KDE Sohbet uygulamasını ve sistem tepsisi simgesini devre dışı bırak

19

"Normal" Ubuntu yüklemesinde bir KDE masaüstünü kullanıyorum. Bir noktada bazı sohbet hesaplarını kurdum ama onları bir yıl kadar önce kullanmayı bıraktım. Şimdi sohbet için sistem tepsisi simgesinden kurtulmak istiyorum. Ancak, uygulamayı bırakmanın herhangi bir yolunu bulamıyorum veya "girişte başlat" özelliğini devre dışı bırakacak bir ayar bulamadım.

Simgeyi sağ tıkladığımda, gördüğüm tek "seçenekler" veya "tercihler" seçimi, bir tür klavye kısayolu diyaloğunu oluşturan "Anında Mesajlaşma Varlığı Ayarları" dır. Çift tıklarsam, "KDE IM Kişileri" penceresi açılır. Burada "Anında Mesajlaşma Ayarları" na girebilirim. Ancak, ne "Hesaplar", ne de "Genel" ve "Bildirimler" sekmelerinin, başlangıç ​​denetimini denetleyen herhangi bir seçeneği yoktur.

Bu uygulamadan nasıl kurtulabilirim? Bunu istemiyorum ve kullanmayın, ancak temel paketin bir parçası, bu yüzden kaldırmayı denediğimde yükseltmeleri yeniden yükleyeceğinden eminim, ayrıca bilgisayarda başka biri kullanabilir bir noktada.

    
sordu Ben 05.11.2014 14:27

3 cevap

26

Oturum açma sırasında sohbet başlatılıyorsa, ayarlar penceresini rehberden açabilir, "Genel" bölümüne gidebilir ve "Oturum açıldığında son varlığı geri yükle" seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz.

Bu, paneldeki anlık mesajlaşma simgesini devre dışı bırakmıyor (çalışmıyorken sadece "çevrimdışı" mesajını gösteriyor). Simgeden kurtulmak için sistem tepsisindeki boş bir alanı (örneğin simgeler arasında) sağ tıklayın ve "Sistem Tepsisi Ayarları" nı seçin. "Görüntülü Reklamcılık" bölümüne gidin ve "Anında Mesajlaşma Durumunu" işaretini kaldırın.

    
verilen cevap cscarney 22.11.2014 21:56
15

Biraz geç olabilir, ancak gelecekte daha önce hiç kimsenin merak etmemesi durumunda daha kolay bir yöntem buldum.

"Sistem Ayarları - & gt; Başlangıç ​​ve Kapatma -> Arka Plan Hizmetleri" bölümüne gidin. "Başlangıç ​​Hizmetleri" etiketli alt kutuda, "Kullanım" sütununda hizmetleri kontrol edip işaretini kaldırabilirsiniz. Açılışta Anlık İleti'yi devre dışı bırakmak istiyorsanız, aynı zamanda tepsi simgesini de devre dışı bırakacak şekilde "Hesaplar" ın işaretini kaldırın. Değişikliği görmek için çıkış yapın ve tekrar açın.

Bu arada, Kubuntu 15.10 kullanıyorum.

    
verilen cevap YouRik 26.10.2015 21:02
4

kde-telepathy-desktop-applets paketini kaldırmalısınız:

sudo apt-get remove kde-telepathy-desktop-applets

Normalde yükseltmelerde yüklü olmamalıdır.

Ardından KDE oturumunuza tekrar çıkın. Yeniden açılmadan hemen görev çubuğunuza değişiklikler uygulamak için plasmashell işlemini yeniden başlat:

pkill plasmashell; plasmashell &

Yine de bu paketin yüklenmeyeceğinden emin olmak istiyorsanız (17.10 ile 18.04 sürümlerini yükseltirken otomatik olarak yüklendiğini gördüm) kara listeye alabilirsiniz (bkz. İşte , aşağıdaki içerikle /etc/apt/preferences.d/kde-telepathy-desktop-applets_blacklist dosyası oluşturarak:

# Prevent this plasmoid from being installed.
# See https://askubuntu.com/a/995094 for details.
Package: kde-telepathy-desktop-applets
Pin: release *
Pin-Priority: -1
    
verilen cevap Te Ri 12.01.2018 10:51

Etiketlerdeki diğer soruları oku