Ana klasörde veri kaybetmeden Ubuntu'yu yeniden yükleyin

21

Son zamanlarda PC'imde Ubuntu 12.10 x64 Server Edition'ı yükledim. Ne yazık ki, hafif bir masaüstünü yüklemeyi denedim, ancak eski bir grafik kartına sahip olduğumdan PC çok iyi performans göstermiyor. Bir Ubuntu sürümünü yeniden kurmayı düşünüyorum ama içeriğimi ana klasörümde kaybetmek istemiyorum. Bunu Canlı CD ile yapmanın bir yolu var mı?

    
sordu nick.katsip 19.03.2013 11:24

3 cevap

16

Hardy'den (Ubuntu 8.04) beri Ubuntu'yu ayrı bir ev / ev bölümü olmadan bile / home veri kaybetmeden yeniden yükleyebilirsiniz.

Bkz.

İşte

İşte

  

Ubuntu tekrar kurulurken evinizi koruyun

     

Hardy'den bu yana, Ubuntu, ayrı bir ev / ev olmadan bile evinizi korurken yeniden yüklenebilir: bkz. UbuntuReinstallation.

     

Birkaç kişi bunu biliyor, ancak Hardy Ubuntu'yu / home klasörünün içeriğini kaybetmeden yeniden yükleyebildiğinden (program ayarlarını, internet yer imlerini, e-postaları ... ve koyduğunuz tüm belgeleri, müzikleri, videoları içeren içinde). / Ana sayfa ayrı bir bölümde olmasa bile

Tabii ki, her zaman verilerinizin yedeğini almalısınız.

    
verilen cevap Panther 19.03.2013 18:44
8

/ home için ayrılmış bir bölümünüz varsa:

  • yükleyiciyi başlat
  • disk ve bölüm seçimine gelince, "diğer" yi seçin ve ardından / ve / home için bölümü manuel olarak seçin; Yükleyicinin / home'ı değil sadece / partiyi biçimlendireceğini kontrol edin

Tek bir bölümünüz varsa:

  • canlı CD'yi başlat, "Ubuntu'yu dene" yi seç; Eğer eski bir PC'niz varsa, ubuntu yerine xubuntu deneyebilirsiniz
  • masaüstünde bir kez, ev dizininize göz atmak, gizli dosyaları görüntülemek, tümünü seçip bir USB anahtarına kopyalamak için dosya yöneticisini kullanın
  • yükleme bittiğinde, yeniden başlatılmadan önce / home'daki dosyaları tekrar kopyalayabilirsiniz
verilen cevap ttoine 19.03.2013 11:52
0

Neden yeniden yüklemeli? Sadece seçtiğiniz grafiksel Masa Üst Ortamı'nı (DTE) yükleyen (meta) paketini kurun. Yeniden yüklemek isterseniz, en azından ayrı bir / ev bölümü oluşturun. Gerçekten esneklik istiyorsanız Logic Volume Manager'ı (LVM) kullanın, böylelikle bölümleri kolayca ekleyebilir, kaldırabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz (LVM dilinde “mantıksal birimler” olarak da bilinir). Ayrıca, makineyi yeniden başlatmadan mantıksal diskinize (birim grubu) diskler ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

Ancak, ilk önce doğru bir DTE'yi yüklemeyi düşünün, çünkü grafik ortamını elde etmek için makinenizi tekrar yüklemeniz gerekmez. Veya makinenizde istemiyorsanız, kurduğunuz DTE'yi de kaldırın.

    
verilen cevap Anders 19.03.2013 22:15

Etiketlerdeki diğer soruları oku