Bir posterin tasarımı için hangi program iyidir?

18

Okulumda insanları Ubuntu kullanmaya çalışıyorum, bu yüzden okul bana 4 bilgisayar sağladı, şimdi onları kurdum ve bilgisayarlar harika çalışıyor ... ancak, kimse bunları kullanamıyor gibi görünüyor. basit bir şekilde kendi engelli olmaları

Onları bir posterde anlatmalıyım, çünkü muhtemelen onlara söylersem herkes unutur ...

Peki, çıktı almak için bir 2D posterin tasarlanması için hangi programlar iyi?

    
sordu Stenen 16.12.2010 12:04

4 cevap

23

inkscape adresine gidiyorum

Bu vektör tabanlı ve ben bunu birkaç kez kullandım. Bence bu çok iyi bir seçenek.

Yardım da çok iyidir, çünkü nasıl kullanacağınızı öğrenmek için birçok öğreticiye sahiptir (bunlara erişebilirsiniz: Help > Tutorials )

    
verilen cevap Pavlos G. 16.12.2010 12:07
9

Bu gerçekten sizin tercihinize bağlı; Adobe illustrator kullanıyor olsaydınız tasarlanmasına izin veren inkscape gibi vektör yazılımlarını kullanmak isterseniz. Ardından, diğer rota, eğer olsaydınız, tasarım yapmayı sağlayan GIMP gibi raster tabanlı bir yazılım kullanmak olacaktır. Adobe Photoshop kullanarak.

Vektör = Çizgiler ve Eğriler

Görüntünüzü daha sonra yeniden boyutlandırmak istiyorsanız daha iyi ölçeklendirir, ancak hiçbir fotoğraf olmadan orijinal çalışmalar oluştururken sadece iyi çalışır.

Raster = İnç başına Dots veya DPI

Çoğunlukla fotoğrafları değiştirmek veya dijital sanat çalışmaları yapmak için fotoğraflarla çalışmak. Resminiz ağır fotoğraf düzenleme / manipülasyondan faydalanacaksa bu özellik harika.

Not: Inkscape'te raster görüntüleri içe aktarabilir ve bazı efektler ekleyebilir ve tasarımlarınızı raster görüntüleri olarak .png dosya uzantısıyla dışa aktarabilirsiniz. inkscape, tasarımlarınızı bir PDF dosyası olarak da dışa aktarabilir veya kaydedebilir.

    
verilen cevap Reya276 16.12.2010 17:08
4

OpenOffice.org/LibreOffice Draw'u seçerim. LibreOffice, 11.04'te OpenOffice.org'dan önce varsayılan olarak kuruldu.

    
verilen cevap chris 06.01.2012 21:07
0

Dia, sayfalarla veya posterle çalışmayı sağlar. Fotoğraf veya çizimler ekliyorsunuz. Tüm baskı öncesi yeniden boyutlandırılabilir.

    
verilen cevap user259806 19.07.2015 20:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku