Ubuntu 15.04, oturum açma ekranını daha sonra siyah olarak yanıp sönüyor

18

Birkaç hafta önce bir masaüstü kurdum ve Ubuntu 15.04'ü kurdum ve o günden beri bununla mücadele ediyordum. NVIDIA sürücülerinin ve Ubuntu'nun uyumluluğu ile ilgili bir sorun var gibi görünüyor.

(Çeşitli siyah / mor ekranlarla uğraştıktan sonra haftalar sonra, nomodeset, blacklisting nouveau geçiş ve lightdm / gdm'yi yeniden başlatma, GTX960'ımı bir GTX750TI için iade etme, Ubuntu 14.04 ve 14.10'u yükleme, giriş döngüleri ve birkaç başka şey 'Unutmuyorum ki, asgari bir örnek var.

 1. Ubuntu 15.04 ile bir önyükleme USB'si oluşturuyorum.
 2. "Ubuntu yükle" yi seçiyorum (bunun için seçenekleri değiştirmem, "sessiz sıçrama" 'yı "sessiz splash nomodeset" olarak değiştirmem gerektiğini veya işe yaramadığını).
 3. Ubuntu’yu kurduktan sonra yeniden başlatmam istenir. Kurtarma modunda (çözünürlüğü garip olsa da) önyükleme yapabilirim, ancak normal değil.
 4. Bu noktada, çeşitli şeyleri denedim (nvidia sürücülerini yeniden yükledim, kalıcı olarak nomodeset'i önyükleme seçeneklerine ekleme, vb.), bunların çoğu Ubuntu'yu kaldırmadan herhangi bir şey görememe nedeniyle sıfırdan yeniden yükleme ihtiyacına yol açıyor. grafik kartı ve monitörü anakarta takmak.

Artık kas hafızası olan ilk 3 adımı tamamladım ve yeni bir adım 4 ile ilgili öneriler için yalvarıyorum.

EDIT : giriş döngüsü , ancak bazen siyah / mor ekran. Giriş döngüsünü ele almak için önerileri takip ettiğimde, bu beni sürekli olarak boş bir ekrana yönlendirir ve Ubuntu'yu yeniden yüklerim.

$ sudo lshw -C video
 *-display UNCLAIMED   
    description: VGA compatible controller
    product: GM107 [GeForce GTX 750 Ti]
    vendor: NVIDIA Corporation
    physical id: 0
    bus info: [email protected]:01:00.0
    version: a2
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi pciexpress vga_controller bus_master cap_list
    configuration: latency=0
    resources: memory:f6000000-f6ffffff memory:e0000000-efffffff memory:f0000000-f1ffffff ioport:e000(size=128) memory:f7000000-f707ffff

Güncelleme: bumblebee'yi yüklemek, giriş döngüsünden kurtulmamı sağlar. Monitörümün çözünürlüğü hala doğru görünmüyor ve yaklaşık bir düzine "Sistem sorun bildir" kutularına tıklamam gerekiyor.

Düzenleme: xorg.log'um burada.

    
sordu Gschneider 13.05.2015 23:59

7 cevap

2

Ben de bir masaüstü oluşturdum ve 750Ti'yi kullandım. OP'in sahip olduğu tam bir sorun vardı ve aşağıdakilerin benim için çalıştığını şahsen ifade edebilirim. Çok fazla zamanım yok, bu yüzden özetlemek zorundayım. Şüpheye düştüğünde, Google senin arkadaşın.

 1. NVIDIA'nın web sitesine başka bir bilgisayardan gidin ve uygun sürücüyü bir USB sürücüsüne indirin.

 2. Bu USB sürücüsünü masaüstünüze takın ve önyükleyin. Giriş ekranında, CTRL + ALT + 2 tuşlarına basarak runlevel 2 girin.

 3. Şimdi bir terminalde olacaksınız (eğlenceli zamanlar!). Hesabınızı kullanarak giriş yapın.

 4. Lightdm'i öldür.

 5. USB sürücünüzü takın ve sürücüyü kaldırın.

 6. Sürücü yükleyiciyi çalıştırın. Yükleme sırasında hata yoksa, yeniden başlatın. Giriş döngüsü şimdi gitmeli.

Bu kulağa basit geliyor, ancak maalesef aslında oldukça zor. Doğru yapmak için dört denememi aldı.

Bunun sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin!

    
verilen cevap willem.hill 30.11.2015 05:00
0

Tamam, Bahsettiğiniz 2 numaralı noktayı anlayalım, USB'den önyükleme yaparken nomodeset çekirdek parametresini geçmeniz gerektiğini söylediniz.

