Pencereler arasında nasıl geçiş yapılır

17

Unity'deki bir uygulamanın pencereleri arasında hızla geçiş yapmayı düşünüyorum. Aynı pencerenin farklı pencereleri arasında geçiş yapamıyorum. uygulama ama hiç cevap almadım.

Sahip olduğum tek seçenek, çizgi üzerindeki simgeyi uzun süre tıklatıp hepsinin gösterildikleri pencereye tıklamak. Bu kesinlikle çok uzun! Alt + Sekmesi gibi bir kısayol olduğundan eminim ama bulamıyorum.

Peki, bir uygulamanın pencereleri arasında hızla nasıl geçebilirim?

    
sordu NorTicUs 17.10.2012 13:36

7 cevap

13

"Sistem Ayarları" nda -> & gt; "Klavye", "Kısayollar" sekmesine gider. Solda "Navigasyon" seçeneğini seçin. "Doğrudan bir uygulamanın pencerelerini aç" seçeneğine ilerleyin ve istediğiniz klavye kısayolunu atayın ( Alt + ' kullanıyorum). Umarım senin için çalışır.

    
verilen cevap Gil 17.10.2012 17:16
12

En azından 13.04'te, bunu alt + § ile ( sekmesi üzerindeki anahtar) en azından İsviçre’de yapabilmelisiniz. klavye).

    
verilen cevap Cedric Reichenbach 10.09.2013 11:23
3

Bunu yapmanın iki yolunu keşfettim.

  1. İstenen uygulama işaretlenene kadar alt + sekmesini kullanın. Ardından, uygulamanın ayrı pencereleri görünene kadar biraz bekleyin.
  2. Uygulamanın aktif bir penceresine sahip olduğunuzda, hızlı başlatma çubuğundaki uygulamalar simgesini tıklayın. Artık tüm uygulama pencerelerini görmelisiniz.
  3. Önceden seçilmiş uygulama tuþuna geçmek için alt ve shift + sekmesine basýn

Başka bir öneri çalışma alanları arasında geçiş yapmaktır.
Uygulamanızın bir penceresini birkaç çalışma alanına yerleştirin. Bu çalışma alanları arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz alt + ctrl + ok tuşu (yukarı, aşağı, sol, sağ) .

    
verilen cevap cauon 17.10.2012 13:40
2

Hangi @CedricReichenbach yayınlandı, alt ~ benim için mükemmel bir İngilizce klavye üzerinde çalışıyor.

    
verilen cevap CornSmith 24.01.2014 14:09
2

Bu arama sonucunu hala bulanlar için geç cevap:

Alt + Sekme, pencereleri göz ardı eden uygulamalar arasında geçiş yapmak için varsayılan değerdir. Biraz bekleyebilir ve gerçek pencerelerin küçük resimleri ortaya çıkacak, tamamen yeni kullanıcılar için güzel olacak ancak hız, klavye kısayollarının tüm noktası kadar kullanışlı değil.

Ancak, hızlı bir Alt + Sekme ve sürüm, her zaman aynı uygulamada olsalar bile, en önce seçilen en iyi 2 pencere arasında geçiş yapar. Bu, bu şekilde hecelediğinizde aşağı yukarı bir davranıştır, ancak pratikte eski alışkanlıklar için güzeldir.

Alt + ~ (yukarıdaki Sekme), yalnızca aynı uygulamanın pencereleri arasında geçiş yapmak için varsayılan ayardır. Bir Mac güç kullanıcısı ya da bir şey olmadıkça biraz garip. Ama bu konuda çok hoş olan, Alt'ı tutabilmeniz ve istediğiniz sekmede Sekme veya anahtarı kullanabilmenizdir. Diğer bir deyişle, istediğinizi bildiğiniz uygulamaya göre incelemek için Sekme yapabilir ve sonra tamamlanana kadar Alt'ı hiçbir zaman serbest bırakmadan özel pencereye geçebilirsiniz.

Zamanla daha iyi seçenekler geldi (her ikisi de 13.04'te). Onlar klavye kısayolları değildir, ancak çok meşgul ya da karmaşık bir durumla karşılaşmış olsanız açık olan her şeyi keşfetmek için gerçekten iyidir:

  1. herhangi bir başlatıcı döşemesini sağ tıklayabilir ve yalnızca bu uygulamanın pencereleri görülebilir.
  2. Fare tekerleğini, yalnızca o uygulamadaki pencereler arasında hemen geçiş yapmak için herhangi bir başlatıcı döşemesi üzerinde gezebilirsiniz.

Klavye kısayolları bunun için gerçekten ideal değildir, çünkü tam olarak neye geçmek istediğinizi bildiğiniz zamanlar içindir.

Bakınız: İşte

    
verilen cevap asmoore82 03.02.2014 23:53
1

@CedricReichenbach bildirimini takiben, alt + ² olan (gerçekten de sekmesi 'nin üstündeki anahtar) fransızca klavyede mümkündür.

    
verilen cevap edou_art 12.12.2013 11:40
0

Tüm aktif pencereleri göstermek için süper + w tuşlarını kullanabilir ve sonra aralarında geçiş yapmak için sekmesini kullanabilirsiniz.

şunu gör: İşte

    
verilen cevap fangxing 14.06.2017 05:29

Etiketlerdeki diğer soruları oku