Bilgisayardan bilgisayara uygulama var mı?

19

Ubuntu'da PC'den telefona telefon görüşmeleri yapmak için bir uygulama (ticari olmayan) var mı?

    
sordu Achu 07.03.2011 13:55

9 cevap

11

Ekiga

Sizin için işe yarayabilir - Skype’a FOSS alternatifi.

    
verilen cevap Reuben Swartz 07.03.2011 15:39
4

Ubuntu İş Ortağı Veri Tabanından Skype'ı yalnızca 1’de açmanız yeterlidir, daha fazla bilgi için buraya bakın: İşte

    
verilen cevap kemra102 07.03.2011 14:29
4

SIP Müşterileri

Bunların hepsi SIP istemcileridir, yani hepsi birbirlerini aramak için kullanılabilirler ve sadece bir SIP adresine ihtiyaç duyarlar (cep telefonu numaranız gibi). Ayrıca normal telefon hattına veya cep telefonuna çağrı yapmak için ticari bir VoIP sağlayıcısına (SIP'yi destekler) kayıt olabilirsiniz.

buradan ücretsiz bir SIP adresi alabilirsiniz.

Ekiga (yazılım merkezinde mevcut)

  

Ekiga (GnomeMeeting olarak bilinir), Internet üzerinden açık kaynaklı bir SoftPhone, Video Conferencing ve Instant Messenger uygulamasıdır.

Ekiga'da PC'den Telefon görüşmesi.

  

Varsayılan sağlayıcı

     

Varsayılan sağlayıcı Diamondcard'tır.   Dünya Çapında İletişim Servisi ,   bu oranlar

     
  • Hesabı satın almak için Araçlar - & gt; PC-To-Telefon Hesabı. Sen   kesinlikle satın almanız gerekir   PC-To-Phone'dan hesap   yapılandırma penceresi veya çalışmaz.

  •   
  • Bir hesap açtıktan sonra, hesabınıza bakmak için hesabınıza giriş yapın.   Hesap Numarası ve PIN. Kafa karıştırmayın   bunlar kullanıcı adınız ve şifreniz ile!   İlgili alanlara hesap numarasını ve PIN kodunu girin.   pencere ve PC-To-Phone'u etkinleştirin   hizmet.

  •   
  • Hesabı Düzenle - Hesaplar altında düzenlemeniz gerekiyorsa kullanmalısınız   hesap numarası ve PIN de burada   "kullanıcı" ve "şifre" yazsa da.

  •   
  • Artık PC-To-Phone'a hazırsınız   her yerde çok düşük oranlarda aramalar   Dünya.

  •   
  • Bir numarayı aramak için "00" ifadesini ekleyin   ülke kodu ve ardından   ulaşmak istediğiniz telefon numarası.

  •   

Örneğin, aramak için sip: 003210111111   Belçika'da 10111111 numaralı telefon.

SFLphone (yazılım merkezinde mevcut)

  

SFLphone, masaüstü ve gömülü sistemler için sağlam bir standart uyumlu kurumsal yazılımdır. Günde yüzlerce arama yapmak için tasarlanmıştır. SFLphone GNU GPL lisansı, sürüm 3 altında kullanılabilir.

Twinkle (yazılım merkezinde mevcut)

  

Twinkle, IP üzerinden sesiniz için bir softphone ve SIP protokolünü kullanarak anlık mesajlaşma haberleşmeleridir. IP telefon iletişimi için doğrudan IP telefonu veya aramalarınızı ve mesajlarınızı yönlendirmek için SIP proxy kullanan bir ağda kullanabilirsiniz.

Yate VoIP (yazılım merkezinde mevcut)

  

YATE, PBX gereksinimlerini karşılamak için yeterince iyi performans gösteren ve ayrıca karmaşık Ağ Geçidi ve IVR çözümleri için yeterince esnek olan bir telefon sunucusu oluşturmayı hedefleyen bir telefon altyapısıdır.