Bu, Grafik Kartınızın GTX750TI'niz olduğunu belirtir, Açık Kaynak Nouveau Sürücüsü ile iyi çalışmak istemez. Yani bu senin ilk problemin. Yalnızca Installer'a önyükleme yapmak için nomodeset kullanmam gerekirse Yükleme ile devam etmem.

Bu kartla ilgili deneyimim yok ama temel aldığı Maxwell Mimarisi, Açık Kaynak olan Nouveau Sürücüsü ile ilgili birçok soruna sahip.

Ubuntu Varsayılan olarak Açık Kaynak Sürücüleri ile birlikte gelir ve Kartınızda bununla ilgili sorunlar varsa, siyah ekranlar vb. görürsünüz.

Bunu onaylamanın en iyi yolu nedir?

Lütfen Manajaro Linux 'u indirin ve ücretsiz olmayan sürücüleri seçtiğinizde bir onay alacaksınız. Ayrıca, 4.0 Kernel'e sahip olan Archlinux'u ve bu grafikte birçok Grafikle ilgili sorunu çözdünüz.

MANJARO VEYA ARCH KULLANIMINI KORUMAYI DEĞİL. YUKARIDAKİ SONUÇLARI ONAYLAMAK İÇİN BİR TEST OLARAK KULLANMAK İÇİN TAVSİYE EDERİM.

GEÇİCİ NVIDIA SÜRÜCÜSÜNÜ YÜKLEDİĞİNİZDEN SİYAH EKRAN GÖRÜNTÜN. KARTINIZ İLE UYUMLU DOĞRUDAN ÖZEL SÜRÜCÜ VERSİYONUNU KURMAYA GEREKİR!

    
verilen cevap Rajat Pandita 18.05.2015 19:12
0

Sanırım kernel sürümü nedeniyle. Bildiğiniz gibi Ubuntu 15.04'ün çekirdek sürümü 3.16 . Güncelleyici sürümü ile canlı bir Linux kullanmayı deneyin. (örneğin arch ).

Bu sorunu Ubuntu 14.04 ve lenovo flex II ile görmüştüm.

    
verilen cevap M.Fooladgar 05.06.2015 14:46
0

aslında bende aynı problemin birçok farklı yolla denedim ... sonuç yok ..

Fakat sonunda bu sürücü sürümünü doğrudan yükledim

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa
sudo apt-get install ppa-purge
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-334
sudo apt-get install nvidia-334-uvm

hepsi bu

Bunun sizin için işe yarayıp yaramayacağından emin değilim, ama benim için işe yaramıyor ve ben de burada fark etmeliyim

Fakat eminim ki, sürücü sürümünün, buhar oyunlarını ve benzerlerini çalıştırdığına emin değilim. Burada çok iyi çalışan bir kaynak paketini bulabilirsiniz:

İşte

İşe yarıyor

    
verilen cevap CatChMeIfUCan 28.08.2015 06:17
0

15.10'a güncellendiğimde böyle bir sorun yaşadım. Sorunun, NVIDIA kartının önerilen sıcaklıktan% 30 daha fazla ısınması olduğu ortaya çıktı. Canlı bir disk kurulumu yapın ve video kartının sıcaklıklarını kontrol etmek için psensörü yükleyin.

    
verilen cevap Wolf Halton 02.12.2015 06:27
0

Mevcut bir 15.04 makinesinde bir nvidia kartı taktıktan sonra benzer bir sorun yaşadım. Bir süre için mücadele ettikten sonra, burada cevaplar aramak ve gerçekten yardımcı olan hiçbir şey bulmaktan vazgeçtim, pes ettim ve 14.04 (LTS) kurdum. Nvidia sürücüleri otomatik olarak kuruldu ve her şey sihir gibi çalışır. (Bkz. Nvidia sürücülerini yükleme sorunları, Ubuntu 15.04 )

Sorunuzdan, sorunumu çözdüğümden tam olarak ne yaptığınızı görüyorsunuz, ancak 14.04'lük yeni bir ürün kurduğumda yeni bir 15.04 kurulumu yaptınız. 15.04'ün belirli bir problemi olduğundan şüpheleniyorum. Yani 14.04'ü yüklemek sizin için bir çözüm olabilir.

    
verilen cevap laugh 23.12.2015 20:18
-2

Aynı sorunu yaşadım ve yeni bir yüklemeye ihtiyacınız var, önce bios'ları girin ve önyüklemeyi uefi'den mirasa değil, güvenli bir önyüklemeye ayarlayın ve Ubuntu'yu tekrar yükleyin.

    
verilen cevap Michael 12.06.2015 21:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku