Özel düzenimi başlatmak için Terminatör'ü nasıl alabilirim?

104

Terminatör, bölünmüş pencere nedeniyle birkaç bilgisayar veya sunucuyu organize etmede çok güçlüdür ve tüm işlevleri gruplandırır. Ama işte anlaşma: Kendi Layout'umu yarattım ve terminatörün başlangıcında yüklenmesini takdir ediyorum. Bu mümkün mü?

    
sordu zulu34sx 01.07.2012 01:23

8 cevap

8

Bunu başarmanın çok kolay bir yolu var:

 • Terminatör
 • Sağ tıklama - & gt; Tercihler
 • Düzenler sekmesinde ( Profiller sekmesinin sağında) varsayılanı düzenleyin, Penceresi | window0 ve Terminal | child1 .
 • Terminal için | child1 , şunları ayarlayabilirsin: Profil (kurulu olanlar arasından seçim yapmak için), Varsayılan komut ve Çalışma dizini .
 • İstediğinizi ayarlayın , kapat , yeniden ...
 • ... ve voilá !

Bu yardımcı oldu umarım!

    
verilen cevap Magna Centipede 12.03.2018 14:54
138
 1. Düzeninizi ayarladıktan sonra, herhangi bir terminal arka planına sağ tıklayın ve Tercihler Yerleşimler sekmesini seçip Ekle 'yi tıklayın. düğmesine basın.

 2. Bir isim verin ve Kapat 'ı tıklayın.

 3. Bu, belirtilen ~/.config/terminator/config dosyasını oluşturmalıdır.

 4. Artık, şu komutu kullanarak kaydedilen düzeni kullanarak terminatöre başlayabilirsiniz: terminator -l yourLayout (2. adımda seçtiğiniz her şeyle YourLayout yerine).

 5. (isteğe bağlı) ~/.config/terminator/config dosyasını düzenleyin, böylece [layouts] yazıp altına [[yourLayout]] koyun, yourLayout 'u yeniden adlandırın varsayılan ve önceki varsayılan düzenini kaldırın / yeniden adlandırın. Şimdi Terminator herhangi bir parametre olmadan başladığında, özel [[default]] düzeninizi yükleyecektir!

verilen cevap mhnagaoka 20.08.2012 20:51
12

Önerilen mhnagaoka yöntemini kullanıyorum, ancak Unity'deki başlatıcıdan kullanılabilir hale getirdim. Düz terminator -l my_default komutuyla da bir sorunum vardı. bu ek bayrakları belirtin

 • Kenarlıksız ve
 • için -b
 • Maksimize edilen -m .

Son Komut terminator -m -b -l my_default .

Artık Unity için terminator.desktop girişini değiştirmeniz gerekiyor.

Uygulama klasörünüze gidin, benim durumumda /usr/share/applications oldu. Metin düzenleyiciniz terminator.desktop ile düzenlemek için root izinlerine sahip olmanız gerekir.

Benim durumumda, sudo vim terminator.desktop .

Çalıştır argümanını Komutunuzla değiştirin.

Artık girişi Unity Launcher'ınıza ekleyebilir ve başlangıçta her zaman özel düzeninizi açmalıdır.

    
verilen cevap Patrick 08.03.2014 09:59
9

Düzeninizi kaydettikten sonra ( mhnagaoka 'nın cevabı uyarınca), yapılandırma dosyanızı düzenleyerek değişikliklerinizi varsayılan olarak kullanabilirsiniz.

~/.config/terminator/config dosyasını düzenleyin ve [layouts] yazdığını bulun. Böyle bir şeye benzemeli:

[layouts]
 [[default]]
  # ..default layout
 [[yourLayout]]
  # ..your custom layout

[[yourLayout]] değerini [[default]] olarak yeniden adlandırın ve önceki varsayılan düzenini kaldırın / yeniden adlandırın. Şimdi Terminator herhangi bir parametre olmadan başladığında, özel default düzeninizi yükleyecektir!

    
verilen cevap ohanhi 02.05.2014 09:00
5

Düzeninizi ayarladıktan sonra, herhangi bir terminal arka planına sağ tıklayın ve Tercihler → Yerleşimler sekmesini seçin ve Ekle düğmesini tıklayın. "Varsayılan" adı için istendiğinde ve Enter 'a basıldığında.

Not: Bu bir aksaklık olabilir ama benim için kullanışlı bir aksaklık!

    
verilen cevap Aalex Gabi 03.06.2016 14:20
1

Bu çok basit. Yapılandırma dosyasını düzenlemeye gerek yok.

Sadece özel düzeninizi ve Sağ Tıklama - Tercihler -> Düzen - & gt; varsayılanlarınızı oluşturun ve Kaydet düğmesine basın. Şimdi yapılandırmamız varsayılan yapılandırma olarak kaydedilir. Terminatörün sonraki lansmanından, özel düzeni başlangıçta bizzat kendimiz alacağız.

    
verilen cevap Lentin Joseph 01.03.2018 21:31
1

Önceden kaydedilen bir düzeni açmak için, ALT-L tuşlarına basarak Terminator Layout Launcher'ı açın. Orada, ihtiyacınız olan düzeni tıklayın ve başlat'a basın.

    
verilen cevap Guus 23.03.2018 09:22
0

Bir anekdot olarak, özel mizanpajın 'daha yeni terminaller için yeniden kullanım profili' yapılandırıldıktan sonra bile, aksi halde kontrol edilmesi gerekir, aksi takdirde yeni terminal varsayılan profilde açılır.

    
verilen cevap Sudip Bhandari 03.04.2018 10:36

Etiketlerdeki diğer soruları oku