Unity başlatıcısını taşıyabilir miyim?

252

Yeni Birlik sistemine alışamadım. Sol Birlik panelini ekranın altına taşımak istiyorum (Windows 7 gibi - daha çok benzer daha iyidir).

Ama bir yol bulamıyorum. Mümkün mü?

    
sordu Benjamin 05.04.2011 11:28

7 cevap

105

11.10

Artık Unity 3D (Unity 2D değil) başlatıcısını soldan aşağıya taşımanızı sağlayan resmi olmayan bir Compiz Plugin var.

WebUpd8’ye kredi .

Özetle:

 1. Artık kaynak kodunu inceleyebilirsiniz. Önerilen düzeltmelerle bakım uzmanına başvurun! Bunun gayri resmi olduğunu ve & amp; Muhtemelen hala ütülenecek birçok hata olacaktır.
 2. PPA - ppa:paullo612/unityshell-rotated değerini yükleyin
 3. Yüklenecek paketler unityshell-rotated libnux-1.0-0
 4. Yeni bir eklenti Ubuntu Unity Plugin Döndürülmüş CCSM'de kullanıma sunulacak
 5. Kurulumda donma olasılığı vardır. Böyle bir durumda, bir TTY başlatmak için CTRL + ALT + F1 kullanın ve sudo service lightdm restart ile lightdm'ı yeniden başlatın. Yeni eklentiyi etkinleştirmek için ccsm tekrar çalışın
 6. Bu eklenti, resmi Birlik Eklentisinin yerini alır. Açıkça Ubuntu geliştirme ekibinden daha fazla hata düzeltmesi almayacaksınız - hata düzeltmelerini sağlamak için PPA denetleyicisine güveneceksiniz

uyarısı lütfen şu adresi ziyaret edin

Bağlantılı Sorular:

 1. PPA nedir ve bunları nasıl kullanırım?
 2. Kaynak kodu
verilen cevap fossfreedom 27.10.2011 14:14
105

12.04 - 15.10

12.04'ten itibaren, başlatıcıyı değiştiremezsiniz yapabilirsiniz ve bunun için hayır resmi destek yoktur.

Bu, tasarım gereğince ve şu ana kadar bunu değiştirmek için hiçbir Canonical planı bulunmuyor. İşte, adresinden hata raporu :

  

Bence rapor aslında fırlatıcının harekete geçmesi gerektiği anlamına geliyordu.   ekranın diğer kenarları. Korkarım ki daha geniş olanlarla çalışmaz   tasarım hedefleri, bu yüzden bunu uygulamayacağız. Başlatıcıyı her zaman istiyoruz   Ubuntu düğmesine yakın.

Bunu, tutarlı bir tasarımın Birlik (punto amaçlı) olarak deneyimlenmesi veya hiç işe yaramaması için bir stand olarak yorumluyorum.

Mark'ın / Canonical'ın başlatıcısını hareket ettirmenin bir yolunu sağlamak için not kararına şahsen katılmama rağmen ( lütfen bu konudaki son notumu oku ), tasarımı anlıyorum seçim: yanda ve altta olmamak için gerçekten mantıklı. Çoğu kullanıcının günümüzde geniş ekranlı bir monitörü var ve son kullanıcı tüketici pazarı için özel olarak satılan tüm monitörler de geniş ekran. Bu, kullanıcıların büyük çoğunluğunun fazladan yatay alana (çoğunlukla az kullanılan) sahipken, dikey alanın prim olduğu anlamına gelir.

Çoğu uygulama ve web sitesi tüm ekran genişliğinizi kullanmaz (örneğin, Ubuntu’nun ekranının her iki tarafındaki geniş dikey arka plan çubuklarını kontrol edin). Ancak, tam dikey uzunluğunu kullanırlar (aslında ekran boyunun 3, 5, 10 katı kadar kaydırırlar). Çok sayıda ve çok sayıda kaydırma. Ve sonra başlık çubuğunu, menü çubuğunu, sık kullanılan çubuğunu, sekme çubuğunu vb. Çıkarırsınız, bunların hepsi değerli dikey alanınızı emer. Böylece, başlatıcıyı üste / en altına ekleyerek işleri daha da kötüleştirebilir, ayrıca fazladan "boş" yatay alan vardır.

