Eğer güncel değilse Ubuntu 9.04 kullanmaya devam edebilir miyim? [çift]

18

1.6 Ghz Intel işlemci ve 512 Mb DDr2 RAM ile çok eski bir dizüstü bilgisayarım (6-7 yıl) sahibiyim ve bu sürümü Ubuntu'nun (9.04) üzerine yükleyebilir miyim diye merak ediyordum. 11.10 sürümünü yükledim, ancak dizüstü bilgisayarımda aşırı derecede yavaş, Firefox'ta 3 sekmeden fazla açsam bile bazen takılıyor. Benim asıl sorun şudur: Sürücülerimden herhangi birini güncelleyemiyorum ya da kullandığım bu sürüm güncelliğini yitirdiğinden yenilerini yükleyemem. Şu anda sıfır güncellemeleri ile yeni yüklenmiş bir Ubuntu 9.04 kullanıyorum çünkü 11.10'u yüklediğimde, sabit diskimde tutmaya değer hiçbir şey önemli olmadığı için üzerinde tam bir format seçtim.

(Ubuntu 9.04'ü ilk kurduğumda ve internete başarıyla bağladığımda her şeyin kolay olduğunu hatırlıyorum.)

    
sordu Mihnea 28.12.2011 05:06

3 cevap

33

Diğer feragatnamelerin tekrarı ile: güncelleme yok, güvenlik yok ...

İşte 'de kullanılabilen en eski depolar var

Yani /etc/apt/sources.list değerini düzenleyin ve 'archive.ubuntu.com' ifadesini 'old-releases.ubuntu.com' olarak değiştirin

Bunu sed ile yapabilirsin

sudo sed -i -e 's/archive.ubuntu.com/old-releases.ubuntu.com/g' /etc/apt/sources.list

sonra güncelleyin

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

Alternatif olarak lubuntu, slitaz veya tinycore gibi daha hafif bir distro kullanın.

Dikkat : Daha yeni bir sürüme geçiş yapma olasılığınız yoksa eski sürüm arşivini kullanmanız gerekir, çünkü herhangi bir güvenlik güncellemesi almayacaksınız bu eski arşivler

    
verilen cevap Panther 28.12.2011 05:59
8

Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope, ömrünün sonuna ulaştı. Bu, onu yükleyip kullanabilmenize rağmen, herhangi bir güvenlik güncellemesi ve bu şekilde sağlanamayacağı anlamına gelir. Uzun vadeli bir Destek sürümü olan Ubuntu 10.04 Lucid Lynx 'e geçiş yapmanız önerilir. Sunucu sürümü üç yıl boyunca desteklenirken üç yıl.

Düşük performanslı / eski bir donanım üzerinde çalışmak için en yeni Ubuntu'yu arıyorsanız Lubuntu'daki Ubuntu Topluluk Dokümantasyonuna gidip edinebilirsiniz .

    
verilen cevap Nitin Venkatesh 28.12.2011 05:49
7

Evet, sonuçta seni durduracaksın. Bununla birlikte, herhangi bir güvenlik güncellemesi almadığınız ve dürüst olmamak için bir neden olmadığı için tavsiye edilmez. Ubuntu 10.04 veya Xubuntu 11.10 gibi hala destekli bir sürümü deneyebilirsiniz. Sadece ihtiyacınız olan paketlerle minimum bir özel kurulum da yapabilirsiniz. Sondaki fikirler için aşağıdaki bağlantılara bakın.

İşte

İşte

    
verilen cevap mikewhatever 28.12.2011 05:41

Etiketlerdeki diğer soruları oku