Rolling Release modelini kullanan bir türev var mı?

19

RR ile bir Ubuntu hakkında çok fazla tartışma vardı. Çok fazla artı ve kontra vardı. Sonunda ubuntu değiştirilemez, 6 aylık döngü sistemi değiştirilemez. Bu iyi!

Fakat RR ile bir ubuntu kullanmak isteyen çok kişi olduğu için kendime neden RR ile bir Ubuntu Derivası olmadığımı soruyorum. Ben bir tane bulamadım, Ubuntu Derivates bir loooot ama hiçbir RR yoktur. Bu sadece imkansız mı? Ubuntu = 6 ay döngüsünü kastediyorum, bu nedenle türev 6 aylık bir döngü olmalı? Başka seçenek yok mu? Yoksa zaten bu problemi çözmeye çalışan akıllı adamlar var mı? Teşekkür ederim!

    
sordu Mirko 23.01.2012 17:43

5 cevap

17

Resmi bir sürüm yok, desteklenen tüm Ubuntu türevleri (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Edubuntu, Ubuntu Studio ve Mythbuntu) Ubuntu yayın programına dayanıyor, sürüm başına 6 ay ve her 2 yılda bir 1 LTS sürümü .

Kararsız Debian tabanlı birçok haddeleme var, yani:

Ubuntu tabanı tarafından desteklenen ve Ubuntu paketlerini kullanan bir yuvarlanma sürümünden en yakın olanı +1'tir, her zaman alfa veya beta sürümünde çalıştırın.

Ubuntu +1'in sürümler için bir EOL olması ve bir kez bir sürümün piyasaya sürülmesinden sonra sistemin Ubuntu +1'i tekrar kullanmaya zorlaması haricinde bir yuvarlanma sürümü olarak bir şey olduğunu varsaymakla ilgili bir sorun yoktur. Bu, yayının serbest bırakılmasıyla ilgili kriterleri gerçekten uymuyor.

Kendi başına yuvarlanan bir sürüm değil, ama alacağınız en yakın değer.

Yuvarlanma sürümleri (tanım olarak), Ubuntu'nun her 6 ayda bir, her sürümden önce, paketlerin Debian Unstable'dan sürekli olarak alınıp Ubuntu için yapılan değişikliklerle Ubuntu depolarına birleştirilmesiyle mücadele eder. Serbest bırakılmadan bir ay önce, içe aktarmalar dondurulur ve paketleyiciler, donmuş özelliklerin birlikte iyi bir şekilde birlikte çalışmasını sağlamak için çalışır.

Yapılması gereken çok şey var ve size istikrarlı paketler sağlıyoruz.

Sisteminizi bir sonraki sürümüne taşımak için sudo update-manager -d komutunu kullanın, paketleri gelecekteki sürümden kurmanıza izin verecektir

Sürümün gerçekten Nisan 2012'de piyasaya sürülünceye kadar bunun için sürekli güncellemeler alacaksınız, bundan sonra komutu tekrar uygulayabilecek ve birkaç gün sonra gelecek sürümle güncelleyebileceksiniz.

Lütfen, bunun Ubuntu'nun amacı olmadığını ve paketlerin (çoğu zaman herhangi bir yayınlama gibi) sisteminizi bozabileceğini unutmayın. Eğer kırık bir sistemi kurtarmaya pek alışık değilseniz, bu gerçekten tavsiye edilmez. Bazı Ubuntu kullanıcılarının Ubuntu +1'de (çoğunlukla hata yakalayıcıları ve geliştiricileri var) "yaşadıkları" becerilerine bağlı olarak bunu açıklamak zorunda olduğumu söylemem gerektiğini söylemiştim.

Sonunda size göre: Ubuntu +1'in istikrarsız dünyası ya da her 6 ayda bir güncellenmiş istikrarlı paketlerin kararlı rahat görüşü.

    
verilen cevap Bruno Pereira 23.01.2012 18:24
8

Bruno'nun cevabı işe yarıyor ama bu yapıldığı için, güçlük çekmeden bunu yapmanın yeni bir yolu var.

Ubuntu GNOME Blogundan ( tümü Ubuntu değişkenleri için de çalışır!)

  

devel adlı bir sürüm var.

     

Eğer /etc/apt/sources.list 'i ütopik / canlı vb. yerine koymak isterseniz, açıldıktan birkaç gün sonra yeni devel versiyonunu tekmeleyeceksiniz.   Bir sonraki sürüme / sürüme geçmeye gerek yok; sadece bir yükseltme yeterlidir.

     

Bugünlerde, devel serileri biraz kararlıdır, çok sayıda otomatik test vardır, bu da her şeyin yüklenebilir olmasını sağlar ve ana arşive yayılmadan önce testlerden geçer. Testlerde kayan tek sorun var, ama hızlı bir şekilde sabitleniyorlar ve tam bir üretim sistemi için tavsiye etmemiz gerekirken, en son ve en büyük GNOME'u isteyenler ve biraz tinker yapan insanlar bunun üzerinde iyi olurdu.

     

/etc/apt/sources.list dosyasını nasıl düzenleyeceğiniz

  1. /etc/apt/sources.list dosyasını aç
  2. Yüklediğiniz Ubuntu'nun (canlı, willy vb.) kod adını devel ile değiştirin.
  3. Kaydet ve sudo apt-get update ve sudo apt-get dist-upgrade komutunu çalıştır
  

Bir sonraki döngü başladıktan sonra, beklemeden başka bir şey yapmanız gerekmez!

    
verilen cevap Brandon Giesing 25.09.2015 02:20
0

Bu benim de tam aradığım şey.

Ben düzenli olarak kullandığınız yazılımlar için PPA'ları kullanmak için başka bir çözüm olacağını düşünüyorum. Bunun bir RR dağıtımı yapmamasını biliyorum, ancak gerçekten kullandığınız ve her zaman güncel tutulacağınız bir yazılım için bir PPA varsa, bu belirli yazılımlar için Rolling Release gibi bir şey olurdu.

PPA hakkında genel bilgiler genellikle:

İşte

İşte

    
verilen cevap 183.amir 13.03.2014 21:57
0

Az önce "Metamorphose Linux" dağıtımıyla tanıştım. Haddeleme ve Debian tabanlı. Henüz denemedim, belki seversin =)

İşte

    
verilen cevap Xoid 22.04.2016 09:46
-3

Şimdilik, Bodhi Linux'u denemek isteyebilirsiniz. Bu bir Kısmen Rolling Release & amp; Ubuntu tabanlı.

    
verilen cevap LinuxPCplus 10.02.2013 17:36

Etiketlerdeki diğer soruları oku