Kurulum sırasında birlik tek seçenek mi olacak?

19

Ubuntu'nun kurulum sırasında başka bir Masaüstü ortamı sunup sunmayacağını bilmek istiyorum. Bu sadece Birlik'in bizim için olmadığına karar vermeliyiz.

    
sordu Jay 28.10.2010 02:04

5 cevap

30

Ubuntu (stok CD'si) hiçbir zaman farklı masaüstlerini kurucuya yükleme seçeneği sunmadı, bu kararı Ubuntu ya da Kubuntu ya da Xubuntu, vs. seçerek yapabilirsiniz.

Donanımınız destekliyorsa , birim varsayılan masaüstü olacaktır. Donanımınız Unity'yi desteklemiyorsa, giriş ekranınızda "Ubuntu Classic Desktop" olarak bulunan GNOME 2.x. Kullanıcılar ayrıca eski GNOME masaüstünü tercih ettikleri takdirde klasik oturuma da girebilirler.

Ubuntu'nun, kullanıcıların istedikleri masaüstünü seçmesi için yükleyicide bir seçenek olup olmayacağını soranlar için, bu, masaüstü cd varsayılanında kullanılamaz. Tabii ki, kurulumunuzu istediğiniz masaüstüyle veya özel bir kickstart veya başka bir şeyle birlikte yüklemek için alternatif yükleyiciyi kullanabilirsiniz.

Birisi GNOME Shell (veya kullanıcının seçmesine izin veren) ile bir topluluk türevi yapmak istiyorsa, nasıl yapılacağı hakkında bilgi bulabilirsiniz buradaki .

    
verilen cevap Jorge Castro 28.10.2010 02:12
1

Benim anlayışım, standart gnome seansının (ne kabuk ne de birlik) hala mevcut olacağıdır. Birlik hala büyük miktarda Gnome kullandığından, eski tarz Gnome oturumu için ihtiyacınız olan her şeyin hala CD'de olacağını hayal ediyorum.

    
verilen cevap mhall119 29.10.2010 18:35
1

Hayır, bu hiçbir şekilde planlanmamıştır.

Asıl sebep, bir dağılımın bir kimlik ve yön gerektirmesidir. Mark Shuttleworth şu ana kadar Ubuntu'ya rehberlik etti ve ileriye doğru yönettiği yön, birliği kesin olarak ön plana çıkardı. Yükleme sırasında alternatif masaüstü ortamları veya kabukları sunmak yalnızca kullanıcı karışıklığına katkıda bulunur ve projenin kimliğini zayıflatır.

Gnome 2.x, Netbook remix'inde olduğu gibi, birliği desteklemeyen donanım için bir geri dönüş olarak kalacaktır.

    
verilen cevap user5260 01.12.2010 21:58
1

Şu anda hala girişte Gnome Classic oturumunu seçebiliyorsunuz. Şimdilik hala orada.

    
verilen cevap John 15.05.2011 05:19
0

Gnome'u yükleme seçeneğiniz yine de% 99,9'dur. Daha da kötüsü daha da kötüye giderse, Gnome'u kurulumdan sonra Ubuntu ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Ama eminim ki bir seçenek olarak kalacak.

    
verilen cevap Adam Thompson 28.10.2010 02:06

Etiketlerdeki diğer soruları oku