Video-küçük resimlerin, Totem yerine VLC'den üretilme yolu?

18

Bazı video dosyaları için video küçük resimlerinin nautilus'ta görünmemesi sorunum var. Ben sadece bu hatayı buldum typefinding: bazı mpeg dosyaları mpeg dosyaları olarak tanımlanmamaktadır. sorun. Bu hata raporunda bildirilen özellikleri anlamıyorum, ancak Totem'in Gstreamer ile etkileşimi gibi bir sorun gibi görünüyor.

Tüm videolarım VLC ile iyi oynadığı için (ve hepsi Totem ile oynamıyorlar), Totem'i çok fazla kullanmıyorum. VLC, buggy gstreamer / totem'e güvenmek yerine video-küçük resimleri oluşturmanın bir yolu var mı? VLC'yi varsayılan video oynatıcım yaptım, ancak bu video-küçük resimlerin görüntülenmesinde bir etkisi olmadı. Totem video dosyasını oynatamazsa, küçük resim olmaz. Ama VLC videoları iyi oynayabilir, bu yüzden VLC neden bir video-küçük resim oluşturamıyor?

    
sordu nick 13.06.2012 20:56

2 cevap

12

Önce, ihtiyacınız olan tüm ffmpeg bileşenlerinin (vlc bileşenlerinin) yüklü olduğundan emin olun:

sudo apt-get install ffmpeg ffmpegthumbnailer gstreamer0.10-ffmpeg

Küçük resim önbelleğini, bleachbit, ubuntu tweak veya bu komutla temizleyin:

rm ~/.thumbnails/fail/gnome-thumbnail-factory/*
rm ~/.thumbnails/normal/*

Şimdi Ubuntu'ya totem kullanmamasını, ancak bunun yerine ffmpeg kullanmasını söylemeliyiz.% sudo nano /usr/share/thumbnailers/totem.thumbnailer ve aşağıdaki tüm totem.thumbnailer 'sini aşağıdakilerle değiştirin:

[Thumbnailer Entry]
TryExec=ffmpegthumbnailer
Exec=ffmpegthumbnailer -s %s -i %i -o %o -c png -f -t 10
MimeType=application/mxf;application/ogg;application/ram;application/sdp;application/vnd.ms-wpl;application/vnd.rn-realmedia;application/x-extension-m4a;application/x-extension-mp4;application/x-flash-video;application/x-matroska;application/x-netshow-channel;application/x-ogg;application/x-quicktimeplayer;application/x-shorten;image/vnd.rn-realpix;image/x-pict;misc/ultravox;text/x-google-video-pointer;video/3gpp;video/dv;video/fli;video/flv;video/mp2t;video/mp4;video/mp4v-es;video/mpeg;video/msvideo;video/ogg;video/quicktime;video/vivo;video/vnd.divx;video/vnd.rn-realvideo;video/vnd.vivo;video/webm;video/x-anim;video/x-avi;video/x-flc;video/x-fli;video/x-flic;video/x-flv;video/x-m4v;video/x-matroska;video/x-mpeg;video/x-ms-asf;video/x-ms-asx;video/x-msvideo;video/x-ms-wm;video/x-ms-wmv;video/x-ms-wmx;video/x-ms-wvx;video/x-nsv;video/x-ogm+ogg;video/x-theora+ogg;video/x-totem-stream;audio/x-pn-realaudio;audio/3gpp;audio/ac3;audio/AMR;audio/AMR-WB;audio/basic;audio/midi;audio/mp2;audio/mp4;audio/mpeg;audio/ogg;audio/prs.sid;audio/vnd.rn-realaudio;audio/x-aiff;audio/x-ape;audio/x-flac;audio/x-gsm;audio/x-it;audio/x-m4a;audio/x-matroska;audio/x-mod;audio/x-mp3;audio/x-mpeg;audio/x-ms-asf;audio/x-ms-asx;audio/x-ms-wax;audio/x-ms-wma;audio/x-musepack;audio/x-pn-aiff;audio/x-pn-au;audio/x-pn-wav;audio/x-pn-windows-acm;audio/x-realaudio;audio/x-real-audio;audio/x-sbc;audio/x-speex;audio/x-tta;audio/x-wav;audio/x-wavpack;audio/x-vorbis;audio/x-vorbis+ogg;audio/x-xm;application/x-flac;

Ve nautilus'dan çıkış yap:

nautilus -q

Size gidin ve tüm videolar için küçük resim önizlemesi görünür.

    
verilen cevap Lewis Goddard 14.07.2012 12:11
1

Canlı olarak, gereken tek paket ffmpegthumbnailer :

sudo apt-get update && sudo apt-get install ffmpegthumbnailer

Değiştirilecek satırlar yalnızca TryExec=[...] ve Exec=[...] satırlarıdır (bu, her ikisini de değiştirmek için komut satırından yürütülecek tek linerdır):

sudo sed -i 's/^TryExec=.*$/TryExec=ffmpegthumbnailer/; s/^Exec=.*$/Exec=ffmpegthumbnailer -s %s -i %i -o %o -c png -f -t 10/' /usr/share/thumbnailers/totem.thumbnailer

Sonra her zamanki gibi nautilus 'i kapatmalı ve ~/.cache/thumbnails klasörünü kaldırmalıyım:

nautilus -q && rm -r ~/.cache/thumbnails
    
verilen cevap kos 29.04.2015 14:22

Etiketlerdeki diğer soruları oku