Windows'u yükledikten sonra neden Ubuntu'da değişiklik olur [duplicate]

18

Bugün Windows 7'yi aynı bilgisayara yüklüyordum, Ubuntu'm var. Bir sebepten dolayı, Windows 7'yi kurduktan ve Ubuntu'ya geri döndükten sonra, saat 12:30 - 7:30 arasında doğru saatten geçti. Bu, Windows 7'yi yükledikten sonra oldu. BIOS'un bir zaman ayarlı olduğunu anladığım için Ubuntu, kurulurken BIOS'taki ile aynı süreye sahip. En azından bu noktaya kadar gördüğüm şey. Şimdi Windows 7'yi kurduktan sonra (Ve bunun sadece Windows 7'nin Ubuntu'ya karşı performansını test etmek için olduğuna inanıyorum. Bu durumda, Windows 7, aynı donanımda çok fazla düşüyor) zaman, Ubuntu'da Windows'da ayarlanan yanlış değere dönüşür. 7.

Aslında Windows 7'deki süreyi değiştirmiyorum çünkü bu, işletim sisteminin zamanı doğru bir şekilde alıp alamayacağını görmek için yaptığım kontrollerden biri. Windows 7 başarısız. Ubuntu BUTLAMADI Windows 7 aslında daha sonra önyükleme yaparsam Ubuntu'nun zamanını değiştirir.

Öyleyse, sorum şu ki, Windows'u yükledikten sonra Ubuntu'da neden / saat değişiyor.

NOT - Ubuntu zamanını, yalnızca bunu test etmek için İnternet'ten almak yerine "manuel" olarak ayarladım.

    
sordu Luis Alvarado 26.12.2011 06:04

3 cevap

25

Çünkü iki işletim sistemi donanım saatini ayarladı. Standart ubuntu, UTC ve windows localtime kullanır.

Yani kapattığınız zaman, hard ware saatiniz "13:00" demeye ayarlandı. Önyükleme yaptığınızda, pencereler "13:00" değerini yerel saat olarak görür, yani 1 PM, ancak Ubuntu bunu UTC olarak görür ve UTC'den yerel saate kadar geçen zamanı döndürür.

Bunu, donanım saatini UTC ile ayarlamak için pencereler istemekten ya da yerel modeli kullanmak için Ubuntu'dan düzeltebilirsiniz.

Ubuntu'da değişiklik yapmak için edit /etc/default/rcS değerini düzenleyin ve

değiştirin

UTC=yes için hayır, şu gibi:

# assume that the BIOS clock is set to UTC time (recommended)
UTC=no

Bkz:

İşte

    
verilen cevap Panther 26.12.2011 06:31
2

Bu, UTC (GMT) olarak ayarlanmış donanım saati ile uğraşmak zorunda. Ubuntu Yerel saati doğru bir şekilde saat ekleyerek / çıkararak yerel saati okur. Windows UTC kullanmaz ve böylece zamanın üstesinden gelir. Bir göz atın İşte

Belgeler eski olmasına rağmen, yine de alakalı.

    
verilen cevap tinhed 26.12.2011 06:29
2

Windows 7'niz varsa ve Service Pack 2'yi yüklediyseniz, Windows'u UTC kullanacak şekilde ayarlamak için bir kayıt defteri kesicisi kullanabilirsiniz. Kayıt defterine ihtiyacınız varsa, Microsoft web sitesinden aldığınızdan emin olun. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, Bodhi Zazen yanıtındaki UTC=no dizinindeki /etc/default/rcS yöntemini kullanın.

Windows 8 hakkında bir şey bilmiyorum.

    
verilen cevap Thomas Sisson 20.09.2013 01:52

Etiketlerdeki diğer soruları oku