Bir paket sürümü nasıl yüklenir?

20

Erken evlat edinme ve 11.04 günlük kullanım, bazen bazı paketlerin kurduğum paketlerden daha eski sürümlere ihtiyaç duyması durumunda karşılaştığım bir durumla karşılaşıyorum. Genellikle ihtiyaç duyulan paketlerin daha yeni (ancak reddedilmiş) sürümleri eski sürümlerinin tüm işlevlerini sağlar.

Bağımlı paketler yüklemek için dpkg -i --force-depends-version kullanırsam her şey iyi çalışıyor, ben hiç bir sorun görmedim.

Her paketi manuel olarak indirmek ve yüklemek yerine, sistemi yeni kurduğumda yüklü bir paket sürümü varmış gibi yapabilir miyim? Veya --force-depends-version için eşdeğer apt-get anahtar var mı?

    
sordu Ivan 20.12.2010 02:44

2 cevap

15

Equivs 'i kullanabilirsiniz. Paketin, verilen bir paketin taklit edilmesi için sahte bir paket oluşturmak üzere. Bazı talimatlar buradaki .

    
verilen cevap frabjous 20.12.2010 02:49
17

Önceden kabul edilen bir cevaba rağmen, kabul edilen satırdaki satır içi işlemleri iletir:

Kukla paketler oluşturabilecek equivs adlı bir Debian paketi var. % Co_de%

dosyasını çalıştırarak yükleyin

Yüklendikten sonra, aşağıdaki komutu kullanarak bir şablon "kontrol" dosyası oluşturursunuz: sudo apt-get install -y equivs (paket adınızla equivs-control postfix değiştirin). Benim durumumda, alternatif bir paket adı kullanabilirim, ör. postfix veya neyse, ancak özel paketimi yerine getirdiyse veya postfix-custom % ko_de yükleme bağımlılığını% ( Provides 'yi istediğiniz paket için değiştirerek).

Şablon kontrol dosyası oluşturulduktan sonra, genellikle yorumlanmış ifadelerin çoğunu kaldıracağım ( postfix ile başlayan ifadeler). Özel olarak tutmak istediğim bir tanesi, paketimin, paketlemeye çalıştığım diğer paket tarafından sunulan yeteneği sağlayabildiğini belirten postfix ifadesidir. # , Debian / Ubuntu bağımlılık çözümleme mekanizmasına, paketim (adı ne olursa olsun), hedef paketin aynı yeteneklerini sağladığını, yine Provides: veya her neyse söyler. Bu, karışıklığı önlemek için paketimi hedef paketten bağımsız olarak adlandırmamı sağlar. Erlang Fabrikası bunu eşyalarıyla yapıyor, ör. Provides: postfix postfix sağlar.

Son olarak, şablon kontrol dosyası oluşturulduğunda, sahte paketi oluşturmak için esl-erlang kullanırsınız. % Co_de%. Paketi oluşturmak birkaç saniye sürer ve sonra erlang

komutunu çalıştırabilirsiniz.

Gelişmiş kullanıcılar için, şablon kontrol dosyanızın equivs-build bağımlılık çizgisi varsa, paketinizi yüklemek için equivs-build /path/to/generated/control/file gibi bir aracı ve bağımlılık olarak kabul ettiği çeşitli paketleri kullanmak isteyebilirsiniz.

    
verilen cevap Jonathan Oliver 03.08.2015 20:41

Etiketlerdeki diğer soruları oku