Ubuntu Yazılım Merkezi'ni kaldırıp yeniden yükleyebilir miyim?

18

Gerçek bir yüklemeye geçişten ve 12.04'e yükseltilmesinden bu yana Ubuntu Yazılım Merkezi ile ilgili görünen birçok sorun yaşadım. Ekrandaki değişiklikleri ve boş ekranı uygulamada askıda kalıyor, örneğin çalışıyorken kilitleniyor.

Sorum şu: Ubuntu Yazılım Merkezi'ni güvenli bir şekilde kaldırabilir miyim ve yeniden yükleyebilir miyim? Bu sorunu çözebilir mi, yoksa yalnızca hatalar için güncellemeleri beklemeli miyim?

    
sordu schonjones 07.05.2012 23:39

3 cevap

27

Terminali girmek için CTRL + ALT + T tuşlarına aynı anda basın.

Yazılım Merkezini kaldırmak için:

  1. sudo apt-get remove software-center

  2. sudo apt-get autoremove software-center

Yazılım Merkezini yeniden yüklemek için:

  1. sudo apt-get update

  2. sudo apt-get install software-center

verilen cevap all4naija 08.05.2012 00:19
8

Yazılım Merkezini tek bir komutla kaldırabilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bu ayrıca, sistemdeki tüm yapılandırma dosyalarını varsayılanlarına sıfırlar.

sudo apt-get --purge --reinstall install software-center

Yazılım Merkezi'nin daha yeni bir versiyonunu güncellemek için mevcutsa, önce sudo apt-get update çalıştırdığınızdan emin olun (genellikle Terminal'den herhangi bir yazılım yüklediğinizde yaptığınız gibi).

Bu sorunun çözülüp çözülmeyeceğine gelince , bazen yapar ve bazen olmaz. Özellikle neyin yanlış olduğuna bağlı. Kullanıcıya özel Yazılım Merkezi yapılandırma dosyalarını da kaldırmanızı öneririz:

cd ~/.config; rm -r software-center

Sorun devam ederse, bir hatayı rapor etmenizi öneririz.

    
verilen cevap Eliah Kagan 02.08.2012 19:07
0

Sorununuz tam olarak yazılım merkezi olmayabilir, yönetmiyor ve sorun ayar düzeyindeyse uygulamayı güncellediğinizde geri dönmeyecek, sorunlu uygulamayı kaldırabilirsiniz, ancak apt-get remove yerine yapılandırma dosyalarını bilgisayarınızdan da kaldıracak apt-get purge kullanmak zorundasınız, uygulamayı yeniden yüklemeniz ve sorunu çözmeniz gerekir

    
verilen cevap Ubuntubro 20.01.2013 01:12

Etiketlerdeki diğer soruları oku