Bir USB aygıtını taktıktan veya taktıktan sonra bir komut dosyası çalıştır

20

Bir USB aygıtını taktıktan / taktıktan veya çıkardıktan sonra bir komut dosyasını otomatik olarak çalıştırmak için ne yapabilirim?

    
sordu Radu Rădeanu 22.04.2013 17:15

2 cevap

16

MinimusHeximus ve thread benzer soruma yaptığı yorumunda da bahsetti, bence Şimdi size aşağıdaki cevabı sunabilirim.

Aşağıdaki gibi bir USB cihazı için 5 (beş) dosyaya ihtiyacınız olacak, sadece ilgili değerlerin doldurulması <fortheseparts> :

/etc/udev/rules.d/00-usb-<yourdevice>.rules

ACTION=="add", ATTRS{idVendor}=="<yourvendorid>", ATTRS{idProduct}=="<yourproductid>", ENV{XAUTHORITY}="/home/<user>/.Xauthority", ENV{DISPLAY}=":0", OWNER="<user>", RUN+="/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-in_udev"    
ACTION=="remove", ATTRS{idVendor}=="<yourvendorid>", ATTRS{idProduct}=="<yourproductid>", ENV{XAUTHORITY}="/home/<user>/.Xauthority", ENV{DISPLAY}=":0", OWNER="<user>", RUN+="/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-out_udev"

/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-in_udev

#!/bin/bash
/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-in &

/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-in

#!/bin/bash
sleep 1
<yourbashscriptcode>

/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-out_udev

#!/bin/bash
/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-out &

/usr/local/bin/usb-<yourdevice>-out

#!/bin/bash
sleep 1
<yourbashscriptcode>

Notlar:

  1. <yourvendorid> ve <yourproductid> değerlerini, Terminaldeki lsusb komutunu girerek - USB aygıtınız takılıyken - Bus 003 Device 002: ID 8087:07da Intel Corp. gibi, şu anda kullanılabilir olan tüm USB aygıtlarınızı listeler. 8087 Satıcı ve 07da Ürün Kimliği 'dir.
  2. Ve <yourdevice> , USB cihazınız için seçebileceğiniz herhangi bir isteğe bağlı isim olabilir. Örneğin, bu kodu oluştururken " klavye " genel adını kullanmayı seçtim. USB klavyem için, takılıyken farklı bir klavye düzeni uygulaması gereken dosyalar.
  3. Bazı senaryolarda, herhangi bir şey yapmanız gerekmediğinde, ACTION=="remove" satırının udev kuralları dosyasında ve dolayısıyla ilişkili 2 (iki) " out " dosyasında kullanılması gerekli olmayabilir ( örn. cihaz fişi takılıyken yapılan bir değişikliği tersine çevirin).
verilen cevap Sadi 20.09.2013 15:58
3

dosya yöneticisi SpaceFM buna izin verir. Otomatik Çalıştır ayarlarına bakın, örneğin Otomatik Çalıştır | Montajda veya Otomatik Çalıştır | Bağlantıyı Sonlandır .

    
verilen cevap jpfleury 15.05.2013 18:06

Etiketlerdeki diğer soruları oku