Pil uygulayıcısı için gnome komutu nedir?

18

Eskiden gnome-power-manager ya da bu tip bir şeydi, ama şimdi onu bulamıyorum. Gnome-seansını harika bir şekilde çalıştırdığımda, tüm applet'leri, yani nm-applet'i ve klavye yerleşim değiştiricisini yükler, ancak pil uygulamasını yüklemez ve böylece bir komutla başlatmak isterim.

    
sordu Jon 16.11.2012 03:23

3 cevap

1

Dconf düzenleyicisini kullanarak menü çubuğu simgesini geri yükleyebilmeniz gerekir. Bu muhtemelen zaten yüklü, ancak değilse, Dconf Editör olarak Sofware Center'da. Not, paket adı değil bir başlık. Synaptic'te dconf araçları. Komut satırı sudo apt-get install dconf-tools.

Bu, sistem ayarları için düşük düzeyli bir düzenleyicidir. Bu yüzden dikkatli olun.

Güç simgesi ayarına ulaşmak için:

com - & gt; kanonik - & gt; göstergesi - & gt; güç. Gücü tıkladıktan sonra, sağ bölmede "simge politikası" konusuna bakın. Muhtemelen "asla" diyecektir. "Mevcut" olarak değiştir

    
verilen cevap chaskes 28.12.2012 04:43
1

ubuntu'daki varsayılan pil göstergesi, 'gösterge-güç' olarak adlandırılan ve 'bildiğim kadarıyla - kendi başına çağrılmasın' birlik paneli hizmetinin bir parçasıdır.

Ancak, daha önce yüklü değilse 'gösterge-applet' ve 'gösterge-gücü' yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ve sonra 'gösterge-uygulama' başlatmayı deneyin ve neyle sonuçlandığınızı görün.

Kötü biçimlendirdiğim için üzgünüz, cep telefonum bir şekilde kodun doğru yerini almıyor

    
verilen cevap Daniel W. 09.02.2013 14:31
1

Düzenleme: Belirtilen ppa, Nisan 2014 itibariyle artık mevcut değil. Lütfen bu çözümü izlemeden önce kontrol edin. Daha fazla bilgi için bu cevabın altındaki yorumlara bakın.

Terminalde aşağıdaki komutu çalıştırarak Pil Durumu İlk Kurulumunu yapın.

sudo add-apt-repository ppa:iaz/battery-status && sudo apt-get update
sudo apt-get install battery-status

Ubuntu'da "Pil Durumu" bir Gösterge-uygulama olarak çalıştırmak için bir terminalde aşağıdaki komutu çalıştırmanız gerekir:

/usr/lib/battery-status/battery-status --indicator

Oturum açmada gösterge modunu başlatmak için, System > Preferences > Startup Applications içindeki ‘Başlangıç ​​uygulamaları’ na ekleyin ve komut alanında yukarıdaki komutu girin.

    
verilen cevap Ketankumar Patel 16.11.2012 04:57

Etiketlerdeki diğer soruları oku