Uygulama geliştirmede, özellikle tarayıcılarda, bar sayısının azaltılması ve birleştirilmesi yönünde devam eden güçlü bir hareket var. Firefox'un son yıllarda bu konuda nasıl değiştiğini düşünün. Yani bir işletim sisteminin aynı şeyi yapması mantıklı.

Doğru, Windows 'paneli iyi hazırlanmış bir ... ama bir tarafa yerine koymak için birliğin tasarım tercihi, altta değil, bir kere kullanıldıkça akıllıca bir şey. Ve buna değer. Fare tekerleğin teşekkür etsin;)

dedi, bazı önemli notlar:

 • Ben sadece Mark’ın / Canonical’ın ifadelerini ve bakış açısını ifade ediyorum. Tasarım seçimini anladığım kadarıyla ve bir yan başlatıcı ile aynı fikirdeyim, kesinlikle taşıyamamama kararına katılıyorum . Ama Ben sadece bir elçiyim. Elçiyi vurma .

 • Başlatıcıyı hareket ettirmenize izin veren resmi olmayan, üçüncü taraf paketleri vardır. Bu diğer cevap , büyük ölçüde şunu kapsar:

 • <

( Ubuntu Vibes 'dan görüntülenen resim)

    
verilen cevap MestreLion 13.04.2017 14:24
48

16.04 ve üstü (Birlik 7)

16.04'ten itibaren birlik başlatıcısı taşınabilir.

Aşağıdakileri kopyalayıp bir terminale yapıştırın:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Bottom

Onu tekrar yan konuma sıfırlamak için:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Left
    
verilen cevap fossfreedom 19.03.2016 15:48
22

Başlatıcıyı bulunduğu yerden taşıyamazsınız. Burada , Mark Shuttleworth :

  

Bence rapor aslında fırlatıcının harekete geçmesi gerektiği anlamına geliyordu.   ekranın diğer kenarları. Korkarım bu bizim daha geniş çalışmalarımızla işe yaramaz.   tasarım hedefleri, bu yüzden bunu uygulamayacağız. Başlatıcıyı her zaman istiyoruz   Ubuntu düğmesine yakın.

Alternatif olarak Kahire-Dock :

  

Kahire-Dock güzel, hızlı ve özelleştirilebilir bir masaüstü arabirimidir. Unity, Gnome-Shell, Xfce-panel, KDE-paneli vb. İçin iyi bir alternatif / ek olarak görebilirsiniz.   6 aylık sıkı çalışmanın ardından, Kahire-Dock'un yeni bir sürümü mevcut (Kaynak: İşte ).

Ekranın alt kısmında bir başlatıcı sunan diğer alternatifler: Tarçın , LXDE , vb.

Bu, Tarçın masaüstümün bir ekran görüntüsüdür (kameranın alt kısmında gördüğünüz gibi):

Gördüğünüz gibi, Linux seçimlerle dolu!

    
verilen cevap Radu Rădeanu 26.06.2013 16:41
14

Ubuntu 16.04 kullanıyorsanız, birleşme başlatıcısını en alta taşımak için aşağıdaki komutu terminalde çalıştırabilirsiniz:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Bottom

Varsayılan konumda (ekranın solunda) istiyorsanız, şunu çalıştırın:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Left
    
verilen cevap Brask 22.04.2016 12:11
11

Ayrıca, başlatıcıyı en altına taşımak için Unity Tweak Tool'u da kullanabilirsiniz.

Önce Unity Tweak Tool'u bir terminalden aşağıdaki satıra takın ( ctrl + alt + t )

sudo apt install unity-tweak-tool

bundan sonra çizgi veya komut satırından açabilirsiniz.

Starter (ingilizce başlatıcısı olarak adlandırılır) sekmesine (bkz. ok) erişmeniz gereken aşağıdaki pencere tarafından karşılanacaktır:

Başlangıç ​​sekmesinde, Başlatıcıyı aşağıya taşıyabilme seçeneğini görürsünüz (aşağıdaki resimde oku görünüz):

    
verilen cevap Videonauth 23.04.2016 00:14
4

Başka bir çözüm - dconf-editor aracılığıyla şema, com.canonical.Unity.Launcher

Terminalde dconf-editor komutunu sudo apt-get install dconf-editor yüklemek veya yeni yazılım merkezinde bulmak için

    
verilen cevap Sergiy Kolodyazhnyy 23.04.2016 00:23

Etiketlerdeki diğer soruları oku