"Sistem yeniden başlatması gerekli" gördüğümde sistemi her zaman yeniden başlatmalı mıyım?

90

Bu iki güzel SE mesajı (1, 2) Kişinin ubuntu makinesini yeniden başlatmaya ilişkin yorum yapın, ancak bana birkaç soru soruyorlar:

 1. Yeniden başlatmayı gerçekten nasıl yapıyorsunuz (yeni başlayan ve 12.04.1 LTS kullanıyorum)?
 2. Gerekir Her zaman istendiğinde sistemi yeniden başlatırım?
 3. Sistemin yeniden başlatılması, SSH aracılığıyla ona erişimi etkiliyor mu yoksa bunu yapmadan önce düşünmesi gereken başka uyarılar var mı?
sordu tim peterson 19.02.2013 18:21

6 cevap

107

İstendiğinde yeniden başlatmalı mıyım?

Evet, yapmalısın. Çoğu durumda, Linux çekirdeği için bir güncelleştirme yüklendiğinde yeniden başlatma gerekir. Bu güncellemeler genellikle güvenlik güncelleştirmeleridir ve sonra yeniden başlatmadan sonra yürürlüğe girer. Firefox gibi normal uygulamalarda yapılan güncellemeler, programı yeniden başlattıktan sonra yürürlüğe girer. Firefox bunu otomatik olarak yapmanızı ister, ancak diğer programlar değişmeyebilir, dolayısıyla akılda tutulması gereken bir şey.

Nasıl yeniden başlatılır:

Bilgisayarı Ubuntu 12.04'te yeniden başlatmak için, ekranın sağ üst köşesindeki güç simgesine tıklayın ve "Kapat ..." seçeneğini seçin. Görünen iletişim kutusunda, bir "Yeniden Başlat" düğmesi görünmelidir. Ubuntu 12.10'da, yeniden başlatma seçeneği doğrudan güç menüsünde görünür.

Komut satırından yeniden başlatmak için şu komutu çalıştırın:

$ sudo reboot

Yeniden başlatmanın olumsuz tarafları:

Genel olarak, yeniden başlatma çok güvenli bir işlemdir ve bunu hiçbir şekilde güvensiz olarak düşünmem. Tabii ki, bilgisayarı yeniden başlattığınızda, RAM'deki tüm bilgileri kaybedersiniz, bu yüzden bilgisayarınızı kapatmadan önce tüm açık belgeleri ve dosyaları kaydettiğinizden emin olun. Yeniden başlatırken, bilgisayarınız elbette birkaç dakika çevrimdışı olacak. Bir sunucu çalıştırıyorsanız, birkaç dakika için aşağı olacaktır. Açık bir SSH oturumunuz varsa, sonlandırılacaktır.

    
verilen cevap Flimm 19.02.2013 18:48
25
  

Her zaman istendiğinde sistemi yeniden başlatmalı mıyım?

Yeniden başlatma gerektiren paketlerin listesini aşağıdaki gibi görüntüleyebilirsiniz:

more /var/run/reboot-required.pkgs

Listeye göre, yeniden başlatılmaya değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Çıkış örneği:

[email protected]:~$ more /var/run/reboot-required.pkgs
libssl1.0.0
linux-image-4.4.0-62-generic
linux-base
linux-base
linux-image-4.4.0-63-generic
linux-base
linux-base
linux-image-4.4.0-64-generic
linux-base
linux-base
network-manager
linux-image-4.4.0-66-generic
linux-base
linux-base
linux-base
linux-base
linux-base
linux-base
linux-base
network-manager

(Cevap Ubuntu 14.04 LTS x64 ve Ubuntu 16.04 LTS x64 üzerinde test edildi)

    
verilen cevap Franck Dernoncourt 10.03.2017 17:25
6
 1. Nasıl yeniden başlatılır:

  $ sudo reboot
  

  Ya

  $ sudo init 6
  
 2. Evet, büyük olasılıkla bir güvenlik güncellemesi olduğundan.

 3. Yeniden başlatma sonrasında hiçbir şey ssh bağlantısını etkilemez.

verilen cevap Osama El-gedawy 20.02.2013 11:05
2
 1. Başka bir seçenek sudo shutdown -r now

 2. kullanıyor
 3. İstenirse, bunu yapmanız gerekir; Sistemin uygulanması gereken şeyler olduğu için (güncellemeleri otomatik olarak indirmeyi ve yüklemeyi tercih ederseniz veya sisteminizde değişiklikleri uygulamak için yeniden başlatma gerektiren bir şeyi değiştirdiyseniz).

 4. SSH, yeniden başlatmadan kesinlikle etkilenecek ve sonlandırılacak. Bir seçenek sunacağı için Putty önerebilirim oturumu yeniden bağlamak için içerik menüsü.

verilen cevap Ahmadgeo 24.03.2013 21:16
1

Her zaman ubuntu güncellemelerinden sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin, işletim sistemlerini (ubuntu) yeniden başlatmak isteyen sürücüleri ve bazı uygulamaları yükleyin.

Yeni güncellemeler yüklendiğinde veya sürücü yüklendiğinde, bunlar işletim performansı için işletim sistemini yeniden başlatmayı ve uygun şekilde kullanmayı ister.

Normal uygulama veya paketin, yüklendikten sonra işletim sistemini yeniden başlatması gerekmez.

    
verilen cevap Gaurav Sharma 19.02.2013 18:39
1

Başka kimseyi görmediğim bir uyarı daha:

Eğer SSH'lediğiniz kutu wifi ile bağlıysa, yeniden başlattığınızda, bir kullanıcı fiziksel olarak uzak makinede oturum açana kadar wifi ağına erişiminiz olmayabilir, yani kutu kazanılandan beri SSH başarısız olur ağa bağlanamaz.

Bunu önlemek için, uzak makinede, tüm kullanıcılar için mevcut olacak şekilde wifi'yi önceden yapılandırmanız gerekir. Sistem tepsisindeki ağ simgesini tıklayın ve "Bağlantıları Düzenle" yi seçin, wifi ağınızı seçin ve düzenle düğmesine tıklayın, ardından "Otomatik bağlan" ve "Tüm kullanıcılara açık" onay kutularının işaretlendiğinden emin olun.

Ayrıca, / etc / network / interfaces ve wpa_supplicant ile uğraşarak bunu da çözebilirsiniz, ancak bu yolu basitçe kutuyu işaretlemekten daha karmaşık buldum.

Yan not: Benim için, yukarıdaki değişikliği yapmadan önce, WSL'den pencerelerdeki bir ubuntu kutusuna bağlanarak "Kaynak geçici olarak kullanılamıyor". Googling, sizi olası WSL hatalarının bir tavşan deliğine indirecek, ama benim için sorun basitçe, birisinin giriş yapana kadar wifi bağlantısının olmamasıydı. Yukarıdaki düzeltmeyi uygulamak sorunu çözdü.

    
verilen cevap User 04.02.2018 19:40

Etiketlerdeki diğer soruları oku