Picasa 3.9'u nasıl kurarım?

74

Picasa’nın yeni bir sürümünü (3.9) fark ettim. Picasa’nın şu anki kurulumuna nasıl yüklerim?

    
sordu RolandiXor 09.12.2011 16:43

3 cevap

61

Picasa 3.9'u yüklemek için

1) şarabı ve winetricks :% sudo apt-get install wine winetricks

2) Google'dan Picasa 3.9 indirin:
cd ~/ && wget http://dl.google.com/picasa/picasa39-setup.exe

3) Picasa'yı şaraba yükleyin:

wine ~/picasa39-setup.exe  

Girişi düzeltmek için

Artık Picasa 3.9 yüklüyorsunuz, ancak bazı resimler yüklemek için Google'a giriş yapmak istiyorsanız bir sorun var. Bunu düzeltmek için şunu yapın:

4) Internet Explorer 6'yı yükleyin:
env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.tmp winetricks ie6

Birkaç pencerede "İleri" ve "Kabul et" i tıklamak zorunda kalacaksınız:

5) Yüklemeyi şarap klasörüne kopyalayın:
cp -r ~/.tmp/* ~/.wine/

6) Bitti! Şimdi Picasa'yı başka herhangi bir program olarak aç:

Dash’ı açın ve Picasa’yı arayın. Giriş yapmak için sağ üst köşedeki tıklayın:

Notlar:
I) Bu yöntemle, her kullanıcı Picasa'nın kullanıcı klasöründe tam olarak çalışmasını sağlamak için 2 ile 5 arasındaki adımları çalıştırmalıdır. Veya terminalde bunu bir kez çalıştırmasını isteyin:

 cd ~/ && wget http://dl.google.com/picasa/picasa39-setup.exe && wine ~/picasa39-setup.exe && env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.tmp winetricks ie6 && cp -r ~/.tmp/* ~/.wine/    

II) Eğer tembel hissediyorsanız, bunu terminalde yapıştırın ve yukarıdaki tüm adımlar sizin için yapılacaktır (kullanıcıya özel kurulum olarak):

 sudo apt-get install wine winetricks && cd ~/ && wget http://dl.google.com/picasa/picasa39-setup.exe && wine ~/picasa39-setup.exe && env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.tmp winetricks ie6 && cp -r ~/.tmp/* ~/.wine/  

III) 5. adımdan sonra "picasa39-setup.exe" dosyası silinebilir:
rm ~/picasa39-setup.exe

Ayrıca "~ / .tmp" klasörü:% rm ~/.tmp

IV) Her şeyi kaldırmak için:

sudo apt-get remove --purge wine ; sudo apt-get remove --purge winetricks ; sudo apt-get autoremove ; sudo rm /usr/share/applications/Picasa3.desktop ; rm ~/picasa39-setup.exe ; rm -r ~/.tmp ; rm -r ~/.wine ; rm -r ~/.local/share/applications/wine* ; sed -i '/wine/d' ~/.local/share/applications/mimeinfo.cache

V) İki betik yaptım (bkz. check ve installp ). Aşağıdaki komut, qyasogk adresinden Deviantart . Bu komutu çalıştırdıktan sonra, Dash'ta "Picasa" yı aramanız yeterlidir. Gerekirse yükleme işlemi başlamaz, gerekiyorsa Picasa çalışır.

sudo apt-get install wine winetricks ; cd ~/ ; wget -c http://dl.dropbox.com/u/4098082/picasa/check ; wget -c http://dl.dropbox.com/u/4098082/picasa/installp ; wget -c http://dl.dropbox.com/u/4098082/picasa/Picasa-icon.png ; wget -c http://dl.dropbox.com/u/4098082/picasa/Picasa3.desktop ; sudo mkdir /opt/picasa ; sudo mv ~/check /opt/picasa/ ; sudo mv ~/installp /opt/picasa/ ; sudo mv ~/Picasa-icon.png /opt/picasa/ ; sudo mv ~/Picasa3.desktop /usr/share/applications/ ; sudo chmod 777 /opt/picasa/check ; sudo chmod 777 /opt/picasa/installp

Bunu kaldırmak için:

sudo rm -r /opt/picasa ; sudo rm /usr/share/applications/Picasa3.desktop ; rm ~/.firstpicasarun  
    
verilen cevap desgua 20.05.2012 16:22
13

Picasa 3.9 kullanıyorsanız, Google hesabınıza bağlanamazsınız. Google çalışanı Brian Rose'a göre kimlik doğrulama mekanizması değiştirildi Şu anda Wine ile uyumlu olmayan bir uygulama kullanarak OAuth'a.

Wine’ın AppDB’de Picasa 3.9’a bir girişi var ve ben bir href="http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=29434"> bir hata raporu . Geçici bir çözüm olarak, Winetricks kullanarak Internet Explorer 6'yı yükleyin. Ubuntu bozuk Internet Explorer bağlantısına sahip olduğundan, akış yukarı Winetricks betiğini kullanmalısınız. / a>.

wget http://winetricks.org/winetricks
chmod +x winetricks
WINEPREFIX=~/.wine ./winetricks ie6
    
verilen cevap Mihai Capotă 14.12.2011 17:14
8

PlayOnLinux, Picasa 3.9’u destekliyor :

PlayOnLinux:

  

PlayOnLinux, Linux kullanıcılarının Windows tabanlı video oyunlarını ve Apple iTunes, Safari, Microsoft Office, Microsoft Internet Explorer gibi diğer birçok uygulamayı yüklemelerine izin veren Wine yazılımı uyumluluk katmanı için grafiksel bir ön uçtur.

yükleyin:

wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O- | sudo apt-key add -
sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_trusty.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install playonlinux

Ara ve sihirbazın söylediklerini yapın:

     Resim: Ubuntu Altında Efsaneler Ligi - EuroBytes .

Referans:

verilen cevap blade19899 08.12.2014 15:54

Etiketlerdeki diğer soruları oku