Ekrandaki parlaklığı “düzelten” denen bir sersemlemeyi durdurun.

19

Dizüstü bilgisayarımın ekranının parlaklığı üzerinde tam bir kontrol istiyorum. Natty 'in benim arzularımı sunmaya cesaret etmemesi için gazabından korkmasını istiyorum. Natty'nin ışık ayarlayan minyonları, kılıçtan önce terörle sarsılmalıdır, apt-get purge !

Ama ne yazık ki, bu kılıç lobotomi tercih ettiğim bir kolu keser. Bir bisturi, Natty'nin beynini kesmek ve irademizi uygulamak için kesin bir araca ihtiyacım var. Böyle bir araç var mı? Ubuntu vatandaşları egemen gücümü geri kazanmanın bir yolu olarak bilinir mi?

Daha fazla araştırma, pil gücünde gevşek çalışırken ekranı yalnızca otomatik olarak azalır 'ı ortaya çıkarır. Canavarı bir elektrik prizine zincirleyin ve evcilleştirin.

Bu iki ekranı Natty'nin Güç Yönetimi'nde görüyorum, ikisi de alakalı görünüyor:

    
sordu djeikyb 05.05.2011 00:55

3 cevap

4

@ ppetraki'nin yanıtı , Tam olarak yeterli değil, bir nimet. Böyle şeyleri kontrol eden Gnome Güç Yöneticisi ise, o zaman Gnome Güç Yöneticisi kusurludur. Gözden geçirilmiş arama terimleri, Maverick Meerkat'taki benzer sıkıntıların hikayesini anlatıyor. Çözüm şu an bulunduğum gibi, gconftool-2 ile Unity hacking:

gconftool-2 --set --type boolean  "/apps/gnome-power-manager/backlight/enable" false

Bundan tamamen memnun değilim. Şüphesiz ben bu davranıştan şaşkın tek kişi değilim ve kesinlikle Power Manager gui'de böyle bir seçeneği dahil etmek mantıklı olacaktır. Ama en azından seçenek bir yerlerde var ve Natty Narwhal'in iğrenç davranışları kısıtlanıyor.

    
verilen cevap djeikyb 05.05.2011 07:00
4

Çok yazıyorsun ve iyi ama biraz söyle :-p

Tam olarak çözmek istediğin sorunun ne? Bildiğim kadarıyla, gnome gücü Yönetici, sizin gibi şeylere bağlı olarak parlaklığı kontrol eden yerdir. AC'ye bağlı veya değil. Ayrıca, karartmadan önce ne kadar bekleyeceğine dair düğmeler de vardır. Ekran, ya da hiç.

Süper basın ve "güç" yazın, sadece bir uygulama görünecek, orada parlaklık kontrolü.

    
verilen cevap ppetraki 05.05.2011 05:43
0

Ayrıca, bu davranışı engellemek için Caffiene gibi bir yardımcı program da kullanabilirsiniz (evet, biliyorum, ideal değil):

Daha fazla bilgiyi buradan veya launchpad .

    
verilen cevap 1kenthomas 04.11.2011 06:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku