajın yukarıda belirttiği gibi otomatik olarak yapılandırmalıdır.

Belki de aradığım şey MAAS ve JuJu için gelişmiş bir yapılandırma öğreticisi / kılavuzu.

Selamlar, Joham

    
___