     

YateClient, bir yazılım masaüstü VoIP (SIP, H.323, IAX2) telefonu üretmek için aynı telefon kodunu kullanır. yate-qt4 böyle bir telefon sağlamak için bunu kullanır

QuteCom (yazılım merkezinde bulunur)

  

QuteCom, IP üzerinden iletişim ile ilgili ücretsiz yazılım ürünleri yaratan bir meraklıları ve geliştiriciler topluluğudur. QuteCom projesinin amiral gemisi ürünü, PC video ve sesli aramalara ücretsiz PC yapmanıza ve tüm IM bağlantılarınızı tek bir yere entegre etmenize olanak veren bir softphone'dur.

Linphone (yazılım merkezinde mevcut)

  

Linphone bir internet telefonu veya Voice Over IP telefonudur (VoIP).   Linphone ile internet üzerinden insanlarla serbestçe iletişim kurabilirsiniz,   sesli, video ve metin anında   mesajlaşma.   Linphone, açık bir standart olan SIP protokolünü kullanır   internet telefonu. Kullanabilirsiniz   Herhangi bir SIP VoIP operatörü ile Linphone,   ücretsiz SIP ses / video dahil   Hizmet

Jitsi

  

Jitsi - Açık Kaynak Video Aramalar ve Sohbet   Güvenli görüntülü görüşme, konferans, sohbet, masaüstü paylaşımı, dosya aktarımı, favori işletim sisteminiz için destek ve sohbet ağı. Bütün bunlar ve daha fazlası, Jitsi'de - en eksiksiz ve gelişmiş açık kaynak iletişimci.

  

Bir sanat dalı, SIP istemcisini kullanımı kolay   Mac, Windows ve Linux için kullanılabilir

    
verilen cevap Lincity 10.05.2011 13:13
4

VIBER kullan

Android veya iphone'unuzdaki viber uygulamasını indirin. Yükleyin.

İşte ’ye gidin

.deb paketini siteden indirin.

Yükle.

Akıllı telefon uygulamanıza bir kimlik doğrulama PIN'i gidecek. Masaüstü uygulamanızda bu PIN kodunu girin. Intallation tamamlanacak.

Şimdi google mağazasından veya apple mağazasından viber cüzdanınıza para ekleyin.

Bilgisayarınızdan arama yapmaya başlayın.

Sitelerin ücretlerini kontrol edin.

    
verilen cevap rancho 21.08.2016 08:54
2

YATE (Yet Another Telephony Engine), FWD, iptel, sipgate, Gtalk, ekiga ve voxgratia'yı destekleyen tam özellikli bir VOIP istemcisidir.

Ana sayfa: İşte

    
verilen cevap Mark Rooney 10.03.2011 10:09
1

Skype Ubuntu'da çalışır, ancak FOSS değildir.

    
verilen cevap user11968 07.03.2011 13:58
1

G-postayı önerilen sagarchalise olarak kullanabilirsiniz ve Firefox eklentisini indirdikten sonra ABD'den ücretsiz arama yapabilirsiniz AnonymoX , farklı bir ülkede olduğunu düşünerek sisteminizi kandırmaya yardımcı olur.

    
verilen cevap Manny 20.12.2012 06:12
0

Gmail başka ne var? :) İlk önce Google ses ve video eklentisini yükleyin ve ardından bu.

    
verilen cevap sagarchalise 07.03.2011 15:36
0

"Softphone" olarak adlandırılan bir şey yükleyebilir ve daha sonra "yudum" üzerinden "sip" üzerinden, telefon ağlarına internet üzerinden ağ geçidi olarak işlev gören (google ses gibi) bağlantılara bağlanabilirsiniz. Böylece, gerçek telefonlara bağlanabilirsiniz.

    
verilen cevap eggie5 08.03.2011 01:11

Etiketlerdeki diğer soruları oku