Hızlı bir şekilde istediğiniz bir klasöre nasıl erişebilirsiniz?

18

Klasörleri başlatıcıya kolay bir şekilde koyamazsınız, bu nedenle klasörlere veya dosyalara nasıl hızlı ve kolay bir şekilde erişirsiniz?

    
sordu mrSuperEvening 27.04.2012 21:59

6 cevap

27

Nautilus Yer İmleri

Hızlı erişim için yer işaretlerimize bir dizin eklemek için dizini dosya tarayıcısı Nautilus ile açıyoruz ve Yer imleri - & gt; Panel menüsünden Yer İşareti Ekle

.

Bundan sonra bu dizini sol taraftaki panelde yer işaretli dizinler listesinde ve ayrıca başlatıcıda sağ tıklatma hızlı listesinde bulacağız.

    
verilen cevap Takkat 27.04.2012 22:11
6

Hızlı bir yol, Süper + F'yi kullanmaktır. Bu, önce işaretlenmiş klasörlerinizi ve ardından kullanıma dayalı klasörleri size verecektir. Onları ne kadar sıklıkla ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Bu yüzden benim önerim, sadece çok önemli klasörleri işaretlemeniz ve sistemin sık kullandığınız klasörleri size sağlamasına izin vermenizdir. Çok fazla Nautilus yer işaretiniz varsa, Hızlı Liste menüsü kullanışsız hale gelebilir. Dosyalar objektifi bu durumlar için daha uygundur.

Nautilus'ta, menüde listelendiklerinden dolayı yer imlerine erişmek için HUD özelliğini de kullanabilirsiniz. Alt'a dokunun ve adını yazmaya başlayın.

    
verilen cevap Jo-Erlend Schinstad 27.04.2012 22:22
2

12.04'te, başlatıcınızdaki dosya yöneticisi Nautilus için başlatıcı simgesine sağ tıklayın. Burada bir klasör listesi olmalı ... Kafamın üstünden varsayılanların ne olduğunu anlatamam. Bu Hızlı Listeye daha fazla öğe eklemek isterseniz, sadece Nautilus'ta yer işareti komutunu kullanarak istediğiniz klasörü işaretleyin. Yenilerini ekledikçe güncellenir.

    
verilen cevap Ryan McClure 27.04.2012 22:11
2

En hızlı yollardan biri Gnome-Do'yı sadece yazılım merkezinden yüklemek. Yazdığınız şeyi (birlik olarak benzer) yorumlayan küçük bir pop-up başlatıcısıdır.

Ancak, birliğin aksine, bir klasörün adını yazmak ve enter tuşuna basmak sizi doğrudan bu klasöre getirir. Yani benim durumumda: boşluk + vitesi vurmak, klasör adını yazmak, isabet girmek. Daha hızlı yapabilir misin? : -)

    
verilen cevap Joachim Jacob 31.05.2012 10:26
1

Kısayollar oluşturabilir ve masaüstünüze yerleştirebilirsiniz.

    
verilen cevap Se_bastiaan 27.04.2012 22:17
1

Bir klasörü sağ tıklayın ve "bağlantı oluştur" u tıklayın. İstediğiniz yere taşıyabileceğiniz sahte bir dosya / klasör oluşturulacak, Masaüstünüzde varsayalım.

Tıkladığınızda orijinal dosya / klasör açılır. Bu temelde Windows "kısayol yap" özelliği ile aynı işlevselliktir.

    
verilen cevap Eschwartz 28.02.2013 23:15

Etiketlerdeki diğer soruları oku