Unity'nin Dash'ı sonuç filtrelerini nasıl kaydeder?

18

Çizgi, tüm oturum için filtrelenmiş sonuçların ayarlarını hatırlayabilir, ancak bunun ötesinde değil. Profil kaydedildikten ve sonuçların geri döndürülmesi sonuçların orijinal ayarlarına sıfırlanır; filtrelemeden tüm sonuçları görüntülemek. Filtrelemeyi daha kalıcı hale nasıl getirebilirim? IE: Fotoğraf merceği nasıl yapılır? Her zaman "Bu Bilgisayar" dan değil, yalnızca geçici olarak değil de oturumlarda Picasa veya Facebook'taki fotoğrafları gösterir misiniz?

    
sordu Vagrant232 19.10.2012 12:34

2 cevap

1

Yapabileceğini düşünmüyorum. Bunlar yalnızca bellekte saklanmış gibi görünüyor ve hizmet her yeniden başlatıldığında kayboluyor.

Ancak, kullanmak istemediğiniz kapsamları kaldırabilirsiniz. Sistem ayarlarına, gizliliğe ve "Çevrimiçi Arama Sonuçlarını Dahil Et" seçeneğine giderek "uzak" kapsamları da devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunun başarısız olması durumunda .service dosyalarını her zaman / usr / share / dbus-1 / services /

adresinden kaldırabilirsiniz.

ÇOK ŞEKİLDE KARŞI ŞEKİLDE YAPMAK İSTİYORUM, ama bu bir seçenek.

Ayrıca, lense / scope maintainer ile bir özellik isteği de gönderebilirsiniz.

Önceki katılımcı sonuçlarını ve filtrelerini kaydetme yeteneğinin, birlik düzeyinde değil, lense / kapsam düzeyinde gerçekleştirileceğine inanıyorum. Her ne kadar doğru olmayabilirler.

TL; DR; Bugünden itibaren olamazsın.

    
verilen cevap coteyr 05.11.2012 17:12
0

Unity Dash - Değişen & amp; birlik çizgi filtre yapmak sopa. Bu 3 yöntemi çevrimiçi bulundu.

(1) Open dash --> Click on Applications tab (on bottom of dash, second icon) --> Filter results --> Type --> Dash Plugins. Click on the individual plugin and select disable

(2) Çevrimiçi sonuçları tamamen nasıl iptal edebilirim. Bu Sistem Ayarları aracından yapılır. Sadece şu adımları izleyin:     Klavyenizdeki Süper (veya Windows) tuşunu tıklayın.     Türü Ayarları     Sonuçlardan Sistem Ayarları düğmesine tıklayın.     Güvenlik ve amp; Gizlilik     Ara sekmesini tıklayın     Açık / Kapalı düğmesini (Şekil A) tıklayıp Kapalı olarak değiştirin.     Sistem Ayarlarını Kapatın

(3) Beklediğiniz gibi, belirli filtreleri komut satırından da kapatabilirsiniz.

gsettings set com.canonical.Unity.Lenses disabled-scopes "['more_suggestions-amazon.scope', 'more_suggestions-u1ms.scope', 'more_suggestions-ebay.scope', 'more_suggestions-ubuntushop.scope', 'more_suggestions-skimlinks.scope']"
    
verilen cevap user457321 03.10.2015 21:33

Etiketlerdeki diğer soruları oku