Ubuntu ve Android arasındaki görevler nasıl senkronize edilir?

19

İlk önce Tasque'yi ve daha sonra Ubuntu ve Android'de Astrid'i GT'yi arka uç olarak hatırla. Son zamanlarda, Astrid Remember The Milk'e destek verdi ve hem Tasque hem de GTG'nin RTM ile senkronizasyon desteği her zaman istenecek bir şey bıraktı. Bu yüzden yeni bir çözüm arıyorum ve özellikle mülk olmayan bir şey için RTM'den ayrılmaya açığım.

Görev listelerinizi Ubuntu ile Android arasında senkronize halde tutmak için neler buldunuz?

Özellikle, tarayıcıdaki bir şey yerine Ubuntu tarafında bir masaüstü tabanlı programı arıyorum. Astrid bana çok iyi davrandı, ama başka bir şey denemeyi umursamıyorum. Şu anda, Astrid.com, Google Görevler ve Producteev ile senkronize olabilir. Bunlardan herhangi birini destekleyen bir masaüstü uygulaması bilen var mı?

    
sordu andrewsomething 21.12.2011 22:18

6 cevap

3

deckoff cevabında buna işaret etti ve şimdi biraz kendim için denedim. Bu yüzden muhtemelen buraya eklemeliyim. Üçüncü taraf bir PPA, google-görev göstergesi olan bir GTasks göstergesi var.

PPA 'yı ekleyebilir ve uygulamayı şu şekilde yükleyebilirsiniz:

sudo add-apt-repository ppa:atareao/atareao
sudo apt-get update
sudo apt-get install google-tasks-indicator

Beklediğiniz her şeyi yapar, ancak görevlere giremezsiniz ve not almak biraz rahatsız edici olur.

Daha fazla ve daha fazlası, GTask'ın benim için yeterince özellikli olmadığını düşünüyorum ...

    
verilen cevap andrewsomething 27.04.2012 02:01
1

Sadece Android için Gtask chrome uygulamasına ve Android'de Gtask'a gideceğim (pek çok farklı yapacaktır). Android'de bir şey yapmanın en iyi yolu, Google hizmetleri -IMHO aracılığıyla yapmaktır. Hala masaüstü uygulamasında ısrar ediyorsanız, tarayıcı içi uygulama değil, buraya bakın , burada , buradaki

    
verilen cevap deckoff 25.04.2012 12:27
1

Tomdroid'i öneririm, belki bir yıl boyunca kullandıysanız ve Tomboy notlarınızı telefonunuzla senkronize etmenin çok kullanışlı bir yoludur. Play Store'da bulunan :

Açıklama:

  

Çevrimiçi senkronizasyon ile uyumlu not alma uygulaması   Android için Tomboy Bir Tomboy istemcisi.Tomboy bir masaüstü not alma uygulaması   Bir wikiwiki yaklaşımı ve basit bir kullanıcı arayüzü kullanarak. NOT: Bu bir   Şimdilik sadece SADECE müşteri.

     
  • Tomboy ile biçim uyumluluğu notu
  •   
  • Snowy, Tomboy Online veya Ubuntu One ile çevrimiçi nota senkronizasyonu
  •   
  • SD Kart ithalatı
  •   
  • Açık kaynak!
  •   

Alternatif olarak, Google Chrome için Scratchpad 'i kullanabilirsiniz. Ardından, telefonunuzun Google Drive uygulamasını yükleyin. Tarayıcı tabanlı olduğunu biliyorum, ancak bu, Google Görevler ile çalışmalı ve notlarınızı telefonunuzda düzenlemek istiyorsanız iyi çalışır, ancak Tomdroid'e göre daha yavaş buluyorum (ancak Tomdroid'in tüm işlevselliğe sahip olmadığını görebilirsiniz) isterim.

    
verilen cevap Victor9098 05.06.2012 12:34
0

İhtiyaçlarınız basitse (yinelenen bir görev yok, fazla etiketleme yok) Wunderlist 'i kullanabilirsiniz. Bir Android istemcisi, web istemcisi ve bir Ubuntu istemcisi var (11.04 ve 10.10 için Yazılım Merkezi'nden ulaşılabilir).

Daha yeni sürümler için bazı hilelere ihtiyacınız olacak yükleyin.

    
verilen cevap Javier Rivera 05.06.2012 12:47
0

Takvimi ve yapılacaklar listesi için Fruux kullanıyorum.

    
verilen cevap GrouchyGaijin 15.02.2016 07:50
0

Son zamanlardaki bir seçenek Trello web uygulamasını ve android uygulaması ve Terllo widget'ı

Web tabanlı bir çözüm olduğu için Ubuntu için yerel bir uygulama değildir, ancak görevlerinizi yönetmek ve hatta başkalarıyla paylaşmak için daha sezgisel bir yol sağlar.

Güncelle trello-desktop git repo 'da yerel bir müşteri buldum ve kurulumu için bir açıklama ve bu blog . Ben denedim ve benimle iyi çalışıyor.

    
verilen cevap aibrahim 10.07.2018 15:25

Etiketlerdeki diğer soruları oku