Belirli web siteleri kromda düzgün görüntülenmiyor (tüm resimler ve css'ler için ERR_INSECURE_RESPONSE)

18

Birkaç hafta önce 16.04 ubuntu yükledim. Son zamanlarda (son birkaç gün içinde), çeşitli web siteleri yanlış görüntülemeye başladı; yani, resimler ya da CSS biçemleri olmadan.

Örneğin, burada nytimes.com:

chromium-browser --version 'den çıktı:

Using PPAPI flash.
Chromium 53.0.2785.143 Built on Ubuntu , running on Ubuntu 16.04

Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım? Çerezleri temizlemeyi ve tüm uzantıları devre dışı bırakmayı denedim, ancak sorun devam ediyordu.

Bazı diğer web sitelerinde (örn. wellsfargo.com) aynı sorunu yaşıyorum, ancak hepsi değil (örneğin, askubuntu.com doğru şekilde görüntüleniyor). Wellsfargo.com sitesinde, geliştirici araçları konsolunda aynı tür Failed to load resource: net::ERR_INSECURE_RESPONSE mesajını görüyorum.

Firefox kullandığımda bu sorun görülmüyor - sadece kromu etkiler.

Düzenleme: Chromium'u kaldırdım, makinemi yeniden başlattım ve chromium'u yeniden yükledim ve sorun devam ediyor ...

Düzenleme: hem nytimes.com hem de wellsfargo.com Sadece resimler için değil, sayfanın css için de Failed to load resource: net::ERR_INSECURE_RESPONSE değerini görüyorum. Wellsfargo.com'da, örneğin, GET https://www01.wellsfargomedia.com/css/home/homepage.css , net::ERR_INSECURE_RESPONSE ile başarısız olur.

Düzenle: amazon.com aynı sorunu görüntüler (resim veya css yok). Amazon.fr yüklenmiyor - bunun yerine, chrome'dan bir uyarı sayfası alıyorum:

  

Bağlantınız gizli değil

     

Saldırganlar, bilgilerinizi www.amazon.fr adresinden çalmaya çalışıyor olabilir.   (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartları).   NET :: ERR_CERTIFICATE_TRANSPARENCY_REQUIRED

     

www.amazon.fr normalde bilgilerinizi korumak için şifreleme kullanır.   Chromium bu sefer www.amazon.fr adresine bağlanmaya çalıştığında, web sitesi   olağandışı ve yanlış kimlik bilgilerini geri gönderdi. Bu, bir   saldırgan www.amazon.fr gibi davrandığını veya bir kablosuz oturum açmayı deniyor   ekran bağlantıyı kesintiye uğrattı. Bilgileriniz hala   Chromium, herhangi bir veri olmadan önce bağlantıyı durdurduğundan güvenli   alışverişinde.

     

Web sitesi kullandığı için şu anda www.amazon.fr adresini ziyaret edemezsiniz   HSTS. Ağ hataları ve saldırılar genellikle geçicidir, bu yüzden bu sayfa   muhtemelen daha sonra çalışır.

    
sordu Adrian 14.11.2016 19:37

1 cevap

11

Bilinen bir hata:

Hata, yukarı akışa sıkıştırıldı ve "güncellenen paketin yakında piyasaya sürüleceğini" söylediler.

Güncelleme durumunu düzenle "Bu hata, krom tarayıcıda düzeltildi - 53.0.2785.143-0ubuntu0.14.04.1.1145" (kaynak: İşte )

    
verilen cevap AlexP 15.11.2016 15:47

Etiketlerdeki diğer soruları oku